Web site hakkında bana yardım edebilecek bir arkadaş varmı??

Web Tasarımı - Web site hakkında bana yardım edebilecek bir arkadaş varmı?? Sponsorlu Bağlantılar merhabalar arkadaşlar bilgisayar tekniklerliğinde okuyorum ve son senem okulumun bitmesi içinde site yapamızı istiyorlar konumda belli Emlak yanlız burda ben ne gibi nasıl birşeyler yapacağımı bilmiyorum ilk başta ...

sevenleraglarmi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevenleraglarmi

Bilg. Teknikeri / Niğde

Alt 25-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar arkadaşlar bilgisayar tekniklerliğinde okuyorum ve son senem okulumun bitmesi içinde site yapamızı istiyorlar konumda belli Emlak yanlız burda ben ne gibi nasıl birşeyler yapacağımı bilmiyorum ilk başta bir anasayfa olucak elbette kiralıklar satılıklar vs bunlarda bir problemim yok ama asıl problem burdan sonra başlıyor bir kontrol paneli olmalı kullanıcı adı ve şifrem ile giriş yapmalıyım yeni ilan eklemeli düzenlemeli ve silmeliyim bunları yaptım zaman anasayfada bulunan bölümede aktarılmalı .bende sadece html ve azcıkta php biliyorum dreamweaver de yapmayı düşünüyorum lütfen nasıl yapacağım konusunda fikir verecek arkadaşlardan yardım bekliyorum hazır bişeyler olsun istemiyorum kendim uğraşıp emek vererek yapmak istiyorum şimdiden herkeze teşekkürler .....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(28)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 25-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Emlak konusunda yapılmış siteleri gezip kendine bir kroki cizebilrsin.Free olarak web koderlar tarafında sunulan emlak scriptleri mevcut bunlardan yararlana blrsinWeb site hakkında bana yardım edebilecek bir arkadaş varmı??
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 25-02-2009 #3
Ancak bu istedikleriniz html bilginiz ve azıcık php bilginizle yapabileceğinizi zannetmiyorum...
Hazır scriptler var onları kullanarak yapabilirsiniz onlarda çok profesyonel olacağını zannetmiyorum...

Bence kendinize bu işlerle ilgilenen profesyonel arkadaşları bulup onlara güvenerek tasarımı ve isteklerinizi belirtip gerekli işlemleri yaptırmalısınız. Yoksa dreamweaver ve azıcık php bilgisiyle bu istediklerinizi yapamazsınız. Sormak istediğiniz birşey varsa konuyu takip ediyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

sevenleraglarmi

Bilg. Teknikeri / Niğde

Alt 25-02-2009 #4
ya aslında yapamayacağımı biliyorum ama yapmamızı istiyorlar artık elimden geldiği kadar yapmaya çalışacağım en azından ilan eklemeliyim aratmalıyım ve veri tabanı yapmalıyım bizden istedikleri bunlar tam çalışma olmasada şablon olarak bişeyler yapmalıyım okulu bitirmem buna bağlı çünkü bu konuda bilgisi olan bir arkadaşımda yok php ve dreamweaver eğitim cdlerinden öğrenmeye calışyorm ama ne kadar faydası olur bilmiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 25-02-2009 #5
ya aslında yapamayacağımı biliyorum ama yapmamızı istiyorlar artık elimden geldiği kadar yapmaya çalışacağım en azından ilan eklemeliyim aratmalıyım ve veri tabanı yapmalıyım bizden istedikleri bunlar tam çalışma olmasada şablon olarak bişeyler yapmalıyım okulu bitirmem buna bağlı çünkü bu konuda bilgisi olan bir arkadaşımda yok php ve dreamweaver eğitim cdlerinden öğrenmeye calışyorm ama ne kadar faydası olur bilmiyorum
Sanmıyorum ki öğretmeniniz sizden kod harikası bir site isteyecek. Yukarıda da belirttiğiniz gibi şablon olarak bile bunu sunsanız anırım ki yeterli olacaktır. Bu konuda bir diğer arkadaşımızın söylediği gibi "emlak siteleri" ni gezerek kendinize bir fikir edinebilirsiniz.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

sevenleraglarmi

Bilg. Teknikeri / Niğde

Alt 25-02-2009 #6
gerçekten bizden iyi birşeyler çıkarmamızı istiyorlar ama elimden geleni yapıcam emlak sitelerinide gezdm ama çok fikir sahibi oldum diyemem kafamda belirli bişeyler tasarlayamadım şunları düşünüyorum ama nasl paycam konusunda gene bir fikrim yok en azından açılışta bir intro banner flash menuler ile süslemeye en azından görüntü olarak hoş bişeyler yapmayı deniycem nette çok arattırdım ama bu konuda bilgide bulamadım bulduklarımda hep swf bunları fla yada çeviremiyorum başım dertte yaa bu dersler Web site hakkında bana yardım edebilecek bir arkadaş varmı??
Bu mesajdan alıntı yap

el_chancho(28)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 25-02-2009 #7
en azından açılışta bir intro banner flash menuler ile süslemeye en azından görüntü olarak hoş bişeyler yapmayı deniycem nette çok arattırdım ama bu konuda bilgide bulamadım bulduklarımda hep swf bunları fla yada çeviremiyorum başım dertte yaa bu dersler Web site hakkında bana yardım edebilecek bir arkadaş varmı??
Sothink SWF Decomplier flash ile uğraşanlar için profosyonel bir araçtır bu programın özelliği sitelerdeki SWF (Flash) dosyalarını FLA olarak çevirmesi asıl yaptıgı iştir ve bu sayede Macromedia Flash ile FLA dosyasını kendinize gore uyarlayıp tekrar swf olarak kaydedebilirsiniz..

Yenilikler
+ Kısa Sürede Swf dosyalarını Fla Çevirir
+ Swf ve Exe olarak dosyaları çevirir
+ Tüm Swf dosyaları Macromedia Flash 6.0, 7.0 ve 8.0'de açabilirsiniz
+ Çevirilen swf dosyaları düzenli olarak Shape, Image, Sound, Font , Text Sprite, Button, Frame ve Action gruplar halinde sıralar.
+ Swf dosyaların içinden ayrı olarak shapes, sounds, images, sprites, fonts, texts ve ActionScript dosyaları çıkartabilirsiniz.
+ *.flv Youtube ve Benzeri sitelerdeki videoları Swf ve Fla dosya uzantılı olarak dışarı cıkartabilir.
+ Swf Videoları Fla Cevirmeyi Destekler.
+ Full olarak ActionScript 2.0 Destekler
+ Flash kodlarını görebilir ve düzenleyebilirsiniz
+ Action Script *.as uzantısı olarak kaydedebilirsiniz
+ Swf'deki bileşenleri (components) fla olarak çevirebilirsiniz
+ Sprite frame ve frame (çerçeve)'leri genişletebilme desteği eklendi.
+ Kullanıcı dostu arayüzlü.
+ Firefox için SWF Catcher eklenti desteği ile sitelerdeki swf dosyalarını rahatlıkla kopyalayabilirsiniz.
+ İE entegreli SWF Catcher desteğide bulunmaktadır.

Desteklediği İşletim Sistemleri
Windows Vista
Windows 98/Me/NT4.0/2000/XP/2003

30 günlük deneme sürümünü indirmen için link:Sothink SWF Decompiler - Flash Parçalama Programı

Webmaster yada koder delim ama sana önerilerim madem html olarak arayüzü yapıp var olan php bilgin ve scriptler ile var olan en orjinal ödevi ortaya çıkarmandır Web site hakkında bana yardım edebilecek bir arkadaş varmı??
Bu mesajdan alıntı yap

sevenleraglarmi

Bilg. Teknikeri / Niğde

Alt 25-02-2009 #8
Teşekkür ederim arkadaşım önerilerini dikkate alıcam inşallah yaptım zaman ortaya çıkan siteyide sizlerle paylaşırım yorumlarınızı almak için
Bu mesajdan alıntı yap

el_chancho(28)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 25-02-2009 #9
bekleriz simdiden basarılar
Bu mesajdan alıntı yap
aycaozden54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aycaozden54

Webmaster / Sakarya

Alt 25-02-2009 #10
az php ile olacak iş değil kesinlikle.bende admin panelli asp bir site yapmıştım. ciddi anlamda üzerinde durman lazım. Hazır bir çok emlak portalı var ancak okulu bu şekilde bitirirsen sonrası için bir kar edebilecegini söyleyemem.Kendin yapmalısın çok aşırıya kaçmana gerek yok inandırıcıda olmayacaktır zaten.
- Önce eline kağıt kalem al ve sitede gerçekleştirmek istediğin işlevleri not et.
(bunun için emlak sitelerine bakabilirsin)
*emlak arama modülü
*emlak ekleme (resim ve alt özellikler)
*emlak (ekleme,silme,değiştirme)
*admin şifrelerinin değiştirilmesi
sanırım tezin için bunlar yeterli olacaktır.Veri tabanını oluştur ilk olarak.

örnek:

db.mdb accsess dosyası oluştur.

Tablolar:

*arsaemlak(bu alanda eklediğin emlağın özellikleri olabilir)
-id (silme değiştirme işlemlerinde bu alana ihtiyacın var)
-Fiyat
-Emlak Tipi (ev,arsa türünden combobox)
-Komisyon (%3 vs.)
-Kullanılabilir m2
-Tapu Durumu
-Açıklama
-Emlak Adresi
-Alt Yapı
-Çevre Özellikleri
-resimurl (yüklediğin resmin klasör yolu)
*evemlak(bu alanda eklediğin emlağın özellikleri olabilir)
-id (silme değiştirme işlemlerinde bu alana ihtiyacın var)
-Fiyat
-Emlak Tipi
-Komisyon
-Yapı Tipi
-Yapının Durumu
-Kullanım Durumu
-Metrekare
-Bulunduğu Kat
-Bina Kat Sayısı
-Yapım Yılı
-Oda Sayısı
-Salon Sayısı
-Yatak Odası
-Banyo Sayısı
-Isınma Tipi
-Yakıt Tipi
-Balkon(var veya yok)
-Bahçe(var veya yok)
-Açıklama
-Emlak Adresi
-İç Donanım ( Çelik Kapı vs.)
-Dış Donanım ( Açık - Otopark vs)
-Çevre Özellikleri ( Caddeye Yakın vs.)
-resimurl (yüklediğin resmin klasör yolu)
*kullanici
-id
-kullaniciadi
-sifre

veri tabanı alanların türkçe karakter kullanma tabikiWeb site hakkında bana yardım edebilecek bir arkadaş varmı?? aklıma gelenler bunlar. görsel olarak yanda arama modülü olur. manşet şeklinde emlak sitelerindede görecegin gibi küçük resimler ve altında özel bilgiler olur (son eklenen o kaydın örneğin).

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları