Web Portal Projesi ( Bir Kaç Soru... )

Web Tasarımı - Web Portal Projesi ( Bir Kaç Soru... ) ...

umut92 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umut92

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 28-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm arkadaşlar umarım yardımcı olursunuz.Arkadaşlar ben bir web portalı yapmayı düşünüyorum ve yapacağım portaldan para kazanmak istiyorum.Sizinde görüş, öneri ve fikirlerinizi almak istiyorum.Yapacağım portalın sizin ve tüm insanların ilgisini çekmesini istediğim için fikirleriniz benim için çok önemli.Sizce ne gibi içerikte bir portal olmalı? Kullanıcılar portala giripde neler yapabilmeliki kısa zamanda vazgeçilmez bi portal haline gelsin? Fikir ve Önerilerinizi sunarsanız sevnirim.Şimdiden teşekür ederim... Arkadaşlar lütfen konuyu ve mesajı okuyupda boş geçmeyiniz.Her okuyan en azından bir fikrini söylese işim daha da kolaylaşacak.İyi forumlar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

KamiLOwen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KamiLOwen

Hosting Yetkilisi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İnsanların vazgeçilmezi olman şu piyasada çok önemli bir fikirle çıkmanı gerektirir bence. Para kazanmak istiyorsan birde insanların günlük yaptığı hoşuna gelen bilindik siteleri yapabilir Google ile ziyaretçi çekebilirsin. Örneğin Dizi Klip Film siteleri gibi. Bu sitelerin ziyaretçi sayısı oldukça yüksektir.

PGH

Bu mesajdan alıntı yap

umut92

Alt 29-05-2010 #3
Öneriniz için çok teşekür ederim bunu değerlendiricem
Bu mesajdan alıntı yap
brk40 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

brk40

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 04-06-2010 #4
bence güncellik önemli. eğer bunu yakalayıp ziyaretçine hissettiririsen devamı gelir. örneğin klip siten var. siteni güncel tutup ve hit klipleri paylaştığın takdirde ziyaretçinin hemen dikkatini çeker. başka zaman yeni kliplere bakmak isterse, hemen senin siten aklına gelir. Bu da kaliteli ziyaretçi demek Web Portal Projesi ( Bir Kaç Soru... )
Bu mesajdan alıntı yap

umut92

Alt 04-06-2010 #5
fikir gerçekten güzel ama bir şey sormak istiyorum php ve veritabanı ile admin panelli felan siteler yapabilecek bilgim var ancak bu video olayında siteme eklemek istediğim videoları nereden alacağım.Yinde başka sitelerden indirip kendi sitememi ekleyeceğim???
Bu mesajdan alıntı yap
sermen08 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sermen08

Webmaster / Ankara

Alt 04-06-2010 #6
fikir gerçekten güzel ama bir şey sormak istiyorum php ve veritabanı ile admin panelli felan siteler yapabilecek bilgim var ancak bu video olayında siteme eklemek istediğim videoları nereden alacağım.Yinde başka sitelerden indirip kendi sitememi ekleyeceğim???
Bu soruna da ben cevap vereyim,

videolar kendi sunucunda barındırabilir veya diğer sitelerin üzerinden çalıştırabilirsin. En yaygın kullanım şekli halihazırda yayın yapan sistemlerin üzerinden videolarını çalıştırmadır. Diğer yolu seçersen barındırma maliyetlerini kaldırabileceğini düşünmüyorum.

Asıl soruya gelince, internet gerçekten büyük fırsatların yakalanabileceği bir ortam. Diğer bir çok alanlara göre kolay para kazanabileceğin bir yer. Ancak herkes internetten voleyi vurmanın çok kolay olduğunu düşünerek bi şekilde bu alanda girişimlerde bulunuyor ve büyük çoğunluğu hüsranla sonuçlanıyor.

Eğer gerçekten iyi paralar kazanmak istiyorsan özgün bir şeyler üret. Farklı oldun mu gerisi kendiliğinden gelecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

umut92

Alt 04-06-2010 #7
İnternetden iyi para kazanmak kulağa gerçekten hoş geliyor ama dediğiniz gibi çoğu kişinin bu girişimi hüsranla sonuçlanıyor.Örneğin bir site yaptım içerisinde video var , haber var,sohbet vs. vs. sürekli güncelleme yaptığım bir site mesela.;Peki böyle bi sitenin hangi özelliğinden para kazanabilirim.Yani nasıl para kazanırım siteden.Bu arada cvpınız için çok teşekür ederim.Birde msn adresimi eklerseniz boş ve müsait zamanlarınızda size danışacağım şeyler olacak.Site yapımı ve kodlamayla alakalı değil içerikler alakalı.İlginiz için teşekürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Serjean isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Serjean(27)

Webmaster / İstanbul

Alt 04-06-2010 #8
İnternetden iyi para kazanmak kulağa gerçekten hoş geliyor ama dediğiniz gibi çoğu kişinin bu girişimi hüsranla sonuçlanıyor.Örneğin bir site yaptım içerisinde video var , haber var,sohbet vs. vs. sürekli güncelleme yaptığım bir site mesela.;Peki böyle bi sitenin hangi özelliğinden para kazanabilirim.Yani nasıl para kazanırım siteden.Bu arada cvpınız için çok teşekür ederim.Birde msn adresimi eklerseniz boş ve müsait zamanlarınızda size danışacağım şeyler olacak.Site yapımı ve kodlamayla alakalı değil içerikler alakalı.İlginiz için teşekürler.
sitenin belli bir ziyaretçi kitlesi varsa reklam alabilirsin aylık haftalık bu şekilde kazanabilirsin en basiti.
Bu mesajdan alıntı yap
Storcom isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Storcom

Webmaster / Gaziantep

Alt 05-06-2010 #9
Merhaba
Son yıllarda güncel içerikli, ziyaretçilere etkileşim olanağı sağlayan, sosyal paylaşım siteleri daha ağır basıyor.Zaten kullanıcılar paylaşımda bulunduklarından (video ekleme, resim ekleme gibi) içerik otomatik olarak güncelleniyor, buda Google'ın hoşuna gidiyor.Arama motorlarında yükselerek iyi yerlere gelen sitenin ziyaretçisi çok olacağından sitenize belli süre sonra reklam almaya başlarsınız, veya kullanıcılara gold, silver vb üyelikler sunabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
sermen08 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sermen08

Webmaster / Ankara

Alt 05-06-2010 #10
Temelde iki tip gelir elde edilebilir, bunlardan biri reklam gelirleri diğeri satabileceğin bir şeyler ortaya çıkarmak.

En temel ve basit para kazanma yönünü reklam gelirleri oluşturuyor. Eğer bol ziyaretçisi olan genel bir portal sahibiysen bu siteye reklam ağlarından (adsense, adclick vs) reklam yerleştirerek kazançlar sağlayabilirsin. Ancak reklam ağlarından elle tutulur paralar kazanabilmen için gerçekten iyi ve kaliteli içeriğe ve ziyaretçiye sahip olmalısın. Bunun yanında spesifik bir sektöre yönelik bir site hazırlayıp direk reklam verenlerden reklam almak daha iyi kazançlar sağlar. Atıyorum içinde her şeyin olduğu genel bir portal yapıp bunun içine reklam ağlarından reklam almak yerine gider tekstil sektöründe kaliteli bir portal hazırlar ve direk kumaşçıdan reklam alırdım.

İkinci kazanç yolu ise satabileceğin bir şeyler üretebilmektir. Mesela bir oyun siten olur üyelere avantaj satarsın, yada sosyal ağ siten olur üyelik satarsın vs.

msn kullanmıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
forum, portal, web, webprtal