web de banner

Photoshop - web de banner Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaslar bı web sıtesının banner ında değişiklık yapacagım ve ılk defa yapıyorum sıteyı acıp değiştirecegım banner ı resım olarak keydettım ebatlarını ve 72 dpı ama gıf olarak ...

web de banner
betülll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

betülll

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker

web de banner

Alt 10-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaslar bı web sıtesının banner ında değişiklık yapacagım ve ılk defa yapıyorum sıteyı acıp değiştirecegım banner ı resım olarak keydettım ebatlarını
ve 72 dpı ama gıf olarak mı jpg olarak mı kaydetmem lazım acaba bıde index seklınde olmus bacground olan yer nasıl yapabılırım tskler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

o z a N isimli Üye şimdilik offline konumundadır

o z a N(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Banner ı kaydettiğin zaman uzantısı neyse öyle alacaktır zaten. Ki bu genelde flash yada gif olur (hareketliyse).

Gif se adobe image ready e atıp,her karesini tek tek düzeltip,sonra tekrar aynı şekilde gif olarak kaydedebilirsin. Flash dosyası ise, flash kırmak için programlar var. Forumda bulup kullanabilirsin. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
o z a N isimli Üye şimdilik offline konumundadır

o z a N(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2009 #3
ha bide backround olan yer index olmuşsa, bannerin kesin giftir. Arka planı yoktur. Sen arkaplan diye web sitesinin indexini almışsındır. Web sitesinin arka planı hoşuna gittiyse, kaynak kodundan web sitesinin arka planını al,gif in arkasına ekle.
Bu mesajdan alıntı yap
i_can_fly isimli Üye şimdilik offline konumundadır

i_can_fly

Öğrenci (Diğer) / Eskişehir

Alt 13-01-2009 #4
resim hareketliyse gif olarak kaydet. imageready'de açıp her bir layer'ı tek tek düzenle.
Statik, sabit banner ise jpg olarak kaydet, photoshop işini görür.
Bu mesajdan alıntı yap
M@rcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[email protected]

Eğitimci / İstanbul

Alt 15-01-2009 #5
Arkadaş heralde şunu demek istiyor.
Banner'ı indirdim.Banner'da sadece kalite ve ebat değişikliği yaptım.
Ama Photoshopta Layer olarak her zaman gördüğümüz Background yok.Orada İndex yazıyor diyor.

İndex ise resim gif'tir.Aynı şekilde gif kayıt etmelsin demekki hareket var.
File-->Save For Web Devices komutu ile çıkan pencerenin sağ tarafında uzantı olarak .gif seçip (mb,kb vs) boyutlarına göre kaliteyi düşürüp arttırabilirsin.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
banner, web