Wacom tablet ayarlarımda sorun var

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Wacom tablet ayarlarımda sorun var Sponsorlu Bağlantılar Selam, 3-4 seneden beri kullandığım bir Wacom graphire 4 tabletim var. Geçenlerde tableti ıslak bezle sildim, aynı gün bir de düşürdüm Bundan mıdır bilmiyorum o zamandan beri doğru ...

morning isimli Üye şimdilik offline konumundadır

morning

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 12-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam,
3-4 seneden beri kullandığım bir Wacom graphire 4 tabletim var. Geçenlerde tableti ıslak bezle sildim, aynı gün bir de düşürdüm Wacom tablet ayarlarımda sorun var Bundan mıdır bilmiyorum o zamandan beri doğru çalışmıyor.
Photoshopta kalemi tabletin üzerine değdirmesem 1-2 cm kadar uzak tutsam bile fırça darbesi olarak algılayıp canvasa çizim yapıyor. Ancak denetim masasınsa hassasiyet ayarlarını azaltmama ve aygıtın sürücüsünü yükleyip onda da hassasiyeti azaltmama rağmen durum değişmedi. Canvasta resim yapmaya çalışırken bir sürü çizik oluyor. Ayrıca kalemi uzak tutunca fırça gibi görmeye devam ettiği için de cursor işlevi görmüyor.
Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?
Ayrıca Ankara'da Wacom için teknik servis var mıdır?
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

allisone isimli Üye şimdilik offline konumundadır

allisone

Webmaster / İstanbul

Alt 27-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba..
başka programlarda denedinmi?örneğin flash,corel draw hatta windows un paint programı fln?
oda olmadı başka pc de dene.
eğer aynı şeyi ondada yapıyorsa yetkili firmayla irtibata geçmeni tavsiye ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 27-12-2009 #3
..
Ayrıca Ankara'da Wacom için teknik servis var mıdır?
Teşekkürler.
Türkiye'de tek yetkili servis İstanbul'da maalesef. Graphire4'ümün kalem üzerindeki lâstiği çürüdüğü için aramıştım, oradan biliyorum.

(212) 656 67 67'den Sinan Bey ile görüşmenizi öneririm.

(Rakibi olmadığından, reklâm olarak nitelenmez sanırım.)
Bu mesajdan alıntı yap