web tasarımmı,photoshop mu

Web Tasarımı - web tasarımmı,photoshop mu Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar ben photoshop kullanıyorum.ve kursu alıyorum.ama aklım web tasarıma kayıyor.hangisi daha zordur?vs.vs.vs.ve web tasarım nasıl olur.vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşk....

Alt 22-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben photoshop kullanıyorum.ve kursu alıyorum.ama aklım web tasarıma kayıyor.hangisi daha zordur?vs.vs.vs.ve web tasarım nasıl olur.vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşk.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 22-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Genelde web tasarımın çoğu PhotoShop türü bir program yardımı ile tasarlanır. Daha sonra bunu HTML 'e çevirme işi gelir ki bundan sonraki kısım kod olayıdır. Zor diye bişey yok. HAngisini yapmak istiosan o daha kolay gelecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 24-05-2008 #3
Açıkcası Web Design seçiceksen dikkat etmen gereken bir kaç unsur var.Php alışıkmısın veya web tabanları ile ilgileniyormusun gibi.Eğer bunlar ile ilgileniyorsan ok tabikide yapabilirsin.Ayrıca Web Design ile uğraşan insanlarda photoshop ve diğer adobe programlarını bilmek zorundalar bu araçları kullanarak tasarım yaparlar.
Senin için tek ayrım noktası grafik tasarım mı yoksa web tasarım mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-05-2008 #4
ben hangisinin geleceği daha parlaksa ona yönelmeyi düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 25-05-2008 #5
web tasarım biraz daha grafiğe gore teknik işidir grafikte tekniği biliceksin ama bunun yanında yaratıcılıgında çok buyuk onemi vardır ama web de bu unsur biraz daha azdır daha çok teknik çalışmalar yaparsın eger yetenegin olduguna inanıyorsan grafik daha eglenceli bir iş ama tabi bunların ikisini de bilmeyeceksin diye birşe yok zaten web yapıcaksan grafik konusundada bişeyler bilmen şart photoshop u işini gorecek kadar kullanmayı bilmelisin.. bence bunu bir seçim olarak gorme ikisinide aynı anda yurutebilrsin başarılar diliyorum sana
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-05-2008 #6
Bence ayrım yapma ikisini bir öğren çıksın aradan. Sonra mutlu olursun.
Bu mesajdan alıntı yap
solmaz1981c isimli Üye şimdilik offline konumundadır

solmaz1981c

Grafiker / Mersin

Alt 25-05-2008 #7
Zaten photoshopu çok iyi bilmiyorsan web tasarımda kullanamazsın.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 25-05-2008 #8
Bir biriyle bağlantılı fakat bir biriyle alakasız şeyleri kıyaslamışsın. Şu mu bumu diye bu soruya verilebilecek bir cevap bana kalırsa biraz alakasız olacaktır.

Sorduğun soru şuna benzemiş:

Arabanı mı çok seviyorsun yoksa uçakmı daha hızlı gider... :S

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
ahmetozennet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetozennet

Bilg. Teknikeri / Afyonkarahisar

Alt 25-05-2008 #9
daha çok nasıl web sayfaları yapacaksın o önemli. eğer statik siteler tasarlayacaksan grafikle paralel gidecek ama dinamik siteler yapmayı planlıyorsan çok fazla teknik detay bilmelisin. önce kendine bir dil seçmelisin örneğin asp,php,asp.net,java gibi. web programcılığı yapmak istiyorsan analitik düşünmelisin programcılık mantığını kavrayabilmelisin. belki yüzlerce satır kod yazabilirsin yeri geldiğinde. benim tavsiyem öncelikle web konusunu araştır ve hangi tür sitelerle uğraşacağını belirle. sonrası gelir zaten. birde unutma grafik olmassa web olmaz. kod olmazsa sitenin grafiği bir işe yaramaz.
Bu mesajdan alıntı yap
Yeliz GÖKÇEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yeliz GÖKÇEN

Grafiker / İzmir

Alt 25-05-2008 #10
saçma bir başlık olmuş . web tasarımı içinde photoshop prog. da kullanılmaktadır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
photoshop, tasarımmı, web