Video İmport Etme

After Effects - Video İmport Etme ...

Video İmport Etme
aydinyener isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aydinyener

Webmaster / Sakarya

Video İmport Etme

Alt 11-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arakadaşlar merhaba ben after effecte daha yeniyim bir konuda yardım alacaktım mesela bir çalışmanın içine arkası transparant olarak başka bir videoyu nasıl ekleriz. elimde videolar var ama arkaları transparant değil, nasıl yapabilirim yada bu şşekilde videoları bulabileceğim bir site varmı acaba
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ozkankilic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkankilic

Grafiker / Antalya

Alt 12-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şimdi öncelikle şunu anlamanız gerek.size en bastan kisaca bir kaç şey anlatayim.
öncelikle sahnemizde yada videomuzda diyelim bir obje olsun atalim insan olsun.şimdi bu videoda insan hareket etsin gülsün kolunu oynatsin vs vs...şimdi bu çekilmiş olan videoyu transparan yapmak için arka fonun insanin üzerinde olan renklerin dişinda bir renk olmasi gerekmektedir.mesala insan in üzerinde kirmizi shirt var siyah pantolon var. adamin saçi siyah teni krem. bu durumda arka fonun bu renklerin dişinda olmasi gerekliki bazi komutlarla arka fonu çikartabilelelim.mesala genelde biliyorsunuzdur yesil perde kullanilir. çünkü genelde yesil rengine az rastlanir. atiyorum videomuzda yesil renk varsa bu sefer farkli bir olmayan renk kullanilir mavi gibi kirmizi gibi....umarim anlatabilmişimdir.yani demem odurki arka fonu transparan yapmak için kesinlikle arka fonun renginin videoda olmamasi gerek...

bu tarz videolar nerden bulursunuz bilemem.ben kendim 3D videolar yapip kullaniyorum programi.
Bu mesajdan alıntı yap

aydinyener

Webmaster / Sakarya

Alt 13-03-2010 #3
şimdi öncelikle şunu anlamanız gerek.size en bastan kisaca bir kaç şey anlatayim.
öncelikle sahnemizde yada videomuzda diyelim bir obje olsun atalim insan olsun.şimdi bu videoda insan hareket etsin gülsün kolunu oynatsin vs vs...şimdi bu çekilmiş olan videoyu transparan yapmak için arka fonun insanin üzerinde olan renklerin dişinda bir renk olmasi gerekmektedir.mesala insan in üzerinde kirmizi shirt var siyah pantolon var. adamin saçi siyah teni krem. bu durumda arka fonun bu renklerin dişinda olmasi gerekliki bazi komutlarla arka fonu çikartabilelelim.mesala genelde biliyorsunuzdur yesil perde kullanilir. çünkü genelde yesil rengine az rastlanir. atiyorum videomuzda yesil renk varsa bu sefer farkli bir olmayan renk kullanilir mavi gibi kirmizi gibi....umarim anlatabilmişimdir.yani demem odurki arka fonu transparan yapmak için kesinlikle arka fonun renginin videoda olmamasi gerek...

bu tarz videolar nerden bulursunuz bilemem.ben kendim 3D videolar yapip kullaniyorum programi.
Zaman ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
ImpactDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ImpactDesign

Grafiker / İzmir

Alt 13-03-2010 #4
Galiba green screen tekniğini öğrenmek istiyorsun.. Arkadaş güzel anlatmış, sonradan yapacaksan pek bir verim alamazsın. Tekniği öğrendikten sonra background yesil olacak sekilde bir ortam ayarla ve choma key veya keylight 1.2 eklentisi ile backgroundı silip videoyu istediğin gibi yönlendirebilirsin Video İmport Etme.. umarım yardımcı olabilmişimdir..

Ek olarak; " Green Screen yöntemi | bildirgec.org " bilgi alabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

aydinyener

Webmaster / Sakarya

Alt 17-03-2010 #5
keyling ile halettim teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap