Vektör Uzunluğu Ayarlamak?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Vektör Uzunluğu Ayarlamak? Sponsorlu Bağlantılar Selamlar, sorum kısa ve öz olacak corel drawda vektör uzunluğu sayısal değer olarak ayarlanabiliyor mu? teşekkürler......

pfdundar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pfdundar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 14-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar, sorum kısa ve öz olacak

corel drawda vektör uzunluğu sayısal değer olarak ayarlanabiliyor mu?

teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

pfdundar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 14-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bunu şu yüzden soruyorum, corel drawda karşılıklı vektörleri simetrik yapabiliyoruz fakat ben onların oranını 1/4 yapmak istiyorum mesela... vektör uzunluklarını mouse ile tutup bırakarak değil matematiksel olarak çalışmak istiyorum bu mümkün müdür?
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-12-2011 #3
Corel'de her türlü vektörel çizime Arrange/Transformations/Size (Alt+F10) menüsünden sayısal değer girilerek değer verilebilir ...
Bu mesajdan alıntı yap

pfdundar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 14-12-2011 #4
Corel'de her türlü vektörel çizime Arrange/Transformations/Size (Alt+F10) menüsünden sayısal değer girilerek değer verilebilir ...
teşekkür ederim cevap için fakat transformationstan sadece obje için değerler girebiliyoruz sadece bir vektör için yapamadım
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-12-2011 #5
[IMG]Vektör Uzunluğu Ayarlamak?[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap

pfdundar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 14-12-2011 #6
Bilemedim açıkçası bu fotoğrafta derdimi anlatmaya çalıştım umarım yüklenir
Bu mesajdan alıntı yap

pfdundar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-12-2011 #8
Siizn yuvarlak içinde gösterdiğiniz yer sadece bir nokta ve boyutu yok o yüzden aktif değil çizdiğiniz şekilde komple ölçü verebilirsiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap

pfdundar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 14-12-2011 #9
Siizn yuvarlak içinde gösterdiğiniz yer sadece bir nokta ve boyutu yok o yüzden aktif değil çizdiğiniz şekilde komple ölçü verebilirsiniz ...
anladım teşekkürler, demek ki vektör uzunluğunu sayısal değer olarak ayarlayamıyoruz.

bir de ek olarak yuvarlak içine aldığım şey nokta değil noktaya etkiyen vektördü. vektörün büyüklüğü ve yönü vardır ama işte gel gelelim bunu ayarlamayı bulamadım ya da böyle bir ayar yok Vektör Uzunluğu Ayarlamak?

vikipediadan bir yazı:

Vektör veya yöney, sayısal büyüklüğü ve birimi yanında, skaler niceliklerden farklı olarak yönü de olan niceliktir. Hız, kuvvet, ivme ve ağırlık örnek birer vektörel niceliktir. Vektörler bir sayı (skaler) ile veya başka bir vektör ile çarpılabilir ve bölünebilir. Aynı zamanda yönü değiştirilmemek şartı ile ötelenebilirler.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-12-2011 #10
Hem soruyorsun hem de ukalalık mı yapıyorsun ? Vikipedia'nın ne söylediği umruda değil konumuz Corel Draw o yuvarlak içindeki şekile kontrol noktası denir ve ben kısaca nokta dedim. Kontrol edilen (Şekile etki eden yer) yeri belirlediği için de boyutu yoktur. Yani Viki amcamın dediği gibi boyutu yoktur ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları