wacom bamboo fun s / basılı tutma sorunu

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - wacom bamboo fun s / basılı tutma sorunu ...

Ogul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ogul(32)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 06-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bugün wacom bamboo fun s tablet aldım her şey mükemmel ama ufacık bir ayrıntı beni delirtmek üzere, eminim çözüm çok kolaydır ama bi türlü bulamadım.

olay şu;

çizim yaparken, tablette kalemi ilk değdirdiğim zaman bi 1 sn bekleyince , imlecin etrafında kırmızı küreler çıkıyor sonra da right click işlevi yerine geliyor.bu da nokta yapmamı engelliyor ve değdirdiğim yerde uzun tutamıyorum kalemi.

neden?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ogul(32)

Alt 07-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
diğer wacom kullanıcıları böyle bir sorunla karşılaştıysa yardımcı olabilir mi? aslında tam olarak bir sorun sayılmaz, sanırım ayarlarla ilgili bi durum
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 07-01-2010 #3
"Denetim masası" -> "Kalem ve Dokunma" -> "Kalem Seçenekleri" penceresini bulun.

"Kalem eylemi" sütununun altında 3. satırı ("Basılı tutma") çift tıklayın veya o satıra gelip, "Ayarlar" tuşunu tıklayın.

Karşınıza "Basılı Tutma Ayarları" penceresi gelecek. İsterseniz, "Sağ tıklama için basılı tutmayı etkinleştir" seçeneğini tümden iptal edebilir, isterseniz "Hız" ve "Süre" seçeneklerini tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

Windows 7 kullandığınızı tahmin ediyorum. Eğer işletim sisteminiz farklıysa, küçük farklılıklar olabilir, çözersiniz sanıyorum.

Umarım işe yarar, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Ogul(32)

Alt 10-01-2010 #4
xp kullanıyorum, xp de biraz farklı sanırım ama ben sorunu başka yoldan çözdüm, belki aynı sorunu başkaları da yaşar diye anlatayım; kalemin özelliklerinden double click distance 'ı azaltınca problem çözülüyor. sanırım bazı işletim sistemlerinde, bazı programlarda ortaya çıkan bir sorun, dijital kullanım klavuzunu dikkatlice okursanız arada bahsediyor bundan.
Bu mesajdan alıntı yap
curseofanubis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

curseofanubis

Grafiker / Ankara

Alt 30-03-2011 #5
"Denetim masası" -> "Kalem ve Dokunma" -> "Kalem Seçenekleri" penceresini bulun.

"Kalem eylemi" sütununun altında 3. satırı ("Basılı tutma") çift tıklayın veya o satıra gelip, "Ayarlar" tuşunu tıklayın.

Karşınıza "Basılı Tutma Ayarları" penceresi gelecek. İsterseniz, "Sağ tıklama için basılı tutmayı etkinleştir" seçeneğini tümden iptal edebilir, isterseniz "Hız" ve "Süre" seçeneklerini tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

Windows 7 kullandığınızı tahmin ediyorum. Eğer işletim sisteminiz farklıysa, küçük farklılıklar olabilir, çözersiniz sanıyorum.

Umarım işe yarar, kolay gelsin.
Bu sağ tık olayı yüzünden neredeyse çıldıracaktım. Çok teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 30-03-2011 #6
Bu sağ tık olayı yüzünden neredeyse çıldıracaktım. Çok teşekkür ederim
Faydalı olduğuna sevindim. Kolaylıklar diliyorum. wacom bamboo fun s / basılı tutma sorunu
Bu mesajdan alıntı yap