Web site yapılırken ücretlendirmede neler dikkate alınır,ücretlendirme nasıl yapılır?

Temel Tasarım İlkeleri - Web site yapılırken ücretlendirmede neler dikkate alınır,ücretlendirme nasıl yapılır? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar.Sanırım başlık yeterince açık oldu Web Tasarım hizmeti veren çalıştığınız ajansa,reklamcıya vs işyerine müşteri geldi ve bir web siteye ihtiyacı olduğunu söyledi.Yapılacak bu web sitesi için gerekli ...

Web site yapılırken ücretlendirmede neler dikkate alınır,ücretlendirme nasıl yapılır?
MehmetRecepOzdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 27-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar.Sanırım başlık yeterince açık oldu Web site yapılırken ücretlendirmede neler dikkate alınır,ücretlendirme nasıl yapılır? Web Tasarım hizmeti veren çalıştığınız ajansa,reklamcıya vs işyerine müşteri geldi ve bir web siteye ihtiyacı olduğunu söyledi.Yapılacak bu web sitesi için gerekli ücretlendirme nasıl yapılır ve şuanki piyasa durumu nedir yani ortalama olarak bir web sitesi kaça yapılıyor?

Site hazırlanırken kullanılacak programlama diline,sayfa sayısına elbette dikkat edilir ancak genel anlamda bir ücret çıkarma yöntemi nedir?

Mümkünse bu ücretlendirme konusunda piyasa durumuna görede bir fiyat belirtiniz.Yani;
Sektörel,kişisel
Php Asp Css vs şu kadar yazılır
Sayfa sayısı şu kadar yazılır

gibi...

Bilgi ve deneyimlerinize çok ihtiyacım var.Şimdiden çok teşekkür ediyorum Web site yapılırken ücretlendirmede neler dikkate alınır,ücretlendirme nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muzikbaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muzikbaz

Grafiker / Bursa

Alt 28-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim fikrim tasarımcı ve coder ın ne kadar uğraşacağıdır. Bir inşaat düşünün, proje, kaba inşaat vs birsürü aşaması vardır. Web tasarımda benzer bir durum sözkonusu. Önemli olan müşterinin tam olarak ne istediğinin iyi anlaşılması ve buna göre bir sunum ve fiyatlandırma yapılmasıdır. 4 sayfa şu kadar, css olursa bu kadar bence yanlış. Ne kadar emek verileceğini, ne kadar zaman alacağını iyi hesaplayarak fiyat vermenizi tavsiye ederim. Bir de piyasayı etkilememek için meslektaşları ve sektörü de lütfen hesaba katınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Suu_cskn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Suu_cskn

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 29-09-2010 #3
Bencede verdiğiniz emeğe bağlı.
Flash içerikliyse bunu fiyatı diğerlerine göre hayli fazla olur.Yada şöyle diyim müşterinizn ne beklediğine bağlı.Basit bir şeyde isteyebilir.En ucuzu **** kapı açılır.Bizim buralarda böyledir.)
Bu mesajdan alıntı yap

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 29-09-2010 #4
Şimdi ben bu durumda 2 taraflı düşünme taraftarıyım.Bizler ne kadar çok emek sarfediyor olsakta karşı tarafada fazla fiyat yüklemek yerine orta yolu bulup piyasa değerinede zarar vermeden anlaşmayı sağlamak en güzeli diye düşünüyorum.Birde web sitesinde bir fiyat tablosu oluşturulursa müşteri neyi ne kadara yaptıracağını bilerek hareket edeceğinden pazarlık daha kolay olur diye düşündüğümden sormuştum.Yoksa elbette emeğe göre tahmini bir fiyat verilir.Ben tasarımcı-müşteri ilişkisini yola sokma babında düşünmüştüm ((:
Bu mesajdan alıntı yap
muzikbaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muzikbaz

Grafiker / Bursa

Alt 29-09-2010 #5
Müşteri hep iyisini ve ucuzunu ister Web site yapılırken ücretlendirmede neler dikkate alınır,ücretlendirme nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap
Suu_cskn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Suu_cskn

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 30-09-2010 #6
Mükemmel de yapsan kendisi için ucuza kapatmak ister .
Bu mesajdan alıntı yap

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 01-10-2010 #7
Çok doğru ancak bu tür işlerin pazarlığı olmaz maalesef bunun bilincinde olmayan müşteriyle zaten işimiz yok (:
Bu mesajdan alıntı yap
yasinkarakus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasinkarakus

Grafiker / Kocaeli

Alt 01-10-2010 #8
Bencede verdiğiniz emeğe bağlı.
Flash içerikliyse bunu fiyatı diğerlerine göre hayli fazla olur.Yada şöyle diyim müşterinizn ne beklediğine bağlı.Basit bir şeyde isteyebilir.En ucuzu *** kapı açılır.Bizim buralarda böyledir.)
**** ye site mi yapılır yahu aman ha dostum sen emeğini harcıyorsan ordan burdan alıntılar yaparak değilde kendi emeklerinle çizerek yoktan var ederek yapıyorsan 1500-2000 arası kapı aç 1500 altına da sakın düşeyim deme oda normal bir site için
Bu mesajdan alıntı yap
hazerd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hazerd

Webmaster / İstanbul

Alt 21-10-2010 #9
1000 lira taban fiyat olmalı.. onu dışında panel v.b. gibi işlemler işin içine girince 2-3 bine vurur ortalama bir site
Bu mesajdan alıntı yap
kerso isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kerso(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-10-2010 #10
evet 2-3 bıne vurur dıyen arkadaslara katılıyorm. amerıakda 7-8bıne kapı acıyolar buda dolar tabı, bızım turkıyede fıatlar cok ucuz ııce dusmus. hındıstan ıse dahada dusmus 10dolara sıte yapıorlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları