::Web Site Tasarımında Yardımcı Olacak Arkadaşlar:: Acil Yardım!

Web Tasarımı - ::Web Site Tasarımında Yardımcı Olacak Arkadaşlar:: Acil Yardım! ...

data0838 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

data0838

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 03-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben web sitesi hazırlayıp,yayınlamak istiyorum.Ama bu konuda hiçbi tecrübem yok ve sıfırdan başlayacğım.Sıfırdan itibaren Bir web sitesi yapmak için yapmam gerekenler ve öğrenmem gereken programları SIRASI ile nelerdir.Birde güncel(2008-2011) bilgiler verirseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hataman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hataman(44)

Webmaster / Balıkesir

Alt 03-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hiç bir bilgisi olmayan birisine bunları anlatmak çok zor. Forumumuzda eğitim için gerekli dosyalar var araştırıp bulur ve incelerseniz bilgilenmiş olursunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
çaylakımben isimli Üye şimdilik offline konumundadır

çaylakımben

Webmaster / Ankara

Alt 03-03-2011 #3
Öncelikle otur biraz soluklan hele..Sonra yavaş yavaş hazır web siteleri ile uğraşmayı dene blog wordprees filan aç mesela..html kodları sökmeyi dene örneğin <br> yi filan adın gibi bil..Daha sonra Aktif Sayfalar oluşturmaya geçersin tabi ama önce web tasarlaman için yolun başındaysan
<html><title>böyle başlarsın</title><body>.......bla..bla...bla</body></html>
derken bir bakmışsın senin de web sayfan olmuş ::Web Site Tasarımında Yardımcı Olacak Arkadaşlar:: Acil Yardım!

bilmem anlatabildimmi ama yolun başındaysan HTML.
Şimdiden İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
21li isimli Üye şimdilik offline konumundadır

21li

Webmaster / Diyarbakır

Alt 04-03-2011 #4
xhtml & css & photoshop bunlar simdilik yeter
Bu mesajdan alıntı yap
N. Eser ULUHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N. Eser ULUHAN(33)

Webmaster / İstanbul

Alt 04-03-2011 #5
Front page ile başla...
ardından .. photshop öğrenmeye çalış ..
bu arada dreamvieweri kurcala ..
zaman buldukça flash ve swish programlarını kullan ..

sürekli araştır. ödül alan siteleri gez. mesela günde ortamala 300-400 site gez..

vs vs ..

daha profesyonel olmak istiyorsan, hiç kendin başlamadan bir kurs al ..
daha sağlam bir alt yapı ile daha iyi ilerleyebilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
data0838 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

data0838

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 04-03-2011 #6
Yorumlarınız için tşklr.Ben de sırası ile html-css-photoshop-Fireworks-Dreamweaver-Flash-Php öğrenmeyi düşnüyom.Yalnız bi başladım mı adam akıllı başlamayı düşnyom.Belki de başlangıç olarak kursa gidebilirim...
Bu mesajdan alıntı yap
server.bedii isimli Üye şimdilik offline konumundadır

server.bedii

Grafiker / Adana

Alt 05-03-2011 #7
Kurslardan pek bişey öğrenebileceğini zannetmiyorum.tabii kaliteli bir yerlere gidersen o ayrı tabii.Bence ilk başta ücretsiz sistemlerden başla,oralardaki olayları kavra.sonra html ile basit basit şeyler yap,yanında css de öğrenebilirsin.Daha sonrada sitene güzellikler katmak için grafiğini geliştir.Çoğu programla olabilir.Ama benim favorim tabii fireworks.
En sonundada kendini geliştirmek için php veya asp ye yavaştan başlayabilirsin.
Kolay gele
Bu mesajdan alıntı yap
0rkun1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

0rkun1

Webmaster / İstanbul

Alt 17-03-2011 #8
İlk Olarak Şablonu Hazırlaman İçin Hayal Gücün olması gerekiyor.
Sonra Onu Tasarlıyabileceğin yetenek ve programların olacak (Photoshop,Illustrator,Corel,..Vb) gibi .Tasarladıığın Şablonu Html 'e dökmen gerekecek, bunun için html bilgin olması gerekiyor.Sayfanın Yayınlanması için Hosting ve Domaine de ihtiyacın olacak tabi..Keşke yayınlamakla bitse.Web Sayfanın Google optimizasyonuydu falan işin çokk yani tabiki bunlar benim düşüncelerim ama tavsiye istersen ben bu işi yapıcam diyorsan önce görsel eğitimler bul onlarla calışmaya başla... Yada ben bu işi yapmıcam bi tane sitem olsun diyorsan bul bi tane hazır template içeriğini değiştir yayınla okadar...
Bu mesajdan alıntı yap
Serjean isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Serjean(27)

Webmaster / İstanbul

Alt 17-03-2011 #9
sıfırdan html css öğren daha heyecanlı daha istekli öğrenirsin, öyle hazır sistemlerle onu bunu düzeltmeyle biryere varamazsın.
Bu mesajdan alıntı yap