Web tasarımından anlıyanlar bakabilirmi acaba :)

Web Tasarımı - Web tasarımından anlıyanlar bakabilirmi acaba :) ...

uzman1991 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uzman1991

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 21-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Front pagede hazırladığım tüm sitelerde hiçbir sorun yok.Zaten html olarak çalışıyorum çoğunda.Baya beyenide alıyor yaptığım siteler.Fakat şu soruna takıldım düzelmedikçede sinir oluyorum.Frontpagede yaptığım siteler Windows Explorerda düzgün açılıyor.Fakat Mozilla Fire foxta ise mesela tamlolar kaymış.Yazılar üst üste binmiş vs.

Bunu nasıl düzeltebiliriz?
Neyden kaynaklanıyordur acaba?:sweating:

Herkese iyi günler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MehmetRecepOzdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 21-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu sorun bendede var umarım biri açıklayacı bir şekilde yardımcı olur
Bu mesajdan alıntı yap
sercan_90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sercan_90

Grafiker / Antalya

Alt 21-05-2009 #3
Ben hiç firefox kullanmadım ama tablolaların ölçülerini vermemiş olabilir misiniz.. yaptığınız her tabloyu boyutlandırmak zorundasınız.. inş. yardımcı olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 21-05-2009 #4
Explorerda düzgün görünen tablolar mozilla da bu şekilde kayabiliyor. Hatta başka tarayıcılara da bir göz atabilirsiniz. Keşke tek tarayıcı olsaydı da bu sorunlar olmasaydı. :P Tavsiyem ; css kullanmanız. Css kullanırken de aynı sorunu yaşarsanız, Css reset kodlarını inceleyiniz. Tablo uzunluklarını verirken piksel piksel vermek yerine %yüzdeleri kullanmaya çalışırsanız sorununuz ortadan kalkar diye düşünüyorum. Web tasarımından anlıyanlar bakabilirmi acaba :)
Bu mesajdan alıntı yap

uzman1991

Alt 21-05-2009 #5
Explorerda düzgün görünen tablolar mozilla da bu şekilde kayabiliyor. Hatta başka tarayıcılara da bir göz atabilirsiniz. Keşke tek tarayıcı olsaydı da bu sorunlar olmasaydı. :P Tavsiyem ; css kullanmanız. Css kullanırken de aynı sorunu yaşarsanız, Css reset kodlarını inceleyiniz. Tablo uzunluklarını verirken piksel piksel vermek yerine %yüzdeleri kullanmaya çalışırsanız sorununuz ortadan kalkar diye düşünüyorum. Web tasarımından anlıyanlar bakabilirmi acaba :)

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.Deniyeyim.Olursa yada başka çözüm yolu bulursam burda yayınlıcam.Anlaşılan tek benim başıma gelmiyor Web tasarımından anlıyanlar bakabilirmi acaba :)
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 21-05-2009 #6
Rica ederim. Haklısınız bu evrensel bir sorun. Web tasarımından anlıyanlar bakabilirmi acaba :)
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 21-05-2009 #7
css standartlarına göre kodlarsanız table yerine div ile yaparsanız sorun çözüğlecektir
Bu mesajdan alıntı yap
silvershadow isimli Üye şimdilik offline konumundadır

silvershadow(35)

Hiç Biri / Kırklareli

Alt 22-05-2009 #8
Evet div kullanırsanız sorununuz çözülecektir Web tasarımından anlıyanlar bakabilirmi acaba :)
Bu mesajdan alıntı yap

uzman1991

Alt 22-05-2009 #9
Evet div kullanırsanız sorununuz çözülecektir Web tasarımından anlıyanlar bakabilirmi acaba :)
biraz acemiyim bu konularda.Bu css ve div hakkında bilgiyi nereden bulabilirim.:rofl: Çünkü bu sorunu kafaya takmış ublunmaktayım.Css te tablo nasıl hazırlanır felan ders linkiniz varsa paylaşın lütfen :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 22-05-2009 #10
css stil dosyasıdır. ben de çok profesyonel değilim bu konuda ama yardımcı olayım css ile ilgili ders notlarımı upload ettim RapidShare: Easy Filehosting buradan indirebilirsin. işine yarayacağını düşünüyorum. kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları