Web sayfamı Google de nasıl ön sıralara taşıyabilirim

Google - Web sayfamı Google de nasıl ön sıralara taşıyabilirim ...

Cevapla
Web sayfamı Google de nasıl ön sıralara taşıyabilirim
aurum63 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aurum63

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Standart

Web sayfamı Google de nasıl ön sıralara taşıyabilirim

Alt 10-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, bir web sayfasını, Google listesinde nasıl ön sıralara taşıyabilirim ? bu konuda bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum. Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 10-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
"Arama motorları ve üst sıralarda çıkma mantığı

Arama motoru nedir ?
Alan adları altında yayınlanmakta olan milyonlarca web sayfası içinde kullanıcıların bilgi, program, resim vb. kayıtları bulmasını sağlayan web sitelerinin ortak adı "arama motoru"dur.

Arama motorları üç temel üzerindedir. Bunlar ;
Spider, bot, ant. vb. genel isimlere sahip içerik taraması yapan programlar,
Bu programlar ile oluşturulmuş ve indekslenmiş veri tabanı dosyaları,
Kullanıcıların erişebilmesi için arayüz sayfaları.

Arama motorlarında sıralama mantığı ;
Her bir arama motorunun tarama ve indeksleme mantığı farklıdır. Birincil indeksleme "bilgilendirme" amacına yöneliktir ve salt metinler ilk sırayı alır. Taramayı yapan programlar sayfaları bizim gördüğümüz gibi göremezler. Tarama yaptıkları bir sayfada başlığa, anahtar kelimelere, metin içeriklerine ve fotoğraf açıklama metinlerine bakarak "bilgilendirme" amacı taşıyıp taşımadığına, taşıyorsa hangi sırada yer alacağına karar verirler. Karar aşamasında hangi kelime hangi sıklıkla tekrar edilmiş ?, sık geçen kelime/kelime gurupları başlıkta, resim yazılarında ve anahtar kelimelerde geçiyormu ? gibi kıstaslar önemli rol oynamaktadır. Bu oranlar incelenen sayfayı ilk sırada indeksleyebileceği gibi, son sırada yer almasınıda sağlayabilir. Anahtar kelimelerin belirlenmiş bir oranın üzerine çıkması, başlığın, anahtar kelime tanıtım satırının belli karakter sayısının üzerine çıkmasıda "spam" olarak kabul edilebilir ve sayfa indekslenmeyebilir. İndekslerde üst sıralara çıkabilmek için özel komutlar kullanılarak veya zemin rengi ile aynı font rengi seçilerek ziyaretçilerin görmesi engellenen ancak arama motorlarının salt metin olarak kabul ettiği aldatıcı metinler günümüzde bu programlardaki gelişmeler nedeni ile farkedilebilmektedir.

Arama sonuçlarında üst sıralarda listelenmek ;
Günümüzde üst sıralarda yer almak çok kolaydır. Belli bir ücret karşılığı istediğiniz kelimeler arandığında "reklam" olarak linkiniz ilk sayfada çıkartılabilir. Ancak kullanıcıların "reklam" statüsündeki linkleri az ziyaret etmeleri nedeni ile olsa gerek arama sonuçlarında 2. sayfayı açtığınızda bu tip reklamların yer değiştirerek dikkat çekmeye çalıştığını görürsünüz. Bu anlatım reklam vermeyin manası taşımamaktadır. Elbette uygun noktalarda verilen reklamların getirisi olacaktır. Ancak arama sonuçlarında ilk birkaç sayfada çıkan bir linkin reklamla desteklenmesi çok daha güzeldir.

Günümüzde arama indekslerinin çok fazla sonuç getirmesi, kullanıcıları tek bir kelime yerine kelime guruplarına yönelik arama yapmaya itiyor ve günümüzde aramalar an az iki kelime gurubundan oluşuyor. Bu gurup sonuç çokluğuna göre beş kelimeye kadar çıkabiliyor.

Arama motorları için sonuç ;
İyi bir site tasarımı görsellikten ziyade arama motorlarına yönelik yapılmalıdır. Çünkü çok şık sayfalar listelenmediği için hiç ziyaret edilmemektedir. Elbette bu mantıkla itici sayfalar ziyaretçilere sunulmamalıdır. Bu konuda çok iyi bir denge kurulmalı, arama motoruna yönelik hazırlanmış sayfalar ziyaretçilerin giriş kapısı olarak değerlendirilmeli ve içeride harika bir dünya bulunduğu izlenimi bırakılmalıdır. Zaten bu sayfayı bulan ziyaretçiniz hedef kitleniz içerisindeyse diğer sayfalarınıza göz atacaktır. Ayrıca ilk beş sayfa içinde listelenmeyen bir linkin ziyaret şansı neredeyse yoktur."
(Alıntı:idealwebtasarım)

Arama Motor Optimizasyonu

Net'in bizce (ilk) adresi olan Google' da aramalarda ön sayfalarda, üst sıralarda bulunmak her site için çok ama çok önemli olsa gerek. Google 'da sıralamalarda iyi yerlerde olmanız için özel bir proje ile sizlere destek veriyoruz.


Google anlatmak gerekirse, yüzlerce (tahmini) bilinmeyenden oluşan bir denklem gibidir. Bazı firma ve şahıslar bu formüllerden birkaçını veya daha fazlasını çözerek siteleri google için kısmen de olsa en uygun hale getirebiliyorlar. Fakat şu bir gerçek ki google bu formüllerini asla sabit bırakmayacaktır, bırakmıyor da. Dolayısıyla sürekli %100 başarı, sürekli aynı metotlar bir süre sonra işe yaramaz hale gelecektir.

Tüm bunlar göz önüne alındığından Google 'da üst sıralara çıkarmak adına kimsenin hiç kimseye %100 garanti olarak bir söz verme, başarı olsa da %100 oralarda kalma şansı asla olmayacaktır. Bu sebeple firmamız size bu desteği verirken asla garanti vermemektedir. Sadece su bir gerçek ki sitenizde yapacağımız iyileştirme veya Google 'a uygun komple bir tasarım size hem Google açısından hem de yeni müşteriler açısından artı değer katacaktır.

SORU :
Sizler ne yapıyorsunuz peki ?

CEVAP :

Site tasarımından sonra ya da hazır olan bir site de öncelikle ekibimiz tarafından inceleme yapılmaktadır. Bu inceleme de sitenizin yapısı, Google 'a uygunluğu, rakiplerinizin siteleri, sektör araştırması yapılmaktadır.

Bunun yanında sizden alınan kelime ve/veya kelime gruplar ile birlikte bir değerlendirme raporu sunuyoruz.

Her sitenin yapısı Google için uygun olmayabilir, Google aramalarından iyi noktalarda çıkmayabilir. Size hazırlayacağımız rapor ile birlikte size bir teklif sunuyoruz. Onaylamanız durumunda hemen çalışmalara başlıyor, en kısa sürede verim almaya çabalıyoruz.

Tekrar vurgulamak gerekirse..

***** Google Optimizasyonunda asla %100 iyi yer garantisi vermemektedir.
(Alıntı:asbotek)

Googlebot, Google tarafından kullanılan bir arama bot'udur. Bu bot web'deki dökümanları toplar ve Google Arama Motoru için aranabilir bir içerik listesi ( index ) yaratır. Eğer site yöneticiyseniz ve sitenizin Google aramalarında ya da herhangi bir arama motoru botunun indeksleme işleminde çıkmasını istemiyorsanız sitenizin dizininde bir robots.txt adlı dosya yaratarak [1] ,yada sadece Googlebot için aşağıdaki meta etiketini kullanarak botların indekslemesini engelleyebilirsiniz.

<meta name="Googlebot" content="noindex">
Googlebot'un indeksleme yapabilmesi için , sunucularda "googlebot.com" içeren bir web sitesi (host address )ve içinde Googlebot kelimesinin geçtiği bir user-agent kodlu metine ihtiyaç duyarlar.[1] Bakınız : robots.txt

Googlebot'un iki versiyonu vardır: "Derinbot" (deepbot) ve "yenileyici bot" (fresh bot).

* Deepbot Web'de bulunan bütün linkleri takip etmeye çalışır ve birçok sayfayı Google indeksleyicisine indirir. Bu işlemi ayda bir kez yapar ve tamamlar.
* Freshbot web sayfalarındaki yenilenmiş içerikleri tarar. Sıklıkla yenilenen web sitelerini değişme sıklıklarınıa bağlı olarak tarar , değişikleri kontrol eder. Yalnız Googlebot HREF ve SRC linkleri takip eder.[1]

Googlebot bir sayfayı , o sayfa üzerinde bulunan bütün linkleri ziyaret ederek işler, sonrada o linklerden başka web sayfalarına geçer. Bu nedenle ayrıca yeni web sayfaları indekslenmek için başka bilinen web sayfalarından ulaşılabilmelidir.

Site yöneticileri ,Googlebot'un tarama yaptığı sırada siteye ayrılan bant genişliğinin çoğunu kullandığını ve bu nedenle web sitelerinin zaman zaman bant genişliği limitlerini aştığını ve geçici olarak sitelerinde çökmeler olduğunu belirtmektedirler. Bu durum özellikle onlarca gigabyte veri barındıran yansıma--ayna-- (ing. mirror ) siteler için sorun olmaktadır. Google ayrıca site yöneticilerini tarama ( indekslenme ) oranlarını yükseltmek için çeşitli yolların anlatıldığı bir Webmaster Tools sayfasına sahiptir. [2]
(Alıntı:vikipedi)
Bu mesajdan alıntı yap
Qsman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Qsman

Öğrenci

Standart
Alt 11-02-2009 #3
taglarla bunu kolay yolda yapabilirsin arkadaşımız bunu en güzel şekilde anlatmış..
Bu mesajdan alıntı yap
aurum63 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aurum63

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Standart
Alt 11-02-2009 #4
Teşekkürler arkadaşlar, çok açıklayıcı bilgi sunmuşsunuz Web sayfamı Google de nasıl ön sıralara taşıyabilirim)
Bu mesajdan alıntı yap
berdos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berdos

Webmaster / Ankara

Standart
Alt 15-02-2009 #5
Profesyonel anlamda SEO desteği almanız gereklidir. Zira yanlış yapılacak bir işlem bir daha çıkmamak üzere sitenizin banlanması ile sonuçlanacaktır. 2 Meta kodu eklemekle bu işin olmayacağını unutmayınız...
Bu mesajdan alıntı yap
swordfish-tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

swordfish-tr

Grafiker / Zonguldak

Standart
Alt 16-02-2009 #6
berdos adlı arkadaşa katılıyorum sadece meta tag ile bu iş bitmez.öyle olsaydı her site birinci olurdu zaten googleda.herşeyden önce dinamik,güncellenebilir bir site olmalı.bi de içinde sağdan soldan toplama devşirme döküman bulunmamalı bir süre ön sıralara çıksanda
batılıların tabiri ile RUBBİSH (YANİ ÇÖPLÜK) olarak ilan edilir ve spam yapıyor deyip en arka sıralara itilebilirsin.SİTE ÇOCUK GİBİDİR HER AN İLGİ İSTER...TABİ BAŞARILI BİR SİTE İSTİYORSAN...
Bu mesajdan alıntı yap
argo88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

argo88

Webmaster / Yurtdışı

Standart
Alt 17-02-2009 #7
arkadasim sabirli olman lazim sana soyle anliyacagin dilden anlatayim tabiri caizse, simdi google in senin siteni tanimadigi dusun ve yavas yavas tanimaya basliyor eger senin zararsiz spamsiz ve guncelenen bi site oldugunu gorurse aylarca seni guvenilir olarak isaretler ve buda aramalarda ustlere cikmani saglar yani sabir lazim.. ole he diyince olmuyor
Bu mesajdan alıntı yap
eray2509 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eray2509

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Standart
Alt 19-02-2009 #9
Öncelikle site özgün içeriğe sahip dinamik bir site olmalı, sürekli güncel olmalı, taglarda yardımcı olur, çalıntı veya alıntı içerikle bi yere kadar yükselebilirsin fakat sonucu kötü olur. Ayrıca sabırda lazım hemen google eklenir eklenmez ilk sırada çıkmayı bekleme sonuçta bu iş uzmanlık gerektiren bir iştir. Toplistlere de kayıt olmamalısın.
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Standart
Alt 22-02-2009 #10
Arkadaşlar google da alıntı yapanların sonuçu kötü oluyor diyorsunuz ancak anlamadığım bir nokta var örneğin bir forum u ele alırsak forum gereği muhakkak alıntılar oldukça fazladır içerikte ve şimdiye kadar hiçbir forum sayfası google da içerik alıntı diye blackliste düşmedi .Hatta çoğu konular forumlar arası copy pastedir .. Ama atıyorum a sitesi o alıntıyı aldığında içeriğle uyumlu ise gene düşmedi .Ee peki alıntı içerikle spam ve çöplük yapılmadığı müddetçe google da nasıl blackliste düşülüyor (YÜKSELMEKTEN BAHSETMİYORUM BLACKLİSTTEN BAHSEDİYORUM). Bi kişi bana bunu açıklayabilirmi ?

Google daki çöplük kriteri en aşağı 10 ay güncellenmemiş içerikle alakasız alıntı dolu olmasıdır şu anda...Peki nasıl oluyor alıntıyla blackliste düşmek ???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
google, nasil, sayfami, siralara, tasiyabilirim, web

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Flex ile google robotlarına msj yollayarak tüm google robotlarının xml i okutmak sevimsli Flash 2 23-01-2009 22:50:42
PS CS3 3D PLUGIN with google Erdem Plugin 4 04-08-2008 15:34:03
Google Logoları N/A8 Logo Tasarımları 8 28-03-2008 21:18:27
Google nasıl çalışır? Ali KASAPOĞLU Google 3 13-03-2008 12:44:33
Google Picasa Rx_Lose_xR Google 2 11-08-2007 19:39:04

Kapat
Şifremi Unuttum?