vektorel bir cizimi photoshopa alsak bozulurmu?

Illustrator - vektorel bir cizimi photoshopa alsak bozulurmu? Sponsorlu Bağlantılar illustratorde cizdigim bir calismayi photoshopa alirken tiff olarak mi almam gerekiyor. bozulma olmadan islemi gerceklestirmem icin ne onerirsiniz arkadaslar?...

ZOOM X isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZOOM X

Grafiker / Yurtdışı

Alt 04-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

illustratorde cizdigim bir calismayi photoshopa alirken tiff olarak mi almam gerekiyor. bozulma olmadan islemi gerceklestirmem icin ne onerirsiniz arkadaslar?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 04-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
copy paste yöntemiyle vektor mask seçeneğini tıklayarak yapıştırdığınızda herhangi bir bozulma olmayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

ZOOM X

Grafiker / Yurtdışı

Alt 04-09-2008 #3
copy paste yöntemiyle vektor mask seçeneğini tıklayarak yapıştırdığınızda herhangi bir bozulma olmayacaktır.

vektor mask secenegiyle paste yap demissiniz ama ben illustratorden calismayi copy yapip photoshopa paste yapmaya calistigimda dedigin secenekler karsima gelmiyor.

save as:
-smart object
-pixels
-path
-shape layer

diye kutu cikiyor ekranima...

ben smart object secenegini sectim bozulma coook fazla olmadi..

ama senin dedigin nasil oluyor onuda merak ediyorum?
yardimci olursan sevinirim kardes..
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 05-09-2008 #4
photoshoptan illustrator belgesini open diyerek açabilirsin... yani illustratorda çizdiğin bir vektöreli yine illustrator olarak kaydet... photoshoptan open diyerek aç... sonuçta ikiside adobe programı...
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 05-09-2008 #5
ai'den eps olarak kaydet ps'de açtığın sayfaya file/place den çağır vektör olarak ps sayfana gelecektir istediğin kadar büyültüp küçültebilirsin sayfa içinde vektör mantığıyla geldiği için hiçbir bozulma olmayacaktır bu ps'nin vektör kullanımında sağladığı kolaylıklardan biridir
Bu mesajdan alıntı yap

ZOOM X

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-09-2008 #6
ai'den eps olarak kaydet ps'de açtığın sayfaya file/place den çağır vektör olarak ps sayfana gelecektir istediğin kadar büyültüp küçültebilirsin sayfa içinde vektör mantığıyla geldiği için hiçbir bozulma olmayacaktır bu ps'nin vektör kullanımında sağladığı kolaylıklardan biridir
verdigin bilgi bir an beni heyecanlandirdi.. hemen denemek istedim fakat bir hata ile karsilastim. dedigin gibi place ile cagirdigimda soyle bir hata cikiyor:
"could not place because the parser module
connot parse the file" diye bir uyari mesaji cikiyor...

biraz ayrintili aciklarmisin.. hata mi yapiyorum yoksa bi yerde.. tesekkurler..
Bu mesajdan alıntı yap
Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 05-09-2008 #7
vektor mask secenegiyle paste yap demissiniz ama ben illustratorden calismayi copy yapip photoshopa paste yapmaya calistigimda dedigin secenekler karsima gelmiyor.

save as:
-smart object
-pixels
-path
-shape layer

diye kutu cikiyor ekranima...

ben smart object secenegini sectim bozulma coook fazla olmadi..

ama senin dedigin nasil oluyor onuda merak ediyorum?
yardimci olursan sevinirim kardes..
smart object olarak bahsediyorum bende layerdaki ismi vektor mask seçeneğidir. yanlış yazmışım kusura bakmayın
Bu mesajdan alıntı yap

ZOOM X

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-09-2008 #8
smart object olarak bahsediyorum bende layerdaki ismi vektor mask seçeneğidir. yanlış yazmışım kusura bakmayın
bi kusur yok estafulh kardes.. ben onu hallettim.. ama WOLPHIN nickli arkadasimizda baska bir teknikten bahsetti. baska bir yolu daha varmis onu merak ettim ama sanirim online degil.. sabirsizlikla onun aciklamasini bekliyorum

[FONT="Arial Black"]wolphin nickli arkadas soyle demis;[/FONT]

bu teknigi bilen baska bir arkadas varsada yardimci olursa sevinriim :sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 05-09-2008 #9
verdigin bilgi bir an beni heyecanlandirdi.. hemen denemek istedim fakat bir hata ile karsilastim. dedigin gibi place ile cagirdigimda soyle bir hata cikiyor:
"could not place because the parser module
connot parse the file" diye bir uyari mesaji cikiyor...

biraz ayrintili aciklarmisin.. hata mi yapiyorum yoksa bi yerde.. tesekkurler..
sanırım görsel büyüklüğünden kaynaklanan bir sorun küçük bir şekilde exportlamayı dene oda olmadı aynı anlattığım şekilde pdf olarak kaydet place den çağır yine vektörel olarak gelecektir
Bu mesajdan alıntı yap

ZOOM X

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-09-2008 #10
sanırım görsel büyüklüğünden kaynaklanan bir sorun küçük bir şekilde exportlamayı dene oda olmadı aynı anlattığım şekilde pdf olarak kaydet place den çağır yine vektörel olarak gelecektir
dedigini yaptim.. oldu.. ama illustatorden copy yapip photoshop a paste yaptigimda da yaklasik ayni kalitede bozmadan atiyor. demekki iki ayri teknik olsada AYNI sonuca ulasiyor yapilan is...

ilginiz icin tesekkurler arkadaslar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
alsak, bir, bozulurmu, cizimi, photoshopa, vektorel