vektör formatındaki resimleri siteme koymak hakkında yardım lütfen.

Web Tasarımı - vektör formatındaki resimleri siteme koymak hakkında yardım lütfen. Sponsorlu Bağlantılar merhaba üstadlarım! bu forumda henüz çok yeniyim, lütfen mesajımda bir kusur veya ihlal olursa şimdiden affola. ben web siteleri dizaynı işleriyle uğraşıyorum, ayrıca bu forumdan da inanılmaz güzel ...

Rictusempra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rictusempra(28)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba üstadlarım! bu forumda henüz çok yeniyim, lütfen mesajımda bir kusur veya ihlal olursa şimdiden affola. ben web siteleri dizaynı işleriyle uğraşıyorum, ayrıca bu forumdan da inanılmaz güzel vektör clipartlar indirdim ve adobe illustator ile onları açıyorum, siteme de koymak istiyorum bu vektörleri. fakat adobe illustrator da nasıl seçip (arka plan olmadan) sitemeye yerleştireceğimi bilmiyorum. grafik editör olarak da corel photoimpactX3 kullanıyorum, buraya koyamıyorum resimleri arka plansız. lütfen bana yardım edin, ilginiz ve cevaplarınız için çok teşekkürler şimdiden.
saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tirEdsOuL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 02-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Vectorel objeleri birtek Flash web sitelerinde aktif olarak kullanabilirsin.. Diğer ; Asp, Php, Html, Xhtml vs. gibi web dillerinde ise sadece görsel olarak jpg, gif ve png olarak kullanabilirsin.. Eğer zeminsiz kullanmak istiyorsan objeni, Tiff kaydedip Transparan background yapip photoshop'ta açmalisin, oradan da png olarak arkası transparan kaydedebilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 02-09-2008 #3
Dostum şahsen ben Illustrator da açıp psd rgb 72 dpı kaydedip photoshopa yolluyor orda düzenliyip web siteme atıyorum.

Sende Ps yoksa png 72 dpı kaydedip photoimpactx3 atabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
erdemirs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdemirs(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 02-09-2008 #4
Selamlar, photoimpactx3 nasıl bir programdır bilmiyorum, fakat web dizayn ile uğraşıyorum diyorsan, sanırım Fireworks veya Photoshop'a atılmalısın vektör formatındaki resimleri siteme koymak hakkında yardım lütfen. Nitekim ben fireworks kullanıyorum... Objeni illustrator'dan direkt photoshop veya fireworks e aktarıp transparent gif veya png olarak export etmen gerekir.. yanılmıyorsam illustrator'da ctrl+c ile kopyaladığın herhangi birşeyi fireworks'e direkt ctrl+v ile vektörel bir şekilde aktarabiliyorsun..

kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Rictusempra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rictusempra(28)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-09-2008 #5
üstadlar çok sağolun verdiğiniz tavsiyeleri uygulayacağım. çok teşekkürler!
Bu mesajdan alıntı yap
erdemcagla isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erdemcagla

Webmaster / İstanbul

Alt 04-09-2008 #6
illustrator ve photoshop arasındaki senkronizasyon çok iyidir. Fireworks ü bilmiyorum. Direkt ctrl+v dediğinde ps ye arkaplansız olarak gelecektir. Tasarımını slice ile kesip save as for web yapacaksın sonrası DW.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
formatındaki, hakkında, koymak, lütfen, resimleri, siteme, vektör, yardım