Vergi Konulu Afiş Çalışmam

Afiş Tasarımı - Vergi Konulu Afiş Çalışmam ...

gkbrkbykn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gkbrkbykn

Grafiker / Ankara

Alt 11-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
Gelir idaresinin düzenlediği yarışma için hazırlamıştım bu afişi, yarışmadan çok geç haberim olduğu için alel acale tasarlıyıp a3 çıktısını alıp gönderdim o yüzden pek özenemedim ve ne yazık ki afişi gönderdikten sonra gölgelendirme hataları yaptığımı fark ettim :S Değerlendirirseniz memnun olurum. İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cisil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cisil(31)

Grafiker / Eskişehir

Alt 11-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bence küçük fotoğraflar bozmnuş işi, "sağladığınız için"de yansıma kullanmana gerek yktu bence tercih meselesi tabi.... bide turkiye logosu turizm için deilmi benmi yanlış biliyorum yanlışsam yanlışsın de Vergi Konulu Afiş Çalışmam işte demek istediğim arkada tek bi vurucu görselle daha güzel biçalışmma olur bence mavi renk bence gayet güzel ama benim düşüncelerim bunlar saygılar sevgiler iyi çalışmlar elinize sağlık Vergi Konulu Afiş Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
frocktal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frocktal

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 11-02-2009 #3
Açıkça söylemek gerekirse kazanmaması gereken bir çalışma. Birden çok mesaj var. Saydamlık fazlaca bol kullanılmış. Sadelikten uzak, yüklü ve alakasız öğelerle dolu. Ne bir uyum var ne de bir cezbedicilik. Üzgünüm acımasızca davrandığım için ama kötüye algılama. Sadece farkında ol.
Bu mesajdan alıntı yap

gkbrkbykn

Grafiker / Ankara

Alt 12-02-2009 #4
bence küçük fotoğraflar bozmnuş işi, "sağladığınız için"de yansıma kullanmana gerek yktu bence tercih meselesi tabi.... bide turkiye logosu turizm için deilmi benmi yanlış biliyorum yanlışsam yanlışsın de Vergi Konulu Afiş Çalışmam işte demek istediğim arkada tek bi vurucu görselle daha güzel biçalışmma olur bence mavi renk bence gayet güzel ama benim düşüncelerim bunlar saygılar sevgiler iyi çalışmlar elinize sağlık Vergi Konulu Afiş Çalışmam
o küçük resimlerden ve yansımadan bende rahatsızım, afişi yarışmaya son katılım günü saat sabah 6 gibi hazırlamaya başlamıştım ve elimde internet olmadığı için çok materyalim + zamanım yoktu, aklıma ilk gelenleri yaptım cd'ye proje dosyasını atıp evden çıktım,son bir kez şurası şöyle olsa daha güzel olurdu bile diyemedim, vaktimin çoğunu arkaplandaki resimle oynamakla harcadım. O yüzden böyle amacından sapmış, kötü yola düşmüş bir çalışma oldu Vergi Konulu Afiş Çalışmam
Açıkça söylemek gerekirse kazanmaması gereken bir çalışma. Birden çok mesaj var. Saydamlık fazlaca bol kullanılmış. Sadelikten uzak, yüklü ve alakasız öğelerle dolu. Ne bir uyum var ne de bir cezbedicilik. Üzgünüm acımasızca davrandığım için ama kötüye algılama. Sadece farkında ol.
Yok hocam estağfurullah, ilginiz için teşekkür ederim ben asıl ne kötüye algılamasıVergi Konulu Afiş Çalışmam Ama dediğim gibi işte, afiş için ne bir ön çalışma nede son bir kontrol yapamadığım için böyle oldu...
Bu mesajdan alıntı yap

gkbrkbykn

Grafiker / Ankara

Alt 23-02-2009 #5
Az önce televizyonda gelir idaresinin reklamı geçti ve reklamda kullanılan slogan benim afişte kullandığım sloganın nerdeyse aynısıydı (reklamdaki slogan: Daha güçlü bir Türkiye için verginizi verin, benim kullandığım slogan: Daha güzel bir Türkiye için vergimizi verelim). Bunun üstüne gelir idaresinin sitesine girdim ve vergi haftası için hazırlatılmış olan afişleri gördüm (yarışma ile ilgisi olmayan, ayrıca hazırlatılmış afişler). Aynı slogan afişlerdede kullanılmıştı ve dahası benim afişin sağ orta kısmında kullandığım "Teşekkür Ederiz" alt sloganı tarzı bir slogan daha kullanmışlar. Gelir idaresi bu sloganları daha önceleri kullanıyormuydu? Bir fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
Söz konusu afişler
http://www.gib.gov.tr/fileadmin/temp.../tahta_max.jpg
http://www.gib.gov.tr/fileadmin/temp...stetes_max.jpg
http://www.gib.gov.tr/fileadmin/temp...s/isik_max.jpg
http://www.gib.gov.tr/fileadmin/temp...es/yol_max.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
alisalur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alisalur(38)

Grafiker / Konya

Alt 04-03-2009 #6
Güzel sayılır
Bu mesajdan alıntı yap