Web sitesi kurmak istiyorum

Web Tasarımı - Web sitesi kurmak istiyorum ...

BoraKay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BoraKay

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

web sitesi kurmak istiyorum arkadşlar ama detayları vs hiç bilmiyorum domain için nereden almalıyım önereceğiniz bir yer varmı biraz araştırdım fiyat farklılıkları var bu farklarla birlikte hizmet farklılığı da varmı bilgilendirirseniz sevinirim. bu arada örneğin senelik olarak 20 tl ortalama birçok domain firmasında web sitesini kurduktan sonra örneğin 250 gb lık bir alan için senelik ödeme maksimum 20 tl mi yoksa 250 gb için ayrı bir ödeme mi yapılıcak bilen arkadaşlar kısaca anlatırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Seymen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seymen(34)

Webmaster / İzmir

Alt 22-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
web sitesi için ilk önce domain (alan adı) ve hosting (web sayafanın dosyalarını upload ettmen için gerekli yer) satın alman gerekmekte...bu ikisi de yıllık olarak ödeniyo genelde
domain yaklaşık 7$ hosting de ise durum verilen alanın büyüklüğüne göre değişiyor bunun için de nasıl bir site istediğinin önemi büyük eğer kişisel bir siteyse yada 5 sayfalık html bir siteyse minimum harcamayla çıkabilirsin ama daha kapsamlıysa hosting aldıın firmaların seçeneklerine göre birini seçmen gerekmekte...ama domain hosting toplam 50 lira civarı çıkabilirsin yıllık olarak tabi...seneye bi 50 lira daha vericeksin...satın aldıın firmaya
Bu mesajdan alıntı yap
proofweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

proofweb

Webmaster / İstanbul

Alt 22-04-2010 #3
Domain [Alan Adı] İçin ayrı Bir Fiyat
Hosting [Size Verilen Dosya Alanı] İçin Ayrı Bir Fiyat Ödeyeceksiniz
Örneğin : Domain 10 YTL Hosting ise 50 YTL ise Toplamda 60 YL ödeyeceksiniz
Hosting ve Domaini ayrı ayrı yerlerden alabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
BoraKay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BoraKay

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-04-2010 #4
bunları bilmiyodum şimdi öğrenmiş oldum arkadaşlar teşekkür ederm sağolun
Bu mesajdan alıntı yap
Paint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paint

Yrd. Grafiker / Aydın

Alt 23-04-2010 #5
havale yolu ile ödeme yapmak güvenilir host arıyosan can hosting diye bilirim farklı paketleri var toplu ödeme yaparsan yardımcı da olurlar
Bu mesajdan alıntı yap
hakan.yucesoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakan.yucesoy(34)

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 27-04-2010 #6
Bişey sorcam gecen birileriye konustum , 50 adet mail , host , domain , yönetim paneli , herseyiyile siteyi 250 tL ye satıyorlar bir yılda teknik destekveriyorlarmış böyle bisey mümkünmü
Bu mesajdan alıntı yap
AntiCode isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AntiCode

Grafiker / Bursa

Alt 27-04-2010 #7
Hakan kardeş herşeyden önce ne istediğini bilmiyorsun.Eğer heves için niyetlendiysen hiç uğraşma.. Şirket sitesi gibi ticari & tanıtım amaçlıysa uygun birşey ayarlayabilirim.

*****************< incelersin..
Bu mesajdan alıntı yap
Aspel88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Aspel88

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2010 #8
Domain adını al (site adı) bunu aldıkdan sonra tasarımını yaptır ihtiyacına yönelik tasarımını yaptırman çok önemli. ona göre host fiyatı alman daha doğru.

Bunun nedeni örneğin veri tabanı olan bir siste kurdurursan eğer veri tabanı desteği için host firmaları ayrı fiyat veriyorlar. Yada mesela sitede çok fazla görsel kulanacaksın o zaman gb olark daha fazla alana ihtiyaç duyabilrsin. Bu yüzden önce tasarımını yaptır daha sonra ihtiyacın doğrultusunda host ara.

host paketleri genelde alan + mail + varsa veri tabanı desteği dir .
herşeyin bi ücreti olduğundan mesela 50 tane mail kulanmıyacaksan yani özel bi üyelik sistemi yada şirket maili vermiyeceksen insnalara o zaman 50 maille ihtiyacın yoktur 10 mailli bir paket talab edersin fiyat düşer.

her sene host ve alan adı ödemeni tekrar yapman gerkli.
Bu mesajdan alıntı yap
Paint isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Paint

Yrd. Grafiker / Aydın

Alt 28-04-2010 #9
çok para demişler hoca sana aylık 20 tl 10 gb alan 75 gb trafik sınırsız mail sınırsız sub domain 30 adet hosting whm / cpanel çok iyi rezeller
Bu mesajdan alıntı yap