web sitesinde müzik kullanma hakkında

Web Tasarımı - web sitesinde müzik kullanma hakkında ...

bulletproof isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bulletproof

Grafiker / İstanbul

Alt 09-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar, web sitesinde bir bölüme fon müziği koymak istiyorum. büyük ihtimalle yabancı bir parça olur. yabancı parçayı da albümden aldığımız şekli ile değil, enstrumental yorumlarından birini kullanmayı düşünüyorum. Ama önce bu konunun telif hakkı ile ilişkisini sormak istiyorum?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

drivermaker2005 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drivermaker2005

Webmaster / İstanbul

Alt 09-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Normal olarak sitende bir müziği izinsiz yayınlamak telif haklarını ihlal sayılır. Ancak bu suçun sabit olabilmesi için bir takım kurallar var bir defa uyarılmadan hakkında cezai uygulama yapılamaz.
Yukarıda yazdıkları Türkçe parçalar için geçerli, yabancı parçalar için böyle bir uygulama olduğunu duymadım, olacağını da sanmıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
enesevercan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enesevercan

Webmaster / İzmir

Alt 17-12-2011 #3
14 sn olarak sürekli loop yapabilirsin. Sadece bu kadarı yasaldır. Eğer sürekli bir müzik vs... kullanıyor isen mesam gibi kuruluşlardan kayıtlı belgeli bir şahıs olman gerekiyor...
Bu mesajdan alıntı yap