Web Tasarım İşmidir?

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Web Tasarım İşmidir? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, Meslek Lisesi İnternet Programcılığı / Web Tasarım dalı mezunuyum. Mezun olalı 2 sene oldu. İşe yaramayacağını bildiğim için, yatay geçiş hakkımı kullanmadım. 1 sene dershaneye gittim üniversiteyi ...

Web Tasarım İşmidir?
webshop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

webshop

Webmaster / Isparta

Dosya23

Web Tasarım İşmidir?

Alt 25-03-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
Meslek Lisesi İnternet Programcılığı / Web Tasarım dalı mezunuyum. Mezun olalı 2 sene oldu. İşe yaramayacağını bildiğim için, yatay geçiş hakkımı kullanmadım. 1 sene dershaneye gittim üniversiteyi kazandım ama o sene ailevi nedenlerle gidemedim. Ondan sonra iş aradım açık gözlü, çalışanın hakkını vermeyen patronlar yüzünden web alanında işe giremedim, başka işlerde bulamadım! Kendi başıma çalışmayı deniyorum ama ikna etmek, 500 liraya site yaptırmak bile adamlara çok geliyor.Çünkü bu işi yoldan geçen herkes yapıyor, çünkü yiğeni, torunu, damadı falan filan da bu işi yapıyor. Hele geçen muayenehaneye görüşmeye gittim. Doktor dedi ki "Ben kendim yapacağım gerek yok" dedi. Çıktım gittim. Web Tasarım İşmidir?

Şuan kpss kursuna yazıldım. Kursta bir kaç kişi var açıktan meslek lisesi okuyup, web tasarımdan bir haber insanlar var.Sorsanız web tasarımcı? Web Tasarım İşmidir? Peki ben neden özgün,normal lise okudum? Açıkçası bu bölümü okuduğuma lanet ediyorum...
YGS'ye tekrar girdim inşallah adam akıllı bir yer kazanıp,bırakacağım.

Biraz uzun oldu ama, sizlerle bu derdimi paylaşmak istedim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 25-03-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İşsizlik oranının bir hayli yüksek olduğu ülkemizde rahat ve kazançlı bir işmiş gibi görünmesinden dolayı her önüne gelenin (konu ile ilgili ilgisiz mezun veya değil..) bir çok kişinin bu işe girmesinden dolayı reklam sektörünün %80'i sizin çektiğiniz sıkıntıyı çekmektedir.

* Sürümden kazanmak isteyenler ki çok komiktir 10TL üzerinden (hatta 9,99 TL) web site işi yapmaktadır. (Joomla ile 5 adet şablon iş üzerinden yüzlerce firma işi..)

* Sürümden kazanmak için logo yaparken, web işinide yapayım, web işi yaparken dekupelerinide yapayım, dekupelerden kurumsal kimlik tasarımına oradan tabela işlerinden 3D tasarımlarına, illustrasyon işlerinden kitap dizgisine kadar.. varsa matbaa işlerinden görsel tasarımlarına kadar herkes herkesin işine el attı ve fiyatlar iğrençleşti, iş veren hak yemeye, çalışan ezilmeye, piyasa tabiri caizse hallaç pamuğu gibi karman çorman bir hale geldi.

Siz mesleğinizi icra etmek istiyorsanız sadece öğrenimizden kaynaklanan mesleğinizin tüm kaidelerini öğrenin. Böylece müşteri size ''şunu bu kadar yap diyemez'' siz ''bunu şu kadara yaparım'' dersiniz. Arada ki farkı anlatacak zaten sizin yeteneğinizdir, gerisi teferruat veya sadece müşterinin cinliğidir.
Bu mesajdan alıntı yap