Web Tasarımı Yapmak İstiyorum

Web Tasarımı - Web Tasarımı Yapmak İstiyorum ...

tyurs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tyurs

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 10-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Hepinize selamlar arkadaşlar öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim buraya açtım yanlış yere açtıysam özür dilerim..

Arkadaşlar sizlere bişey sorucam ben web tasarımı yapmak istiyorum ama hiç bişey bilmiyorum yani sıfırdan başlayacağım.Bi kaç kişiye sordum nasıl başlamalıyım diye aşağıdaki sıralamayı verdiler.

1.HTML
2.CSS
3.Javascript
4.PHP veya ASP
5.Mysql / Mssql

Sizlerin görüşlerini almak istiyorum bu sıralamayla gitsem olur mu sizce ?

Hepinize Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tarık_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarık_

Grafiker / İstanbul

Alt 10-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sadece bu sıralama işe yaramaz bu sıralama kodlama bunlara ek olarak tasarımda tabiki photoshop,dreamweaver,hareketli siteler yapmak istiyorsanda flash ve action script
Bu mesajdan alıntı yap
beyzade19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

beyzade19

Hiç Biri / İzmir

Alt 10-07-2009 #3
photoshopta tasarımını yapar dreamweaver da kodlama yapar css ve js ile güzellik katarsın
Bu mesajdan alıntı yap
ensargk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ensargk

Öğrenci (Diğer) / Zonguldak

Alt 10-07-2009 #4
Arkadaşların yazdığı grafik programlarına ek olarak firework eklemek isterim çünkü firework dreamweaverla çok ilişkili bir program.
Bu mesajdan alıntı yap
Bayfresh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bayfresh

Grafiker / Yurtdışı

Alt 10-07-2009 #5
Bence Firefox un en guzel Addi olan Firebug ve Yslow kullanmayi unutma.

Bu programlar sayesinde begenmis oldugun siten icerigini gorursun veya yapmis oldugun tasarimi test edersin.
Bu mesajdan alıntı yap

tyurs

Alt 10-07-2009 #6
Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar..

Tasarım işi sorun değil fireworks kullanıyorum zaten ama benim dediğim php diliyle dinamik sayfalar yapabilmem için yukarıda verdiğim sırayla mı öğrenmeye başlamam lazım bunu soruyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Bayfresh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bayfresh

Grafiker / Yurtdışı

Alt 10-07-2009 #7
Evet yukardaki siralamayi bilmalisin. Home – Kohana: Swift, Secure, and Small PHP 5 Framework Bu program sana PHP kodlamasinda cok yardimci olucaktir.

Bu program sayesinde saatlerce ugrastigin projeni dakikalar icinde kodlarsin. Guvenlik sorunu olmaz ve cok guzel debug function'lari muvcut.
Bu mesajdan alıntı yap

tyurs

Alt 10-07-2009 #8
Evet yukardaki siralamayi bilmalisin. Home – Kohana: Swift, Secure, and Small PHP 5 Framework Bu program sana PHP kodlamasinda cok yardimci olucaktir.

Bu program sayesinde saatlerce ugrastigin projeni dakikalar icinde kodlarsin. Guvenlik sorunu olmaz ve cok guzel debug function'lari muvcut.

Çok saolun dediğinize göre önce html i öğrenmem gerekiyor php sonra ki iş ama yine de bu programı indireyim dursun bi köşede.Peki bana html i öğrenmem için önerebileceğiniz bi kaynak e-kitap var mı ?
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 10-07-2009 #9
Html'i öle Öss'ye çalışır gibi ögrenemezsin kardeşimWeb Tasarımı Yapmak İstiyorum bu zaman alır senın ogrenmen gereken gerekli bilgilerin aklından bulunması gerektıgı zaman ,yanlış anında düzeltmendır bu kod girişlerini zaten senın yerine yapar program var Dreamweaver her yaptıgın harekete göre kod belırler senı buyuk bır dertten kurttarır ama sen tabıkıde ıyıce bır akılda kalıcak sekılde ezberle HTML i yanlıs kod hatalarında manuel yardımcı olursun...
Bu mesajdan alıntı yap

tyurs

Alt 10-07-2009 #10
Html'i öle Öss'ye çalışır gibi ögrenemezsin kardeşimWeb Tasarımı Yapmak İstiyorum bu zaman alır senın ogrenmen gereken gerekli bilgilerin aklından bulunması gerektıgı zaman ,yanlış anında düzeltmendır bu kod girişlerini zaten senın yerine yapar program var Dreamweaver her yaptıgın harekete göre kod belırler senı buyuk bır dertten kurttarır ama sen tabıkıde ıyıce bır akılda kalıcak sekılde ezberle HTML i yanlıs kod hatalarında manuel yardımcı olursun...

Çalışmadan hiç bişey öğrenilmez. :wink:

"bu zaman alır senın ogrenmen gereken gerekli bilgilerin aklından bulunması gerektıgı zaman ,yanlış anında düzeltmendır"

demişin çalışmadan bişeyleri öğrenmeden nasıl yapıcam acaba :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları