web boyutları yardım?

Web Tasarımı - web boyutları yardım? ...

web boyutları yardım?
memati isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memati

Grafiker / Gaziantep

web boyutları yardım?

Alt 25-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar ben bir grafikerim ama şimdi web tasarımına ağırlık vermek zorunda kaldım karşıma çıkan sorun şu yaptığım site boyutları bilgisayardan bilgisayara fark ediyor ne yapabilirim şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

swater isimli Üye şimdilik offline konumundadır

swater

Grafiker / İstanbul

Alt 27-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yaptıgım butonlar derken konuyu acarsan yazılar fln mı cıkmıo yazılardamı degislik oluo karakterlerde ?
Bu mesajdan alıntı yap
Nsk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nsk

Grafiker / Malatya

Alt 29-12-2007 #3
Memati 1024*768 olarak görüntülendiğinde normal gözükür bir 17" ile 19 " arasında çok fark olur web boyutları yardım?
Bu mesajdan alıntı yap
xaskim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xaskim

Grafiker / Sakarya

Alt 04-01-2008 #4
800 *600 çalış zaman zaman 950-600 dene genelikle sayfayı ortala yanlarda 15*15 boş luk kalması uygun olacaktır 800*600 en uygunudur bence zaman zaman monitör ayarları yaparak da denıye bılırsın
Bu mesajdan alıntı yap
memati isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memati

Grafiker / Gaziantep

Alt 04-01-2008 #5
çok teşekkür ederim arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 23-04-2008 #6
selam arkadasım yenı katıldım ve okurken sorununu cevaplamak ıstedım.frontpagede tabloyu olustururken yuzde cınsınden degıl pixel cınsınden ortalarsan sayfana bu sorun cozulur..19 - 17 ınclerde bu yuzden farklı olur hatta parcalanmalar olur..umarım yardımcı olmusumdur..
Bu mesajdan alıntı yap
senkronize isimli Üye şimdilik offline konumundadır

senkronize

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 24-04-2008 #7
800x600 kalmadı ki artık arkadaslar herkes 1024 kulanıyor,percent çalışırsan her monütöre göre otomatik boyut alır web boyutları yardım?
Bu mesajdan alıntı yap
byzeki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byzeki

Öğrenci (Diğer) / Erzincan

Alt 27-04-2008 #8
Örnek Web Sitenin adresi nedir.

Ona göre bi yorum yazmak bence mantıklı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
hengame isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hengame

<google>:)</google>

Bilg. Teknikeri / Bursa

Alt 30-04-2008 #9
tabloları %100 yaparsan ps de hazırladıgın arka planıda hücre arkaplanı yaparsan her monitörde eşit olacağını düşünüyorum bi dene istersen
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 30-04-2008 #10
Arkadaşlar dikkatinizi çektimi bilmem ama yaptığım site boyutları diyor arkaplan boyutu demiyor.

Yaptığın siteleri her monitörde eşit göstermek mümkün değildir. (full flash siteler harici). Sonuçta sen tabloya yüzde cinside versen pixel cinside versen değişen pek bişey olmaz. Sadece tablolar değil, resimler ve yazılarıda düşünmek lazım.

Dikkat edilecek husus ise kullanılan çözünürlük farkları. Çözünürlük demek görüneni büyütmek demek değil, alanı büyütmektir ve o alan içinde 500 pixellik şey heryerde 500 pixeldir.

Sana tavsiyem devamlı ortalanmış sayfalar ile tasarım yap. Şu an günümüzde en çok 1024x768 ve daha sonra 1280x800 kullanılmaktadır. Bazen yaptığın bi tasarım 1024 te güzel dururken 1280 de çok küçük durabilir. Yada tam tersi. Ama bana sorarsan en iyi boyut 700(genişlik)x600(yükseklik).

Konu niye bu kadar uzadıysa aylar olmuş aslında soru sorulalı web boyutları yardım?D
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
web, boyutlar, yardm

Kapat
Şifremi Unuttum?