web tasarım

Web Tasarımı - web tasarım ...

web tasarım
sprngb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sprngb

Öğrenci (Grafik) / Adana

web tasarım

Alt 21-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar.son 4 senedir bir reklam ajansında grafikerlik yapıyorum ama kullanabildiğim programlar photoshop corel ve freehand le sınırlı artık web'e geçmem gerektiğini düşünüyorum.forumlarda her kafadan bi ses çıkıyor ama ben şuan kunuyu doğru yere açtığımdan eminim :wink: kısacası piyasadakilerden farklı PROFESYONEL bi web sitesi için nerden başlamalıyalım daha doğrusu hangi programdan... beni bu konuda aşamalı bir kaç maddeyle bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :rofl: iyi ki varsınız :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sanaluser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sanaluser

Webmaster / İstanbul

Alt 21-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bilmen Gerekenler:
1- Photoshop (tasarım için)
2- xhtml+css (önyüz kodlama için) Program olarak editör tavsiye edebilirim. Mesela e-text editör, notepad++ gibi.
3- Javascript ve kendi kütüphanesi Jquery.
4- Html5+ css3 ve jquery mobile (Mobil uygulamalar için)
5- İstediğin bir programlama dili (Bence php)
Bu mesajdan alıntı yap
raiff isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raiff

Eğitimci / Tokat

Alt 21-11-2011 #3
Bana göre web Tasarımı senin ilgine göre değişir. Yazılım olarak diyorsan arkadaşın dediği gibi yapacaksın. Ama ben tasarım ve animasyon üzerine çalışırım diyorsan Flash çalışacaksın....Tabiki flash dada yazılım dili vardır....
Bu mesajdan alıntı yap
sprngb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sprngb

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 21-11-2011 #4
ayrı ayrı teşekkür ederim dostlar... Flash'ı kesinlikle kullanmalıyım zaten ama kafam çok karışır mı bilmiyorum.. çok sağolun...
Bu mesajdan alıntı yap

sanaluser

Webmaster / İstanbul

Alt 21-11-2011 #5
Bana göre web Tasarımı senin ilgine göre değişir. Yazılım olarak diyorsan arkadaşın dediği gibi yapacaksın. Ama ben tasarım ve animasyon üzerine çalışırım diyorsan Flash çalışacaksın....Tabiki flash dada yazılım dili vardır....
Flash'ın geleceğinin nasıl olacağınıda düşünmek lazım. Şu anda işin mobil tarafında flash zaten yok. Gelecekte de modern tarayıcıların kullanımının artmasıyla flash tamamen ortadan kalkabilir. Html5 ve css3 ile flashın yapabildiği her şey daha kolay bir şekilde yapılabilicek. Flash'ın ipini çekmişler sadece sandalyeye tekmeyi atmak kaldı web tasarım
Bu mesajdan alıntı yap
raiff isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raiff

Eğitimci / Tokat

Alt 21-11-2011 #6
Flash'ın geleceğinin nasıl olacağınıda düşünmek lazım. Şu anda işin mobil tarafında flash zaten yok. Gelecekte de modern tarayıcıların kullanımının artmasıyla flash tamamen ortadan kalkabilir. Html5 ve css3 ile flashın yapabildiği her şey daha kolay bir şekilde yapılabilicek. Flash'ın ipini çekmişler sadece sandalyeye tekmeyi atmak kaldı web tasarım
web tasarım Şuan için sana katılmıyorum.. Nezaman Güzel bir flash site kıvanımda Html5 görürsem ozman katılabilirim sana. ama onun için şuan çok uzak... Bana flash site tadında bir Html5 sitesi gösterirsen fikirlerimi değiştirebilirim... Kolay gelsin. .
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 21-11-2011 #7
kısa az öz ...
başka nasıl anlatılabilir ki? web tasarım
Bu mesajdan alıntı yap

sanaluser

Webmaster / İstanbul

Alt 22-11-2011 #8
kısa az öz ...
başka nasıl anlatılabilir ki? web tasarım
Teşekkürler web tasarım
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat