Vectoru PATH içine göre bükmek, şekil vermek?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Vectoru PATH içine göre bükmek, şekil vermek? Sponsorlu Bağlantılar yukarıda bir yazıyı oval path içine göre bükmüş sonrada ortasını kabartmış. İşte gelişi güzel çizilmiş veya standart kare, oval oluşturulmuş bir path kalıbına, göre bir vectorü nasıl bükebiliriz? ...

Çok Asi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 11-03-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Vectoru PATH içine göre bükmek, şekil vermek? Vectoru PATH içine göre bükmek, şekil vermek?

yukarıda bir yazıyı oval path içine göre bükmüş sonrada ortasını kabartmış. İşte gelişi güzel çizilmiş veya standart kare, oval oluşturulmuş bir path kalıbına, göre bir vectorü nasıl bükebiliriz?

CS2'den CS6'ya kadar herhangi bir versiyon için tarif edebilirseniz çok memnun olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-03-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
mesala yazı... yazınızı yazın, üzerine dairenizi çizin; ortalayın... İkisini seçili hale getirin. Object menüsünden envelope distort'tan make with top object yapın. (obje üstteki objeye göre şekillenir) Bu kadar... diğer seçenekler de bir hayli açıktır kullanım için.
Bu mesajdan alıntı yap
kurtçoban isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurtçoban(31)

Grafiker / Kocaeli

Alt 11-03-2014 #3
Ben görselleri hazırlarken efoja çok net bir şekilde anlatmış zaten.

İyi Çalışmalar.

Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-03-2014 #4
görsel candır!Vectoru PATH içine göre bükmek, şekil vermek?
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 12-03-2014 #5
Konu Illustrator Soru ve sorunlarınız alanına taşınmıştır.
Bu mesajdan alıntı yap

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2014 #6
mesala yazı... yazınızı yazın, üzerine dairenizi çizin; ortalayın... İkisini seçili hale getirin. Object menüsünden envelope distort'tan make with top object yapın. (obje üstteki objeye göre şekillenir) Bu kadar... diğer seçenekler de bir hayli açıktır kullanım için.
Teşekkür ederim, dediğin şekilde yapınca RUS logosu aynen oluyor. Ama ASIC için farklı bir yöntem uygulanmış gibi görünüyor ve aşağıdaki logo, o tür bükmeleri nasıl yapabiliriz_

Eğerki bu yazıyıda RUS'taki gibi ALT+CTRL+C ile büktürürsem aşağıdaki gibi bir görüntü çıkıyor, yani yukarıdaki gibi olması için başka bir işlem yapılmış gibi görünüyor ama acaba nedir?

Ben görselleri hazırlarken efoja çok net bir şekilde anlatmış zaten.

İyi Çalışmalar.
Çok teşekkür ederim.

Konu Illustrator Soru ve sorunlarınız alanına taşınmıştır.
Eyvallah.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-03-2014 #7
bana biraz manuel yapılmış gibi geldi...
Bu mesajdan alıntı yap

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 13-03-2014 #8
Evet o manuel yapıldı.

İşte bunu manuel değilde diğerindeki gibi estetik ve birbirini takip eden çizgilerle daha hoş yapılabilirse hem işimizi kolaylaştırır hemde daha hoş görünüm verir.
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-03-2014 #9
Evet o manuel yapıldı.

İşte bunu manuel değilde diğerindeki gibi estetik ve birbirini takip eden çizgilerle daha hoş yapılabilirse hem işimizi kolaylaştırır hemde daha hoş görünüm verir.
Daha hoş olanın manuel yapıldığını düşünüyorum. Elle yapılmış. Programlar düz mantık yapıyor. Bu çalışmada mesala ilk t harfinin alt kısmında var perspektif sadece, bir komutla yapılsa öyle duracağını düşünmüyorum. Pathlerden ve transformdan faydalanarak biraz uğraşla olabilir....
Bu mesajdan alıntı yap

Çok Asi

Grafiker / İstanbul

Alt 14-03-2014 #10
Daha hoş olanın manuel yapıldığını düşünüyorum. Elle yapılmış. Programlar düz mantık yapıyor. Bu çalışmada mesala ilk t harfinin alt kısmında var perspektif sadece, bir komutla yapılsa öyle duracağını düşünmüyorum. Pathlerden ve transformdan faydalanarak biraz uğraşla olabilir....
Anladım, yardımların için çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları