vektörel'den resme

Deneme Çalışmalar - vektörel'den resme Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar ben vektörel bir işi resme çevirirken keskin olarak çevirmek istiyorum. örneğin 3 renkli bir vektörelim var onu resme çevirdiğimde 3 renk olarak çıkıcak yani şöyle 3 ...

vektörel'den resme
gency isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gency

Grafiker / İstanbul

vektörel'den resme

Alt 10-02-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar
ben vektörel bir işi resme çevirirken keskin olarak çevirmek istiyorum. örneğin 3 renkli bir vektörelim var onu resme çevirdiğimde 3 renk olarak çıkıcak yani şöyle 3 rengim diyelimki C 100 M 100 Y 100 zoom yaptığımda piksellerde sadece C 100 M 100 Y 100 olacak griler açık tonlar prüzler görünmeyecek

bilen arkadaş varmı lütfen yardım.

ben yarım yamalak yapmayı başardım ama daha prof. olarak yapmasını bilen bir arkadaş varmı ?

örnek bir resim yükledim bakabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gency

Grafiker / İstanbul

Alt 10-02-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
http://www.imageto.org/images/lgH50.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
grafok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafok

Grafiker / Muğla

Alt 10-02-2016 #3
programlar bukadarını yapabiliyor. tam profesyonel istiyorsan çizmelisin.
Bu mesajdan alıntı yap

gency

Grafiker / İstanbul

Alt 10-02-2016 #4
arkadaş cevap olsun diyemi yazıyorsun vektörel'den resme
iş vektörel zaten çizim... çizimi nasıl çiziyim vektörel'den resme
ben bu çizimi resme çevirdiğimde piksellerde renk farklılığı olmayacak onu istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
computerboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

computerboy

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-02-2016 #5
abi sen bence ne yapmak istediğini bilmiyorsun 3 renk diyorsun cmy yazıyorsun 3 renk olmaz cmy de cmyk olur yani k(key) anahtar renk renk tonunu belirler ancak sen k yi kaldırıyım sadece 3 olsun dersen renk değişikliğini rgb ye çekersin doğal olarak rgb katoloğuna geçtiğinde renkte mutlaka değişiklik olur. hem rgb olmasın hemde cmyk dan cmy resim olsun dersen böyle bir mantık olmaz. rgb bir resmi cmyk ya çevirirsen de renk değişikliğini her türlü yaşarsın. sadece yakın değerlerde bir renk almak istersen de 300 dpi de bir resim üzerinde yakın renk değerleri alırsın.
Bu mesajdan alıntı yap

gency

Grafiker / İstanbul

Alt 11-02-2016 #6
abi sen bence ne yapmak istediğini bilmiyorsun 3 renk diyorsun cmy yazıyorsun 3 renk olmaz cmy de cmyk olur yani k(key) anahtar renk renk tonunu belirler ancak sen k yi kaldırıyım sadece 3 olsun dersen renk değişikliğini rgb ye çekersin doğal olarak rgb katoloğuna geçtiğinde renkte mutlaka değişiklik olur. hem rgb olmasın hemde cmyk dan cmy resim olsun dersen böyle bir mantık olmaz. rgb bir resmi cmyk ya çevirirsen de renk değişikliğini her türlü yaşarsın. sadece yakın değerlerde bir renk almak istersen de 300 dpi de bir resim üzerinde yakın renk değerleri alırsın.
güzel şeyler anlatmışsınız fakat benim söylediğimle alakası yok. ben örnek olarak C M Y dedim yani bu renk pantonenin herhangi bir rengide olur benim dediğim olay dokumadaki desen. herhangi bir resmi dokuma programına attığımda pikseller arasında ton farklılığı oluyor bunun olmamasını istiyorum. örnek resim gönderdim onu pc ye indirip zoom yapıp inceleyin, renk geçişlerinde ton farklılığı olmadığını göreceksiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
computerboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

computerboy

Hiç Biri / Ankara

Alt 12-02-2016 #7
hezarfen demek istediğinizi anladım şuan. öncelikle dokuma programında hangi renk kullanıyor bunu bilmek gerekir. örneğin rgb cmyk vb. şöyle örnek veriyim illüstratörde yapmış olduğunuz bir çalışmayı photoshop ta çalışabilmek için rgb ye dönüştürmek gerekir. bunun gibi bir durum sizi rahatsız ediyor muhtemelen. kullanılan renkler de piksellememek için ve pikseellerde bozukluk olmaması için baskı renklerini en az 300 dpi da kullanmamız gerekir. ancak dediğim gibi kullandığımız makine,program vb. durumlar çalışmayı her türlü etkiler. bunu çözebilecek tek sistem vardır. o da şuan 1 milyon lira civarı bir fiyatı var. bu cihaz renkleri atomik düzeyde yerleştirerek hiç bir farklılık koymamaktadır. umarım anlatabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap

gency

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2016 #8
hezarfen demek istediğinizi anladım şuan. öncelikle dokuma programında hangi renk kullanıyor bunu bilmek gerekir. örneğin rgb cmyk vb. şöyle örnek veriyim illüstratörde yapmış olduğunuz bir çalışmayı photoshop ta çalışabilmek için rgb ye dönüştürmek gerekir. bunun gibi bir durum sizi rahatsız ediyor muhtemelen. kullanılan renkler de piksellememek için ve pikseellerde bozukluk olmaması için baskı renklerini en az 300 dpi da kullanmamız gerekir. ancak dediğim gibi kullandığımız makine,program vb. durumlar çalışmayı her türlü etkiler. bunu çözebilecek tek sistem vardır. o da şuan 1 milyon lira civarı bir fiyatı var. bu cihaz renkleri atomik düzeyde yerleştirerek hiç bir farklılık koymamaktadır. umarım anlatabilmişimdir.
vektörel'den resme ya kusura bakma ama söylediklerinin yine hiçbir alakası yok.
Bu mesajdan alıntı yap