Web tasarım Sayfa Boyutu / Yardım

Web Tasarımı - Web tasarım Sayfa Boyutu / Yardım ...

FqR # isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FqR #

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 27-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopda Web Tasarım Yapcamda Standart Bir Sayfa Boyutu Nedir ?

Dreamweaver Dediginiz Programda Düzenleme oLuyormus Yani Nasıl Neyini Düzenlices ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 27-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ideal olarak 1024 * 768 bir çalışma aç içeriğini sen düzenle zengin içerikliler için genelde 900px ile 850px genişlik az içerik bulunanlarda 700 px kullanıyorum tabi tasarımı html olarak düzenlerken tablo genişliklerini kendin vereceeğin için bu sadece önizlemedeki tasarım için geçerli
Bu mesajdan alıntı yap
FqR # isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FqR #

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 27-11-2008 #3
Çok Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
prosperity isimli Üye şimdilik offline konumundadır

prosperity

Grafiker / İstanbul

Alt 28-11-2008 #4
evet bu benimde bilmek istediğim bir ayrıntıydı...
Bu mesajdan alıntı yap
HiTTaF isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HiTTaF

Grafiker / Giresun

Alt 29-11-2008 #5
Teşekkürler Bu bilgi benim içinde iyi oldu.iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-11-2008 #6
Bir de 72 dpi Web tasarım Sayfa Boyutu / Yardım Bunu herkes biliyordur ama ekleyeyim dedim, baskıdan web'e atlayan olur 300 veya 300 küsur çalışmasın Web tasarım Sayfa Boyutu / Yardım
Bu mesajdan alıntı yap
berdos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berdos

Webmaster / Ankara

Alt 30-11-2008 #7
En çok kullanılan monitör boyutu 1024x768 dir. Bu durumda ekranda kullanılabilecek alan en fazla 1000pixellik bir genişliktir. Eğer kıl bir müşterin yoksa en ideali 800x600 kullanmaktır. Adam Laptop ekranı ile bakıp "burda niye bi karış boşluk var gardeşim" diyebiliyor.

Sayfanın aşağı kayması pek problem değildir. Fakat sağa sola kayması pek istenen bir şey değildir. Ayrıca PhotoShopla yapılan çalışmalar grafik ağırlıklı olacağı için DreamWeaver ile düzenleme şansınız her tasarımda mümkün olmaz. Siz sitenin başlığını 750 yapıp bunu dreamweaverda 850 yapınca elbette olur. Ama Grafik sünmüş olacaktır. Ekranda görmek istediğiniz boyutta çalışın.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-11-2008 #8
Bir de eklemeyi elzem buluyorum: jpeg, gif gibi dökuman boylarını asla dreamwear'da değiştirmeyin...
Bu mesajdan alıntı yap
abbesusse isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abbesusse

Grafiker / İstanbul

Alt 22-05-2012 #9
arkadaşlar merhaba,
980x ... gibi bir boyut varmı acaba?
birde e-ticaret sitesi arayüzü yapıcam ilk tebrübem bu konuda acaba şuna kesinlikle dikkat et? veya şunsuz olmaz gibi bir önerisi olan varmı arkadaşlar.?
Bu mesajdan alıntı yap
quep isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quep

Grafiker / Bursa

Alt 28-05-2012 #10
ben dosyayı 1920px genişliğinde açıyorum, yüksekliğide işe göçre kafamdan everiyorum. Ancak sitenin bulunacağı çalışma alanını 990px kullanıyorum. çünkü üzerini verirsen ekran çözünürlüğü 1024x768 olan ekran çözünürlüklerinde sayfanın en altında sağa soğru kaydırma çubugu çıkar ki hiçbir müşteri istemez bunu. 800x600 de çok ufak, artık hemen hemen herkesin evinde laptop yada lcd monitör var, bu yüzden tavsiye etmem öyle çalışmanı. şuan için nerdeyse en büyük ekran çözünürlüğü 1920x1280. bu yüzden ben 1920 genişliğinde açıyorum ki arka plan için yaptıgım çalışmayı tam göreyim, sitenin bulundugu kısımda 990px, cetvelleri kullanarak orayı belirle tamamdır Web tasarım Sayfa Boyutu / Yardım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
boyutu, sayfa, tasarim, web, yardim