Web Arayüz Ç.zerken Dikkat Edilmesi Gekenler?

Web Tasarımı - Web Arayüz Ç.zerken Dikkat Edilmesi Gekenler? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar, Ben su ana kadar hep matbaa işleriyle cizimleri ile ugrastım.. web tasarımı ile ugrasan siz üstadlarımdan bişey rica edeceğim.. Bundan sonra web arayüzüde cizmem gerekecek. Web ...

eminesen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eminesen

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 07-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,
Ben su ana kadar hep matbaa işleriyle cizimleri ile ugrastım.. web tasarımı ile ugrasan siz üstadlarımdan bişey rica edeceğim.. Bundan sonra web arayüzüde cizmem gerekecek. Web arayüz çizerken nelere dikkat etmem gerekiyor acaba? Yardımcı olursanız cok sevinirim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

imagestr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

imagestr

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 10-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tabiki öncelikle ilk madde olarak söylemem gereken şey, Çözünürlüğe dikkat etmen.

1. Her çözünürlükte insanlar ferahça siteni görmeli, 1024*768 veya 1650*1050 lik ayrı ayrı çözünürlüklerde bakıldığında insanlar aynı ferahlığı hissetmeli.. ilk kural bu olmalı..

2. Sitenin kb olarak olabildiğince düşük olması, hızlı olması insanları sana yönlendircek, ve siteyi gezdiklerinde beklemekten sıkılıp çıkmamış olcaklar. Kb çok önemli..

3. Hızlı bir host seçimi, kb meselesini oldukça indirdikten sonra, güzel hızlı bir host seçmen. sitede hiç bişi olmaz fakat host bayık olursa siteyi gezmemeye karar vercektir kullanıcılar.

4. ve son madde, Creatiflik, Site Tasarımı, Renk seçimlerin olsun yapacağın effectler etkileyiciliği siteyi beğenmelerini sağlıcak insanların... Sitenin güzel olması maddessini son sıraya koydum, çünkü üsttekiler daha önemli.. Son maddemiz zaten senin mutlaka güzel yapman gereken bir madde. Web Arayüz Ç.zerken Dikkat Edilmesi Gekenler?

Kolay Gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
MustafaTuncer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MustafaTuncer

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 17-02-2010 #3
Tasarım konusunu geçiyorum çünkü o ayrı bir yetenek ve zeka ürünü.

Her çözünürlükte görüntü düzgün olmalı bir yerden patlak vermemeli farklı çözünürlükte.

Hızlı ve basit bir kullanımı olmalı.

Karma karışık renkler yerine sade ve basit tasarımlar daha makbuldur.

Siteniz gerek linkleri ,gerek komutları ile doğru çalışmalı.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

energy_explode

Misafir

Alt 18-02-2010 #4
tasarım yaparken çok fazla şeyi o 1024 * 768 boyuttaki veya başka boyuttaki alanda anlatmaya çalışma . kategoriler oluştur kafanda ve arayüzde bu kategorilerin yerleşimini yap dengeli bi şekilde ferah bir şekilde. işlevselliği de unutma tabi.. diğer tasarım alanlarında olduğu gibi sadeliği ve uyum u hiç bir zaman unutma. biraz genel bir açıklama oldu ama umarım işine yarar
Bu mesajdan alıntı yap
thealico isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thealico

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 20-02-2010 #5
altiustutasarim.com hatmetmenizi öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
arayuz, czerken, dikkat, edilmesi, gekenler, web