web tasarımında css

Web Tasarımı - web tasarımında css Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar benim kafama takılan olay şu css ile yapılan bir site örneğin bu hazır css templateler photoshoptamı tasarlanıyo yada hangi programda tasarımı yapılıyor.şimdiden ilginiz için teşekkürler:neutral1...

web tasarımında css
zaptik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zaptik

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

web tasarımında css

Alt 23-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar benim kafama takılan olay şu css ile yapılan bir site örneğin bu hazır css templateler photoshoptamı tasarlanıyo yada hangi programda tasarımı yapılıyor.şimdiden ilginiz için teşekkürler:neutral1web tasarımında css
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

St.ONe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

St.ONe

Uşşaki

Webmaster / İstanbul

Alt 24-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle css kodlamadan önce photoshop ile ciziyorum ben ama şekil yaratabilcegin ve kaliteli resim kaydedebılcegın her program uyar illiustrator,photoshop,coreldraw vb birsürü programla cızdıgınız sekıllerı textmate ler yardımıyla kodlayabılırsınız ..web tasarımında css

Kısacası
Resim oluşturmak için ; illiustrator,photoshop,coreldraw vb. cizim programları
Kod oluşturmak için ; dreamweaver , textmate vb birsürü css kodlamaya izin veren program.. web tasarımında css
Bu mesajdan alıntı yap
tuvenan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuvenan

Grafiker / Zonguldak

Alt 25-03-2008 #3
Dreamweaver ve Frontpage'i tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
spy_scorpion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

spy_scorpion

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 26-03-2008 #4
dreamweaver
Bu mesajdan alıntı yap
color isimli Üye şimdilik offline konumundadır

color

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-03-2008 #5
css öğrenmek isteyenlere Fatih Hayrioğlu’nun e-kitabı

http://rapidshare.com/files/95016847/CSS_GIRIS.zip

*bu arada wep değil web olacak arkadaşım :=)

eski günlerimi hatırlattın bana
Bu mesajdan alıntı yap
escape_lea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

escape_lea

Webmaster / Manisa

Alt 27-03-2008 #6
Güzel dökümanlardır daha önce çok işime yaramıştı.
sagolasın color
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 27-03-2008 #7
İçinde resimlerle bütünleşmiş hemen hemen her site photoshop tarzı programlar ile sadece tasarlanıyor. Daha sonra bunu html olarak kaydediyorsınuz.

Gerisi sana kalmış. İster dreamweaver iste başka bir programla onu açar düzenlersin. Eğer dahada ilerisini sorarsan kod gerektiren bölümleri veya varsa modülleride eklersin.
Bu mesajdan alıntı yap

zaptik

Alt 27-03-2008 #8
yw arkadaşar aslında ben swf olarak wep sitesi tasırımını biliyorum ama
photoshopta tasarladığım wep sitesini css ye aktarmada sorunum varweb tasarımında css
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 28-03-2008 #9
yw arkadaşar aslında ben swf olarak wep sitesi tasırımını biliyorum ama
photoshopta tasarladığım wep sitesini css ye aktarmada sorunum varweb tasarımında css
Photoshopta yaptığın tasarımı öncelikle Slice tool ile parçalara ayırıyorsun. Bu nasıl olur kısmı sana ve sitenin şekline bağlı. Daha sonra File>sawe for web seçeneğinden web için uygun kayıt bölümüne geçiyorsun. Burada kayıt ederken ise only for html seçeneğini karşına çıkan menüden seçiyorsun. Tıpkı paintte normalde bmp kaydederken biyerden jpg yapıyosun ya onun gibi bi seçenek.

Daha sonra bi tane images klasörü ve bi tane html dosyası olarak convert yapmış olkutyor photoshop. Sen burada html dosyanı dreamweaver tarzı progrmlarla açıp gerekli düzenlemeyi yapman lazım. E tabi bunun içinde html, css (css oluşturmak, css atamak) bilmen gerekiyor. Zor değil doğru dökümanlarla bi kaç günde öğrenebileceğin bişey.
Bu mesajdan alıntı yap

zaptik

Alt 28-03-2008 #10
eyw kardşm sağolasın
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
web, tasarmnda, css