web tasarımı hakkında genel soru

Web Tasarımı - web tasarımı hakkında genel soru ...

benfisher isimli Üye şimdilik offline konumundadır

benfisher

Hiç Biri / Sakarya

Alt 02-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iyi günler arkadaşlar

öncelikle sitede yeniyim. kendi web sitemi tasarlamak istiyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum. gözümde çok büyüyor bu olay. öncelikle hangi programları öğrenmem gerekiyor(flash, photoshop vs.). piyasadaki sürükle bırak özelliği olan programlar hakkında da(yeterlilik ve güvenilirlik açısından) fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.
şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

benfisher

Hiç Biri / Sakarya

Alt 03-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bana cevap verebilecek kimse yok mu? ya da yanlış bir şey mi sordum arkadaşlar?
Bu mesajdan alıntı yap
Esgraf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Esgraf

Webmaster / İstanbul

Alt 04-08-2011 #3
Merhaba benfisher , işte olmam sebebiyle özet bir cevap verebiliyorum. Öncelikle fireworks veya photoshop yeterli olacaktır, photoshopla başlangıç olarak ilerleyebilirsin. Ama şunu unutma photoshop bir kaleme benzer her ps bilen web tasarım yapabilir denemez. Onun için sana yardımcı olacak web tasarım için photoshop dersleri olacaktır.

Webde arama yapabilirsin bu konularla ilgili. Şimdi diyelimki tasarımı tamamladın çözdün artık tamamsın, elindeki tasarımı web arayüzüne geçireceksin. Bunun için notepad bile yeterli belki ama tamamlayıcıları ile sana yardımcı oalcak editörler çok daha faydalı olacaktı senin için.

Dreamweaver, phpeditor . vstudio , aptana ... gibi editörler ile tasarımını web arayüzüne aktarman gerekecek. Web arayüz aktarmada bu programlarıda bilmen yetmiyor.

Css Html Javascript temel olarak , bunlara ek olarakta (ki eğer dinamik sayfalar yapmak istiyorsan ve ya iletişim formları vs istiyorsan) en az bir sql (mysql öneririm) , en az bir web dili (php) öneririm bilmen gerekir. Gözünde büyütme bukadar program ve dili nasıl öğreneceğim diye eğer iş yapmaktan zevk alıyorsan bişeyleri kendin yapınca daha mutlu oluyorsan en fazla 5-6 ay içerisinde amatörden daha iyi işler yapabilirsin.

Kolaylıklar diliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

benfisher

Hiç Biri / Sakarya

Alt 05-08-2011 #4
teşekkürler Esgraf, şimdilik yeterli.
Bu mesajdan alıntı yap