Vektörü tüm katmanlarıyla nasıl seçerim?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Vektörü tüm katmanlarıyla nasıl seçerim? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, Mecbur kaldığım için birkaç gündür corelde işlem yapmaya çalışıyorum. Ancak illustratorde çok rahat yaptığım vektörü tamamen seçme işini corelde yapamıyorum. Fareyi sol üst köşeye tıklayıp sağ alt ...

ozelif isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozelif

Eğitimci / Bursa

Alt 14-11-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Mecbur kaldığım için birkaç gündür corelde işlem yapmaya çalışıyorum. Ancak illustratorde çok rahat yaptığım vektörü tamamen seçme işini corelde yapamıyorum.

Fareyi sol üst köşeye tıklayıp sağ alt köşeye doğru bir seçim alanı belirliyorum fakat vektörün içeriğinden bir bölüm seçiliyor sadece. Nerede hata yapıyorum acaba? Kolay bir metodu var mı bunun?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dehr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dehr

Grafiker / İstanbul

Alt 14-11-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba,

Mecbur kaldığım için birkaç gündür corelde işlem yapmaya çalışıyorum. Ancak illustratorde çok rahat yaptığım vektörü tamamen seçme işini corelde yapamıyorum.

Fareyi sol üst köşeye tıklayıp sağ alt köşeye doğru bir seçim alanı belirliyorum fakat vektörün içeriğinden bir bölüm seçiliyor sadece. Nerede hata yapıyorum acaba? Kolay bir metodu var mı bunun?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler..

CTRL ve A tıklayıp hepsini seçebilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

ozelif

Eğitimci / Bursa

Alt 15-11-2013 #3
CTRL ve A tıklayıp hepsini seçebilirsiniz...
Ama sayfada seçmek istemediğim vektörler de var. ctrl+A tüm sayfayı seçmez mi?

Peki benim yapmaya çalıştığım doğru mu? yani normalde vektörün tümünü kapsayacak şekilde seçim alanı oluşturmak corelde işe yarar mı? yoksa benim portable programda mı sorun var?
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-11-2013 #4
Seçim yapmaya çalıştığınız yöntem doğru, seçim yapmaması için üç seçenek var. Birincisi nesnelerin tamamı seçim alanı içinde kalmıyordur, ikincisi seçmeye çalıştığınız obje kilitli durumdadır, bu durumu anlamak için sağ tık yaptığınızda unlock aktifse kilidi açarak seçebilirsiniz. Bu iki seçenekte çözüm değilse bir şekilde programda hata vardır kaldırıp tekrar kurun (Portableyi kaldırıp kurmak sanırım çözüm olmaz yeni bir versiyonunu edinin)
Bu mesajdan alıntı yap
dehr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dehr

Grafiker / İstanbul

Alt 15-11-2013 #5
Normalde sizin yaptığınız şekilde olması gerekiyor. Bir diğer olasılık, seçmeye çalıştığınız çalışmada görünmeyen bir çizgi - zemin kalmış olabilir, seçim yaptığınız alandan daha büyük olduğundan çalışmanın hepsi seçilmiyordur. Ya da dediğiniz gibi programla ilgili. Birde o sayfayı kopyalayıp başka sayfaya yapıştırın. Sonra seçmek istemediklerinizi silin ve sadece istediğiniz çalışma kalsın CTRL ve A yaparak deneyin.

Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

ozelif

Eğitimci / Bursa

Alt 15-11-2013 #6
Sanırım programla birbirimize alıştık. Bugün seçim işini başardım Vektörü tüm katmanlarıyla nasıl seçerim?

Bir de Illustratorde fontların başka bilgisayarlarda tanınmamasını engellemek için fontu kırıyorduk. Corelde fontu sabitlemek için yazıyı bitmap'e mi çevirmek gerekiyor? Bunu tamamen mantık yürüterek yaptım. İnşallah doğrudur.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-11-2013 #7
Corel'de fonttan grafiğe çevirmek diye convertlemek diye tabir ettiğimiz Arrange menüsü içinden Convert To Curves (Ctrl+Q) seçeneği kullanılır. Bu şekilde grafiğe çevirdiğimiz için artık fontlar belli olmaz. Bitmape çevirirseniz yazı üzerinde değiştirme yapılamaz ...
Bu mesajdan alıntı yap

ozelif

Eğitimci / Bursa

Alt 16-11-2013 #8
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap