web için hangi dili tavsiye edersiniz

Php, Asp, Perl, Html - web için hangi dili tavsiye edersiniz ...

max1299 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

max1299

Webmaster / İstanbul

Alt 18-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

benim html ve css temelim var ve dinamik site tasarımı için
bir dil öğrenmek istiyorum
ama kararsızım bana önerilerde bulunabilirmisiniz
mesela java script yada php, asp
hangisini seçesem daha iyi olur
yani kuvvet güvenlik esneklik
tarayıcı desteklemesi bakımından beni yorumlarınızla bilgilendirebilir misiniz?

herkese şimdiden teşekkürler!..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

izmirgrafikk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izmirgrafikk

Webmaster / İzmir

Alt 18-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilkönce belirtmek isterim javascript sunucu tabanlı bir dil değildir aklında bulunsun. şu anda piyasada en çok rağbet gören web dili PHP. türkiye şartlarında iyi bir php coder asla işsiz kalmaz.

bunun dışında .net öğrenebilirsin. visual studio sağlam bir ide.

İnternet dünyasında bu gibi başlıklar her zaman açılır genelde sonlara doğru iş php vs .net kavgasına dönüşür.

Benim fikrimi sorarsan ikisinide bir incele derim.

Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap

max1299

Webmaster / İstanbul

Alt 18-03-2011 #3
ilkönce belirtmek isterim javascript sunucu tabanlı bir dil değildir aklında bulunsun. şu anda piyasada en çok rağbet gören web dili PHP. türkiye şartlarında iyi bir php coder asla işsiz kalmaz.

bunun dışında .net öğrenebilirsin. visual studio sağlam bir ide.

İnternet dünyasında bu gibi başlıklar her zaman açılır genelde sonlara doğru iş php vs .net kavgasına dönüşür.

Benim fikrimi sorarsan ikisinide bir incele derim.

Saygılar.
peki java core kursu var işkurda ücretsiz java core diyorlar onun hakkında ne dersiniz gideyim mi?

yani sizce gitmeli miyim?

rağbet gören bir dil mi?

yani benim için iyi bir fırsat mıdır?

tavsiyeniz için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
frrat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frrat

Webmaster / İstanbul

Alt 18-03-2011 #4
php ogren derim hatta % 100 1 haftada ogretiyom inanmıcan ama ole son ogrettiğim eleman su an ............................... u yapıo kendisine sorabilirsiniz gerci yurt dısında skype ile eğitim verdim ama 1 hafta bile olmadı

jquery ve java script nasıl php içinde kullanılabilir bunu kesinlikle bilmen lazım
html ve css bilmesi şart değil ama bilse kendi için daha iii olur

...................... mail ile ulasabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

max1299

Webmaster / İstanbul

Alt 18-03-2011 #5
php ogren derim hatta % 100 1 haftada ogretiyom inanmıcan ama ole son ogrettiğim eleman su an ........................ u yapıo kendisine sorabilirsiniz gerci yurt dısında skype ile eğitim verdim ama 1 hafta bile olmadı

jquery ve java script nasıl php içinde kullanılabilir bunu kesinlikle bilmen lazım
html ve css bilmesi şart değil ama bilse kendi için daha iii olur

............................. mail ile ulasabilirsin
çok teşekkür ederim java script ve jquery derken
java script ve jquery ayrı bir dil olarak mı kullanılıyor
yoksa yardımcı bir dil olarak mı
açıklarmısınız

net te tam açıklama yapan bir kaynak bulamadım
Bu mesajdan alıntı yap
izmirgrafikk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izmirgrafikk

Webmaster / İzmir

Alt 18-03-2011 #6
google amcadan "jquery nedir" şeklinde ararsan çıkan ilk site bile sana fikir verebilir.
Bu mesajdan alıntı yap
ufukneidim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukneidim

Öğrenci (Grafik) / Kütahya

Alt 21-04-2011 #7
eğer dediğin gibi öğretebilirsen ücretini ödemeye hazırım hemen çok hızlı öğrenmem laım
Bu mesajdan alıntı yap
bulutxxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bulutxxx

Webmaster / İstanbul

Alt 05-08-2011 #8
benim html ve css temelim var ve dinamik site tasarımı için
bir dil öğrenmek istiyorum
ama kararsızım bana önerilerde bulunabilirmisiniz
mesela java script yada php, asp
hangisini seçesem daha iyi olur
yani kuvvet güvenlik esneklik
tarayıcı desteklemesi bakımından beni yorumlarınızla bilgilendirebilir misiniz?

herkese şimdiden teşekkürler!..

Java öğrenmen şart bilmen yani javayı öğreten kişi musa çavuşun pdf kitabıdır,
Php'ye Gelince Php iiçn sürekli videolu eğitim setleri indir ve ordan öğren eğer gerçektende istiyorsan başarabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
egzl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

egzl

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 06-10-2011 #9
Tek kelime ile php
Bu mesajdan alıntı yap
empatim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

empatim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-11-2011 #10
Öncelikle merhaba arkadaşım .. Her birinin yeri farklıdır .. Javascript genelde yaptığınızı desteklemek için kullanılır .. Tabi sadece javascriptde kullanabilirsiniz ama hepsini ileri düzeyde bilmek için uzun zaman uraşmanız gerekmektedir.

Php > Türkiyede daha yaygın olarak kullanılır ama bana sorarsan asp.net'i C olarak öğrenmek daha yararlı .. Asp classic iş görür .. .Net öğreneceksen kendi kütüphanelerini oluşturacak kadar bir zaman öğrenme sürecin devam eder ..
Asp Classic > vb olarak php'den daha kolay öğrenilen bir dil .. İlk kez programlamaya giriyorsan asp den başlayabilirsin .. Mantığı anlaşılıdır.. Her zaman kolayca kaynak bulabilirsin. Ölü bir dil olduğu söylenir, kesinlikle ölü bir dil değildir .. Asp.net hazır kütüphanelerini kullanmak ne kadar programcılıksa asp de o kadar ölüdür. sonuç olarak asp de yapabildiğin herşeyi php'de, php'de yapabildiklerinide asp'de yapabilirsin.

Hangisi senin için daha kolay olacaksa onu seçmelisin.. Hangisi ilgili çekerse onu seçmelisin..

Örneğin çok kolay bir kod vereyim ne demek istediğimi daha iyi anlarsın ..
Basit bir döngü oluşturalım 2 dilde'de .. Döngü 1 ile 10 arasındaki sayıları ekrana yazdıracak
Php de:
------
for $i=0;$i<=10;$i++
echo $i; Açıklaması : i değişkenin değeri 10 olana kadar dönecektir.
------
Asp de:
------
for i=1 to 10
Response.Write (i) Açıklaması : i değişkenin değeri 10 olana kadar dönecektir.
next
------

Yazımlardada gördüğün gibi php kodlarının sonunda yapılacak işlemden sonra noktalı virgül koyulur. Php'de şartlardan sonra noktalı virgül koyulmaz. Php de şartlardan sonra yazılacak komutlar 1'den fazlaysa eğer begin end içine alınmak zorundadır.

Asp 'de ise noktalı virgüle ve begin end e gerek yoktur. Asp begin end yerine kodların html gibi açılış ve kapanışıyla son bulur.
Örneğin
For - Yapılacak işlemler - Next gibi ..

bunlar dışında javascript öğrenmene acil olarak gerek yok bence .. Neyin ne olduğunu bilmen yeterlidir javascript'de .. bir süre sonra onuda öğrenebilirsin kendini hemen sıkmana gerek yok .. Javascripti şu anda sadece desteklemek için kullanabilirsin (Hazır kodları kullanarak) Örneğin sanal ekran klavyesi, slider, tabindex sistemleri, ziyaretçi sayacı, eposta olarak gönder, tavsiye et, fancybox kullanımları gibi ..

Umarım yardımcı olur kolay gelsin. .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları