web sitesi yapmak istiyorum araştırdığıma göre çok karışıkmış bana biri yardım edebil

Web Tasarımı - web sitesi yapmak istiyorum araştırdığıma göre çok karışıkmış bana biri yardım edebil ...

web sitesi yapmak istiyorum araştırdığıma göre çok karışıkmış bana biri yardım edebil
ebru yavaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebru yavaş

Grafiker / Muğla

Alt 22-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

web sitesi yapmak istiyorum araştırdığıma göre çok karışıkmış bana biri yardım edebilirmi ?? hangi program da yapabilirim yönderirirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

A_d_e_M isimli Üye şimdilik offline konumundadır

A_d_e_M

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 22-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dreamweaver, front page ile yapabilirsin zaten bunlar html kodlara dayalıdır zaten
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 22-04-2009 #3
Wep değil Web web sitesi yapmak istiyorum araştırdığıma göre çok karışıkmış bana biri yardım edebil
Açtıgınız başlık forum kurallarına uygun değil, yazamıyorsunuz anlıyorum ama sanırım okumayı biliyorsunuzdur.
Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Web sitesi yapmak istiyorsunuz ve hangi programların kullanıldıgını bilmiyorsunuz ?:surprised:

Diyelim ki; Bisiklet sürmeyi öğreneceksiniz ve öğrenirken ne kullanmanız gerektiğini bilmiyorsunuz, işte o misal.

Forumda araştırma Web tasarım ve programlama topiginde yapmaktan başlayabilirsiniz.
Ama siz zahmet etmeyin;

Dizayn: Photoshop, fireworks...
Grafik animasyon: Flash...
Editör ve düzenleme: Dreamweaver, Frontpage...
Programlama: Html, asp, asp.net, php, joomla...

Photoshopda görsel tasarımı hazırlayabilirsiniz...Dreamweaver link verip düzenleyebilirsiniz...ya da Frontpage veya dreamweeaver ister kodlarla ister, editörin hazır şablonu sayesinde site hazırlayabilirsiniz.
Fireworks' de çizim ve tasarımı yapabilir, sitenizi düzenkeyebilir ve ftp ye hazır hala getirebilirsiniz.
Flashta baştan çizebilir veya vektörel çizimleri hareketlendirip, dinamik ve harketli web sitesi hazırlayabilirsiniz.

Programlama dilleri ile de sıfırdan bir web sitesi hazırlayabilirsiniz.
*Ftp([COLOR="Red"]F[/COLOR]ile [COLOR="Red"]T[/COLOR]ransfer [COLOR="Red"]P[/COLOR]rotocol): Hazırlamış oldugunuz index dosyalarını internet' aktarmanızı sağlayan protokoldür.

Öncelikle programları öğrenmeye başlayabilirsiniz...programlamaya temel algoritma mantıgını bilmeden ve kavramadan girmek sizin için zor olacaktır.

Dip not:Yukarıda bahsi geçen programlar en çok kullanılan ve tercih edilen programlardan bir kaçıdır.

Bunu okumaya da üşenmezsiniz sanırım. web sitesi yapmak istiyorum araştırdığıma göre çok karışıkmış bana biri yardım edebil
Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

ebru yavaş

Grafiker / Muğla

Alt 23-04-2009 #4
okumaya üşenmedim çok sağolun bilginize yararı oldu teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 23-04-2009 #5
wep sitesi yapmak istiyorum araştırdığıma göre çok karışıkmış bana biri yardım edebilirmi ?? hangi program da yapabilirim yönderirirmisiniz?
Amaç nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
nihavend77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nihavend77

Grafiker / Düzce

Alt 24-04-2009 #6
wep sitesi yapmak istiyorum araştırdığıma göre çok karışıkmış bana biri yardım edebilirmi ?? hangi program da yapabilirim yönderirirmisiniz?
önce adını düzeltelim WEP değil WEB

cevaba gelince
öncelikle size tavsiyem bir HTML kaynak kitabı edinmeniz. HTML kodlarını temelde öğrenirseniz faydasını ilerde göreceksiniz. Kimisi amelelik olarak görebliyor çünkü örneğin Frontpage ile çalışırken HTML bilmeniz pek o kadarda gerekmeyebliyor, ancak ileri düzey tasarım ve web programlamaya girdğinizde ki bu ihtiyaç haline gelecek sizde, HTML kodlarını öğrenmek ile başlamak çok faydalı olacaktır.

daha sonra ise web de grafik olayı biraz daha farklıdır. grafiğin güzel olması yanında boyutu web de çok önemlidir ( hız açısından )

akabinde FLASH ve ya türevi programlar öğrenmeniz gerekecek hareketli grafikler reklamlar vs tasarlamak için

ve işin can alıcı noktası Web Programlama da ise ASP veya PHP öğrenmeniz gerekecek. bu konuda biraz yazılım bilgisi olması faydalı olacaktır aksi halde biraz zorluk çekeblirsiniz. size tavsiyem ASP veya PHP den birini seçmeniz ilk etapta ikisini birden sırtlamak zor olacaktır sıfırdan başlarken.

eğer işi Web Programlamaya kadar getirebilirseniz iş bitmiş demektir zatten hayrlı olsun web sitesi yapmak istiyorum araştırdığıma göre çok karışıkmış bana biri yardım edebil
Bu mesajdan alıntı yap

ebru yavaş

Grafiker / Muğla

Alt 24-04-2009 #7
ok çok teşekkür edrim yardımınızdan dolayı
Bu mesajdan alıntı yap
socialworker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

socialworker

Webmaster / İzmir

Alt 24-04-2009 #8
Bu iş hakkında sıfır bilgiye sahip olduğunuzu farzedersek, şu anda kodlar veya flash, dreamweaver tarzı programlar sizin için bir anlam ifade etmeyecektir. Muhtemelen biraz karıştırıp sıkılacaksınız. Size öncelikli tavsiyem "web page maker" programı. Bununla html bilgisi ve kodlama bilgisine gerek duymadan, hazır şablonlar üzerinde oynamalar yaparak öncelikli olarak işin mantığını kavrayabilirsiniz. Bu programın ve basit bir web sitesi yapmanın mantığını anladıktan sonra daha karmaşık ve özellikli siteler hazırlamaya çalışırsınız.
Bu mesajdan alıntı yap

ebru yavaş

Grafiker / Muğla

Alt 24-04-2009 #9
çok teşekkür ediyorum yardımınız için
Bu mesajdan alıntı yap
emelce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emelce

Yrd. Grafiker / Yurtdışı

Alt 15-06-2009 #10
insanların yapma azmini kırarak bir noktaya gelemezseniz. İnanılarak yapılan herşey neticeye ulaşır. Azimli olmak gerek evet yolunuz uzun ama çıkmaz yol değil. Buradaki bir sürü insan işl başladığınız günleri düşünün
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları