Web Tasarım İçin Hangi Program?

Web Tasarımı - Web Tasarım İçin Hangi Program? ...

07baran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

07baran

Bilg. Teknikeri / Şanlı urfa

Dosya23

Alt 12-05-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, epeydir araştırıyorum fakat bir türlü varamadım bir sonuca. Eklerdeki gibi tasarımlar yapmak için hangi program daha uygundur. Biraz Photoshop bilgim var şu anda, Corel Draw ya da Fireworks kullanmadım hiç ama öğrenebilirim, bu kadar (bana göre) güzel olmasa da bunlara yakın tasarımlar yapmayı çok istiyorum. Sizce en ideal program hangisi? Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ErsemErcil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ErsemErcil

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 12-05-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ekleri goremedim ama web tasarimda genellikle tasarimci photoshopta tasarimini yapar ve psd olarak developer'a yani siteyi kodlayan kisiye gonderir.

Yani siteyi gercekten canli sekilde yapmak istiyorsan html css js jquery vs vs kodlamayi ogrenip tasarladiklarini koda dokmen lazim.
Bu mesajdan alıntı yap

07baran

Alt 13-05-2015 #3
Ekleri goremedim ama web tasarimda genellikle tasarimci photoshopta tasarimini yapar ve psd olarak developer'a yani siteyi kodlayan kisiye gonderir.

Yani siteyi gercekten canli sekilde yapmak istiyorsan html css js jquery vs vs kodlamayi ogrenip tasarladiklarini koda dokmen lazim.
beceremedim heralde eklemeyi tekrar deneyeyim.
eklemeyi unutmuşum, html, css, js, jquery ve php bilgim var, yani tek problemim tasarımı yapmak, daha önce psd'yi html'ye dökme işlemi yaptım, o konuda problem yaşamam.
Bu mesajdan alıntı yap

07baran

Alt 13-05-2015 #4
ekler
Bu mesajdan alıntı yap

ErsemErcil

Alt 13-05-2015 #5
Hmm yani anladigim kadariyla kodlamai iliorsun ama tasarimi nasil yaparim diye soruyorsun. Tasarim genellikle Photoshopla yapilir pixel-perfect calisabilmek icin.
Buna illustrator'de yaptigin illustrasyonlari cizimleri vs ekleyebilirsin tabi.

Yani aslinda psd'den html yapmissin ayni sekil psd yapman lazim iste.
Bu mesajdan alıntı yap

07baran

Alt 15-05-2015 #6
Hmm yani anladigim kadariyla kodlamai iliorsun ama tasarimi nasil yaparim diye soruyorsun. Tasarim genellikle Photoshopla yapilir pixel-perfect calisabilmek icin.
Buna illustrator'de yaptigin illustrasyonlari cizimleri vs ekleyebilirsin tabi.

Yani aslinda psd'den html yapmissin ayni sekil psd yapman lazim iste.
evet yani o konuda hiç problemim yok. tek problem bu tür tasarımlar için hangi program işimi daha iyi görür.
photoshop kullandım ama photoshopta ben mi beceremiyorum yoksa gerçekten zor mu bilmiyorum bir yamuğu bile çok zor çizebiliyorum. illustrator hiç kullanmadım. bu durumda hangisi daha uygun olur acaba benim için bunun cevabını merak ediyorum. photoshopa ağırlık verirsem, ciddi anlamda detaylarına inerek öğrenmeye çalışırsam bu tarz tasarımlar yapabilir miyim acaba? ya da şöyle sorayım bu tasarımları yapan arkadaş sizce hangi programla yapmıştır?
Bu mesajdan alıntı yap

ErsemErcil

Alt 16-05-2015 #7
evet yani o konuda hiç problemim yok. tek problem bu tür tasarımlar için hangi program işimi daha iyi görür.
photoshop kullandım ama photoshopta ben mi beceremiyorum yoksa gerçekten zor mu bilmiyorum bir yamuğu bile çok zor çizebiliyorum. illustrator hiç kullanmadım. bu durumda hangisi daha uygun olur acaba benim için bunun cevabını merak ediyorum. photoshopa ağırlık verirsem, ciddi anlamda detaylarına inerek öğrenmeye çalışırsam bu tarz tasarımlar yapabilir miyim acaba? ya da şöyle sorayım bu tasarımları yapan arkadaş sizce hangi programla yapmıştır?
Ben o tasarimlarin Photoshopla yapildigina eminim Web Tasarım İçin Hangi Program? dedigin gibi photoshopta bazi seyleri cizmek zordur ama Photoshopla Illustratoru beraber kullanabilirsin bunun icin. Mesela bi sekil icine resim koymak istiyosan o sekli illustratorde daha kolay hallederim diyosan illustratorde cizip photoshopa atabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
figen74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

figen74

Hiç Biri / Hatay

Alt 20-05-2015 #8
Valla yorumlarınızı okudum.Ben de Photoshop kullanıyorum ve sayfa tasarımlarını bu şekilde hazırlayabiliyorum.Şunu merak ediyorum Web sitesini saadece photoshop kullanarak yapmak mümkün değil mi acaba?
Bu mesajdan alıntı yap

07baran

Alt 21-05-2015 #9
Ben o tasarimlarin Photoshopla yapildigina eminim Web Tasarım İçin Hangi Program? dedigin gibi photoshopta bazi seyleri cizmek zordur ama Photoshopla Illustratoru beraber kullanabilirsin bunun icin. Mesela bi sekil icine resim koymak istiyosan o sekli illustratorde daha kolay hallederim diyosan illustratorde cizip photoshopa atabilirsin.
teşekkür ederim görüşler için. anladım, illustrator edinmeye çalışıyorum bugünlerde ama indiremedim bir türlü. alayım dedim adobe ürünlerinin fiyatları windows fiyatlarını 5 e katlamış. önümüzdeki günlerde photoshop la bişeyler yapmaya çalışacağım, başarılı olursa çalışmam eklerim buraya da Web Tasarım İçin Hangi Program?

Valla yorumlarınızı okudum.Ben de Photoshop kullanıyorum ve sayfa tasarımlarını bu şekilde hazırlayabiliyorum.Şunu merak ediyorum Web sitesini saadece photoshop kullanarak yapmak mümkün değil mi acaba?
sadece photoshopla olmaz, html ve css bilmek lazım biraz.
ekteki resimlerde yer alan siteleri yapan kişi çok basit şekilde, tek resim olarak html e dökmüş siteyi, biraz inceledim kafama yatmadı benim, parça parça yapmanın daha iyi olacağını düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
cgriylmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cgriylmz

Grafiker / Sakarya

Alt 13-07-2015 #10
Tasarımları Corel,İllustratör,FireWorks,Photoshop hiç fark etmez hepsinde yapabilirsin eğitim videolarını izlemeni tavsiye ederim sana bir kaç örnek izledikten sonra kendi fikir ve düşüncelerini yansıtabilirsin zamanla ..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
fireworks, photoshop, web tasarım, web tasarım hangi program