vitrin özelliği olan bi script nasıl yapabilirim

Php, Asp, Perl, Html - vitrin özelliği olan bi script nasıl yapabilirim Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Bi konuda yardıma ihtiyacım var. Bi script yazıyorum vitrin özelliği olan bi script . vitrin kullanımı şu şekilde üye vitrin kullanımı için talep yolluyor talep yollarken ...

onurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onurist

Webmaster / İstanbul

Alt 10-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Bi konuda yardıma ihtiyacım var.
Bi script yazıyorum vitrin özelliği olan bi script . vitrin kullanımı şu şekilde üye vitrin kullanımı için talep yolluyor talep yollarken zamanda belirtiyor örneğin 1 ay,2ay vs..

örneğin 1 ay talep etmişse 1 ay sonra otomatik olarak vitrinden düşmesini istiyorum. bunu nasıl yapabilirim bu kısımda takıldım. Şimdiden Yardımcı olan veya olmayan herkese teşekkürler kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

enamorado isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enamorado

Hiç Biri / Antalya

Alt 10-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazılım dilini eklersen daha rahat yardımcı olabiliriz.
Bu mesajdan alıntı yap

onurist

Webmaster / İstanbul

Alt 10-06-2010 #3
Yazılım dilini eklersen daha rahat yardımcı olabiliriz.
Kusura bakmayın en önemli kısmı atlamışım .
Yazım dili PHP
Bu mesajdan alıntı yap
enamorado isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enamorado

Hiç Biri / Antalya

Alt 10-06-2010 #4
ben windows tabanlı çalışıyorum ama örnek fikir verebilir. Üyelerin bilgilerinin olduğu tabloya vitrintarihi diye bir sutun eklersin o sutuna yazdırırsın vitrin bitiş tarihini ve şimdiki zamana göre değer karşılaştırması yaparsın.

if uye("vitrintarihi") > Now() then
' vitrin zamanı henüz bitmemiş işlemler
else
'zaman bitmiş ise yapılacak işlemler
end if

genel olarak toparlayacak olursak tablodaki tarih şuandan büyük ise ... işlemleri gerçekletir. Değilse ... işlemleri.

Yazıyı okuyan linux tabanlı çalışan arkadaşlar kod verecektir zaten vitrin özelliği olan bi script nasıl yapabilirim kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
izmirden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izmirden

Webmaster / İzmir

Alt 12-06-2010 #5
Merhaba arkadaşım
Kullanıcının vitrine ekleme yaptığı tarihi tablona
time()
Şeklinde kaydettir ve aynı şekilde seçtiği zaman aşımını da tablonda kaydet örneğin
1 gün için 1
1 hafta için 7
1 ay için 30
olarak gün sayısı şeklinde kayıt et.
cronjob oluşturabiliyorsan günde bir kez çalışmak üzere altta verdiğim $zamanhesabi değişkenini kullanarak tablonda bulunan verilerin vitrinde gözükmesini engelleyebilir veya komple tablondan sildirebilirsin mantığı anlamışsındır umarım
$zamanhesabi = ((time() + ($zaman_asimi * 24 * 60 * 60))+$musterinin_kayit_ettigi_tarih);
$bugun = time();
if ($zamanhesabi == $bugun){
/*burada ister tablodaki verileri sildirt ister onay gibi enum değerli bir stun kullanarak verilerin vitrinde görüntülenmesini engelle kolay gelsin */
}
Umarım mantığı anlatabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap

onurist

Webmaster / İstanbul

Alt 12-06-2010 #6
Merhaba arkadaşım
Kullanıcının vitrine ekleme yaptığı tarihi tablona
time()
Şeklinde kaydettir ve aynı şekilde seçtiği zaman aşımını da tablonda kaydet örneğin
1 gün için 1
1 hafta için 7
1 ay için 30
olarak gün sayısı şeklinde kayıt et.
cronjob oluşturabiliyorsan günde bir kez çalışmak üzere altta verdiğim $zamanhesabi değişkenini kullanarak tablonda bulunan verilerin vitrinde gözükmesini engelleyebilir veya komple tablondan sildirebilirsin mantığı anlamışsındır umarım
$zamanhesabi = ((time() + ($zaman_asimi * 24 * 60 * 60))+$musterinin_kayit_ettigi_tarih);
$bugun = time();
if ($zamanhesabi == $bugun){
/*burada ister tablodaki verileri sildirt ister onay gibi enum değerli bir stun kullanarak verilerin vitrinde görüntülenmesini engelle kolay gelsin */
}
Umarım mantığı anlatabilmişimdir.

Çok teşekkürler yardımınız için anlattığınız şekilde bu işlemi çok rahatlıkla yapabilirim.

ben şöyle düşünmüştüm mesela vitrine eklenme ve vitrin bitiş tarihini tabloya ekletip daha sonra vitrine listelettiğim zaman bi if kontrolü ile bitiş tarihi şuanki tarihten önce ise vitrinden düşürülsün diye düşünmüştüm ama o zamanda siteye girilmedigi zaman bu işlem geçerli olmayacaktı. ve bazı sistemlerde zaman farkıda olabiliyor diye bu düşünceden vazgeçtim.

Tekrar teşekkürler kolay gelsin vitrin özelliği olan bi script nasıl yapabilirim
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat
Şifremi Unuttum?