web programlama???

Web Tasarımı - web programlama??? ...

web programlama???
biiiolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır

biiiolog

Grafiker / İzmir

web programlama???

Alt 19-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben web tasarım kursuna başladım..bide web programlama kursu war gittiğim yerde ama web programlama nedir hiç bilmyorum bilen biri bana anlatabilirmi?? web programlama kursunaa gitsem bana artısı olurmu??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Heiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Heiken

Webmaster / Ankara

Alt 20-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Artısı olur tabiki ama önce ama web çalışmalarında nelerin yapıldığına bakmak ve sen kendini nasıl geliştirmek istiyorsun bunu ele almak lazım.

Web tasarımdan benim anladığım grafiksel olarak bir web sitesini tasarlıyabilmektir. Şu sıralar bunun içine bu tasarımın HTML (veya flash vs.. yani tarayıcıda görüntülenebilecek bir hal alması) formatına getirilmeside konulmaktadır, ama ben katmıyorum. Çünkü iş tasarımın görsel olarak bitirilmesinden sonra kodlama aşamasına gelmektedir ve HTML formatına dönüştürülmesini kodlama olarak görmekteyim.

Kısaca bir websitenin oluşmasına bakacak olursak aşşağı yukarı böyle bir işlem sırası mevcuttur :

1. Tasarım ( Photoshop, Fireworks.. vb.. bir program yardımıyla )
2. Ayağa kaldırılması ( HTML ve CSS kodlanması veya Flash )
3. Varsa gerekli uygulamaların oluşturulması ( Javascript, flash vs.. )
4. Sitenin dinamik ihtiyaçlarına yönelik kodlama ( PHP, .NET vs.. ve databaseler )

3. ve 4. her zaman gerekli değildir tabiki, burada kasttettiğim işin 1. şıktan sonra işin bambaşka bir hal aldığı ve iyice dallanıp budaklandığı. Ne yapmak istediğin önemli sonuçta eğer web ile uğraşmağı kafana koyduysan kendine buna göre bir yok çizmelisin. Yukarıda gözüken bütün şıklarıda gerçekleştirebilirsin veya birinde veya birkaçında kendini profesyonel anlamda daha da geliştirip rol alabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap