Vinil Afiş İçin Yardım!

Afiş Tasarımı - Vinil Afiş İçin Yardım! ...

Vinil Afiş İçin Yardım!
dilek_cds isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dilek_cds

Eğitimci / İstanbul

Vinil Afiş İçin Yardım!

Alt 22-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,
6 metreye 8 metre vinil afiş hazırlamam lazım. Ama hangi programda çalışayım ve hangi ölçüleri kullanayım bilemiyorum. Freehand ile başladım olmadı sürekli resim işlemleri sinir etti beni. İllustrator zaten o kadar büyük dosya açmadı. Photoshopu tavsiye ettiler ama ondada dosya açsam bile şuan yazı yazamıyorum sürekli uyarı veriyor aceba öneriniz nedir?

Photoshopta çalıştığım sayfa boyutu şuydu:

600 cm
800 cm
72 dpi
RGB color.

İlk defa büyük çalıştığım için bunların bile doğru olup olmadığını bilmiyorum. Ve acil yardım bekliyorum.

Selam ve dua ile...:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

eksen236 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eksen236

Grafiker / İstanbul

Alt 22-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bencede photoshop kullanmalısın. eğer photoshopta yazı yazamıyorsan yazıyı freehandde yaz ctrl+r komutu ile photoshop dosyası olarak eksportla ( kaydet ). kaydettiğin dosyayı photoshopta açıp yazıyı büyük çalışmanın içine at. işte hepsi bu kadar...

yapamassan tekrar sor . iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
dilek_cds isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dilek_cds

Eğitimci / İstanbul

Alt 22-10-2009 #3
Denedim ama ben freehanddi açmak istemiyorum işim tek programda olsun bitsin.

Başka bir önerisi olan var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
hknmbn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknmbn

Hiç Biri / Bursa

Alt 23-10-2009 #4
Cmyk Çalış - %10 Oranla Küçük Çalış baskıya gönderirken orjinal boyutunu belirt. (fotograf kullanacaksan tavsiye etmem), Boyut Küçük Sayılmaz 72 yerine 50 de werebilirsin çözünürük.

photoshopta orjinal boyutta açmalısın ama çözünürlük yine 50 yeter.yazıyı da orda halletcen artık yapcak bişey yok =>
Bu mesajdan alıntı yap
bymemo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bymemo

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 23-10-2009 #5
o kadar büyük ölçüleri corel draw 'da rahatlıkla çalışabilirsin
eğer, afiş'iniz de resim v.s gibi görsel kullanacaksanız photoshop'ta dekube yaptıktan sonra corel draw'a atarsınız corel draw sizin sorununuzun cevabı olabileceğini düşündüğüm için.
Bu mesajdan alıntı yap
haydarizm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

haydarizm

Grafiker / İstanbul

Alt 06-11-2009 #6
dijital baskı makine operatörlüğü yapmış biri olarak kesinlikle corel derim. hiç % 10 küçültmeye filan gerek yok direkt kendi ölçülerinde ama CMYK çalışın. zira dijital baskı makineleri de cmyk esasına göre çalışır. resoulation için ise rahatlıkla 72 çalışabilirsiniz. Daha düşük olunca kalite düşer, yükseğinde ise kasma yapar. fotoğraf kullanacaksanız yüksek çözünürlüklü fotolar kullanın, ve bu büyüklükte bir afişin uzaktan görüşe uygun oladuğunu bilerek öyle ayna gibi bir çözünürlük de aramayın. Uzaktan bakıldığında çözünürlük kusurlarının pek çoğu ortadan kalkacaktır. Şimdiden kolay gelsin....
Bu mesajdan alıntı yap
dj_tewfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dj_tewfik

Grafiker / Konya

Alt 07-11-2009 #7
dijital baskı makine operatörlüğü yapmış biri olarak kesinlikle corel derim. hiç % 10 küçültmeye filan gerek yok direkt kendi ölçülerinde ama CMYK çalışın. zira dijital baskı makineleri de cmyk esasına göre çalışır. resoulation için ise rahatlıkla 72 çalışabilirsiniz. Daha düşük olunca kalite düşer, yükseğinde ise kasma yapar. fotoğraf kullanacaksanız yüksek çözünürlüklü fotolar kullanın, ve bu büyüklükte bir afişin uzaktan görüşe uygun oladuğunu bilerek öyle ayna gibi bir çözünürlük de aramayın. Uzaktan bakıldığında çözünürlük kusurlarının pek çoğu ortadan kalkacaktır. Şimdiden kolay gelsin....

sana katılıyorum arkadasım corel bu ölçülere göre daha iyi
Bu mesajdan alıntı yap