wacom intuos4 alacağım fakat M mi L mi?

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - wacom intuos4 alacağım fakat M mi L mi? Sponsorlu Bağlantılar s.a arkadaşlar intuous 4 tablet alacağım başlıkta da belirttiğim gibi medium mumu yoksa large modelini mi alsam bir türlü karar veremiyorum . aslında ben L serisini almayı düşünüyorum ...

centro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

centro

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 05-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

s.a arkadaşlar intuous 4 tablet alacağım başlıkta da belirttiğim gibi medium mumu yoksa large modelini mi alsam bir türlü karar veremiyorum . aslında ben L serisini almayı düşünüyorum fakat fiyatı çok şişkin çünki ben daha öğrenciyim. M serisi de cazip geliyor fiyat olarak fakat boyut ne kadar önemli? arkadaşlar bu iki ürününde özellikleri aynı sonuçta aynı ürün gördüğüm kadarı ile tek fark çizim alanları? sizce hangisini alıyım ? kullanan bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim . okullar açılmadan almak istiyorum ( bu arada belirteyim bimeks ten alacağım onlie. )
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

centro

Alt 06-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yok mu sitede hiç wacom kullanan yada bilgisi olan. ?
Bu mesajdan alıntı yap
fairtail79 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairtail79

Karikatürist / İstanbul

Alt 06-02-2011 #3
small alabilirsin, alanın küçük olması çalışmanda zorluk çıkartmaz sonuç olarak ekranda oluşacak görüntünün alan sıkıntısı yok. 10 cm e 10 cm lik bir tabletle devasal çizimler yapılabiliyor....
Bu mesajdan alıntı yap

centro

Alt 06-02-2011 #4
small alabilirsin, alanın küçük olması çalışmanda zorluk çıkartmaz sonuç olarak ekranda oluşacak görüntünün alan sıkıntısı yok. 10 cm e 10 cm lik bir tabletle devasal çizimler yapılabiliyor....
öneri için çok tşk ederim.
S modelini almayı hiç düşünmedim ya M yada L serisi. fakat dediğiniz gibi 10 * 10 yetiyorsa M serisi hayli hayli yeter. tekrardan tşk ler...
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 07-02-2011 #5
Merhaba aktif çizim alanı büyüdükçe detaylı çizimleri zoom yapmadan çizmeniz kolaylaşır.
şöyle düşünün 24" 1920-1080 monitörde çalışıyorsubuz bir köşeden diğerine 10cm çizim alanında varıyorsunuz diğer tablette 26cm ile buda size 2x kattan fazla yavaş gidebilme detay çizebilme şansı veriyor.
Yaptığınız çizimlerdeki detay seviyesine göre tablet seçerseniz sizin için faydalı olur.
Diğer arkadaşların dediği gibi küçük tabletler ile çizmek mümkündür ama siz kendi çizim detay seviyenizi bizden iyi biliyorsunuz.

Aşağıdaki inceleme tablet konusunda genel bilgilerde içeriyor.
http://www.bascek.com/7481/uc-logic-...60-incelemesi/

Teknobiyotik.com Outlet bölümünde A4 tabletler var uygun fiyatlarıyla ilginizi çekebilir

http://www.teknobiyotik.com/outlet/cevre-birimleri.html
Bu mesajdan alıntı yap
Sintacca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sintacca

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 19-02-2011 #6
merhaba,
ben intuos 4 medium kullanıyorum gayet memnunum. ekranım büyük olmasına rağmen bir sorun çıkarmıyor. ben de senin gibi düşünüyordum, büyük olması daha iyi olur diyordum ama tam tersi de olabiliyor; büyük olması sorun çıkarabiliyor. monitörün 24' veya daha küçükse bence m al.
Bu mesajdan alıntı yap