web tasarımı baslangıc tavsıyelerı ???

Php, Asp, Perl, Html - web tasarımı baslangıc tavsıyelerı ??? ...

galipay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

galipay

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

slm arkadaslar yenı uye oldum oldukca faydalı bıryer. calısmalara baslamadan once nerden baslayacagımı ogrenmem gerektıgını dusundugum ıcın bu yazıyı yazdım. web tasarımı hakkında en ufak bı bılgım yok fakat hevesım cok. bıraz pascal bıraz delphı programlarını bılıyorum. sızce ıyı bır site yapabılmek ıcın nasıl calısmam gerek yanı hangı programlardan baslamalıyım suan dreamweaver8 kullanmaya calısıyorum ??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hataman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hataman(44)

Webmaster / Balıkesir

Alt 16-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hayırlı olsun. Benim tavsiyem kodlama yapacaksan hiç bir program kullanma notepad++ kullan. gelişmene yardımcı olur. Ama bunlardan önemlisi nette cok gez, oku, dersler izle ve sonra otur uygula bol bol. Öncelikle html sonra css. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
sugarless isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sugarless

Hiç Biri / Bursa

Alt 17-08-2011 #3
merhaba web tasarım yapmak istiyorum photoshop programını iyi kullanırım dreamweaver8üzerinde çalışmaya başladım kitabı vardı bende cok iyi gelişebilmem için bana ne tavsiye edersiniz nasıl başlamalıyım nereden yola çıkmam gerek lütfen beni bilgilendirin sizler tecrübelisiniz. cevap bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
erxomiger isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erxomiger

Webmaster / Konya

Alt 18-08-2011 #4
merhaba web tasarım yapmak istiyorum photoshop programını iyi kullanırım dreamweaver8üzerinde çalışmaya başladım kitabı vardı bende cok iyi gelişebilmem için bana ne tavsiye edersiniz nasıl başlamalıyım nereden yola çıkmam gerek lütfen beni bilgilendirin sizler tecrübelisiniz. cevap bekliyorum
bol bol template gözlemle ve bu kouda makale oku yapılan siteleri incele nerde ne kullanmış ve yaptığın templateleri bence sade yapmaya ve css e uygun bir tasarım yapmaya çalış
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 18-08-2011 #5
web tasarıma yeni başlayan arkadaşlara öncelikle html işaretleme dilini iyi öğrenmelerini tavsiye ederim. Dreamweaver gibi programlarla tasarım yapmak işi kolaylaştırır ama, gün gelir kodlara müdahale etmek zorunda kalırsınız. O yüzden html bilmekte büyük fayda var.

ayrıca günümüzde artık hemen her web sitesinde üyelik, web tabanlı e-posta, kullanıcı yorumu gibi modüller istendiğinden asp ya da php öğrenmek de gerekli. özellikle sürekli güncellenecek sitelerde içerik yönetimi oluşturabilmek için mutlaka gerekli.

bu temel konuların haricinde orta düzeyde photoshop, flash vs. de öğrenirseniz eksik fazla bir şeyiniz kalmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

sugarless

Hiç Biri / Bursa

Alt 19-08-2011 #6
çok teşekkür ederim mesajıma cevap verdiğiniz için. Dün ben html derslerine başladım çok keyifli geldi bütün günün nasıl geçtiğini anlamadım basit bir not defteri ile neler yapılabiliyormuş neyse tekrar teşekkürler sizlerin tavsiyelerini dinleyip o yolu takip edeceğim arada buradan yazıp neler yapabildiğimi veya yapamadığımıda yazacağım lütfen desteklerinizi esirgemeyin hepinize şimdiden minnettarım..(acemi tasarımcı)
Bu mesajdan alıntı yap
galipay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

galipay

Hiç Biri / Ankara

Alt 21-08-2011 #7
cevap veren arkadaslara cok cok tesekkur ederım. tavsıyelerınızı dıkkate alarak calısmalarıma basladım insallah en kısa zamanda ogrenırım /(caylak tasarımcı)
Bu mesajdan alıntı yap
WebOuS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

WebOuS

Grafiker / Çankırı

Alt 21-08-2011 #8
Chipin Setleri vardı eğitimsetleri kodlama açısından php olsun herşeyweb tasarımı baslangıc tavsıyelerı ??? orada en baştan tanıtımdan sona kadar..Photoshopp açısındansa şuanda en iyi tasarım photoshop sitesinin birindesin desin web tasarımı baslangıc tavsıyelerı ??? buradaki çalışmaları vs bak tanış herkezle web tasarımı baslangıc tavsıyelerı ??? öğrenirsin web tasarımı baslangıc tavsıyelerı ???

Saygılar/Webous
Bu mesajdan alıntı yap

sugarless

Hiç Biri / Bursa

Alt 22-08-2011 #9
Dikkate alındığım için cok tşk ediyorum. ben fazla forum vs.. gezmedim bugüne kadar tabiki. artık buraya üyeyim ve sürekli gözlemlemekteyim ama gözlemle okumakla olmuyor bunu anladım pratik şart.. buradaki tecrübeli arkadaşlarla nasıl tanışacağım nasıl tavsiyeler alacağım? buraya yazdıklarım yeterlimi bilgi alışverişinde bulunmak için? özel üyelerin iletilerini görmem için özel üye kaydı yaptırmam lazım sanırım. açıkçası arkadaşlar web tasarımı en iyi şekilde öğrenmek için üyelik vs.. ne gerekiyorsa yola çıktım önerilerinize her zaman açığım. şimdiden hepinize tşk ediyorum html. nin ne olduğunu anladım not defteri ile oynayıp duruyorum web tasarımı baslangıc tavsıyelerı ??? devam.. durmak yok.. bu arada yolun devamı için dreamweaverı öğrenmem şart değilmi? bende dreamweaver-8 kitabı var ve dreamweaver 8 kurdum pc ye daha üst sürümlerine gerek yok değilmi ?? herkeze iyi haftalar diliyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 22-08-2011 #10
dreamweaver bir tür WSIWYG programı. Yani açılımı What You See Is What You Get (Ne görürsen onu alırsın anlamında)
tıpkı word programında yazı yazmaya, tablo ekmeye, imaj eklemeye benzer. kullanan kişi fazla olduğundan alanında en bilinen program haline gelmiş durumda. yani tıpkı fotoğraf düzenleme konusunda photoshop'ın olduğu gibi. ama benzer şekilde birçok program var.

şart mı değil mi konusuna gelince, ben açık söyleyeyim, not defteri ile çalışmak bana çok daha kolay geliyor. ama bu bir alışkanlık meselesi. siz hangisi ile daha kolay, daha hızlı çalışabiliyorsanız onu tercih edin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları