web guncelleme için yardım

Web Tasarımı - web guncelleme için yardım Sponsorlu Bağlantılar çalıştıgım firmada daha önce yapılmış web sitesindeki bir resmi düzeltip geri server a attım. fakat resmi eski haliyle görebiliyorum. benim loglardan acama eskiyi bulupda getiriyormu diye merak ettim ...

elifs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifs

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

çalıştıgım firmada daha önce yapılmış web sitesindeki bir resmi düzeltip geri server a attım. fakat resmi eski haliyle görebiliyorum. benim loglardan acama eskiyi bulupda getiriyormu diye merak ettim bi arkadasıma rica ettim. o girdi onada eski resmi gösteriyor. neden olabilir. acil cevap bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 25-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Attığınız dosya ile eski dosya isimleri farklı olabilir ona dikkat edein. İsimleri aynı olsa bile uzantıları da aynı olmak zorundadır. Biri JPG biri PNG olabilir. Onlara dikkat edeip tekrar upload edin. Yani eski dosya formatı ne ise ye dosya formatı da aynısı olmak zorundadır.
Bu mesajdan alıntı yap

elifs

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #3
aynen öyle yapıyorum. iki dosya birebir aynı isim ve formatta. hatta değiştirdi. üstüne yazdı. dosyayı ftp den acıyorum. düzeltiğim dosya. sitede guncel değil sadece
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 25-03-2010 #4
Html kodunu ve resimin birebir adını (uzantısı ile birlikte) yazabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

elifs

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #5
sadece resmi değiştirdim. html kodlarla ilgili bişi yapmadım. parlak.jpg dosya adı. onun üzerinde düzeltme yaptım. ve ftp den server a yolladım.
Bu mesajdan alıntı yap

elifs

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #6
img src="img/parlak.jpg" ><br>

html de böyle. aynı klasör aynı isim üzerine kayıt ettim
Bu mesajdan alıntı yap
hasantürkten isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hasantürkten

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 25-03-2010 #7
yapılan sıtenız php falansa hele hele hazır sıteler kullanıyorsanız joomla vb gıbı kodların yazılabılır oldugunu bır arastırın
olmadı belırtılen fotonun yedegı alındıktan sonra sıtenın ftpsınden sılın sıldıgınıze emın olun ve gorsel halıne bakın eger sılmenıze ragmen gorsel alanda belırtılen resmın yerınde X seklınde belırtılen resım yerınde yok seklınde bır bos resım gelmiyorsa belırtılen dosyanın yazılabılır değildir veya web kodlarında tanımlanan resmın yolu sızın koydugunuz resım formatında olmamış olabılır.
örnek ıcın sıtenın adresını ozel mesaj halıne bana atabılırmısınız.
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #8
Ben de öyle bir şey yaşamıştım yazın. Ertesi gün düzelmişti. Serverdan kaynaklanıyor sanırım. Host yetkililerinden bir yardım isteğinde bulunun bence.
Bu mesajdan alıntı yap
sport78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sport78

Webmaster / İstanbul

Alt 25-03-2010 #9
bir ara bende aynı sorunu yaşadım yeni resmi tekrar tekrar atmama rağmen sitede hala eski resmi gösteriyordu

kendimce çözüm : hosttan eski resmi sil, sonra yeni resmi at düzelir
Bu mesajdan alıntı yap

elifs

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2010 #10
aynen hasan bey resmi sildim server dan. ama aynen eski hali duruyor. yalnız daha önce yapılmış bir site. ben işe yeni basladıgım için kodlamı yoksa hazır prg ile mi yapıldı bilmiyorum. web bilgilerimde zaten baya bir azaldıgı için anlayamadımda.özeldende msj atamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları