Websitem için yaptığım 2 Logo - Pixellove

Logo Tasarımları - Websitem için yaptığım 2 Logo - Pixellove Sponsorlu Bağlantılar Şu anda 2. sıradaki logomu kullanıyorum....

MILAN0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MILAN0

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Şu anda 2. sıradaki logomu kullanıyorum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

beykozlu1908 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

beykozlu1908

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 04-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
2.sini kullanmakla iyi yapmışsınız. Ama o kalbi bayağı küçük bir resimden büyültmüşsünüz zannedersem. Tek tek kare noktalardan kendiniz yapsanız bence daha güzel olurdu naçizane kendi fikrim..
Bu mesajdan alıntı yap

MILAN0

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-01-2012 #3
2.sini kullanmakla iyi yapmışsınız. Ama o kalbi bayağı küçük bir resimden büyültmüşsünüz zannedersem. Tek tek kare noktalardan kendiniz yapsanız bence daha güzel olurdu naçizane kendi fikrim..
Hayır kalbi başka bir resimden büyütmedim, sıfırdan yaptım ben onu. Pixel pixel görünsün diye özelikler öyle yaptım. Ama daha büyüğünü yapmadım henüz, onu da yakında yapıp ekleyeceğim. Teşekkürler yorumuz için.
Bu mesajdan alıntı yap
alibabba isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alibabba(30)

Grafiker / Aksaray

Alt 07-01-2012 #4
kardeşim alttaki güzel olmuş pixel görünümünde olması da iyi tek diyeceğim kalbi tek tık sağa çek tam ortada durmuyor...
Bu mesajdan alıntı yap
woswos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

woswos

Eğitimci / Kocaeli

Alt 08-01-2012 #5
yapma hocam din kardeşiyiz
Bu mesajdan alıntı yap

MILAN0

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-01-2012 #6
kardeşim alttaki güzel olmuş pixel görünümünde olması da iyi tek diyeceğim kalbi tek tık sağa çek tam ortada durmuyor...
Teşekkürler, evet onu farketmemiştim sağol uyardığın için.

yapma hocam din kardeşiyiz
Bence din kardeşi değiliz, o logoyla bu logoyu bağlaştırman çok saçma. Göz doktoruna git bir zahmet, kalp bile benzemiyor yani alakası yok. Elmaya armut diyorsun. Bence biraz düşünüp öyle yazmalıydın mesajı Websitem için yaptığım 2 Logo - Pixellove Yinede uğraşmış araştırmışsın sağol Websitem için yaptığım 2 Logo - Pixellove)
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 17-01-2012 #7

bence alttaki logonun kalbi ile fazlası ile benziyor.
Sonuç olarak farklı zamanda düşündüysen sorun yok
Bu mesajdan alıntı yap

MILAN0

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-01-2012 #8

bence alttaki logonun kalbi ile fazlası ile benziyor.
Sonuç olarak farklı zamanda düşündüysen sorun yok

Tamam kalp benziyor ama birebir aynı olduğunu düşünmek yanlış. Ben bu paylaştığınız logoyu taklit etmek istemedim, zaten ben logomu daha lisedeyken yaptım, 2007 Mart ayında. Sadece biraz daha geliştirdim.

Sadece benziyor. Sonuçta nasıl yaparsak yapalım kalp kalbe benzeyecektir. İsimde aynı olunca tabi... İsmi nasıl bulduğuma da gelince, sitemin içeriği daha önceleri sadece fotoğraf üzerineydi, çektiğim fotoğrafları koyabileceğim bir sitem olsun istedim bu nedenle adını pixel koydum ama o isim kullanıldığı için pixel love yaptım, bu da kullanılıyor diye son olarak pixel love studios yaptım, olay budur.

İşte bu da benim logomun büyük hali;

Bu mesajdan alıntı yap
Dontmake isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dontmake

Webmaster / İstanbul

Alt 17-01-2012 #9
Kusura bakma arkadaşım ama kullanmış olduğun logo birebir benzediği gibi isimde aynı. Bu durumun başka bir izahı yok. Başka bir isim altında kullansaydın belki yakalanmazdın. Logo yapmanın ne kadar çok zor olduğunu bilsen böyle şeylere tenezzül etmezdin sanırım.

Bence daha fazla tartışmaya gerek yok...
Eğer herşeye rağmen logonun sana ait olduğunu ısrarla tekrarlayacak ve saldıracaksan yorum yapmadığımı da varsayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

MILAN0

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-01-2012 #10
Kusura bakma arkadaşım ama kullanmış olduğun logo birebir benzediği gibi isimde aynı. Bu durumun başka bir izahı yok. Başka bir isim altında kullansaydın belki yakalanmazdın. Logo yapmanın ne kadar çok zor olduğunu bilsen böyle şeylere tenezzül etmezdin sanırım.

Bence daha fazla tartışmaya gerek yok...
Eğer herşeye rağmen logonun sana ait olduğunu ısrarla tekrarlayacak ve saldıracaksan yorum yapmadığımı da varsayabilirsin.
Bu yazdığın yazıdan sonra sizinle tartışmaya bile girmem, iki logoyu aynı diyen zihniyete tek kelime bile yazmak yersiz aslında. Herkes işini yapsın sen webmasterlığını yap benim işime karışma... Yıllar önce yaptığım logoyu bana mı öğreteceksin. İsim benziyorsa napalım şimdi? O zaman aynı isimde olan birçok şirket vs. ismini değiştirsin, olur mu yani. Eğer taklit varsa diğer logoyu yapan beni taklit etmiştir. Ben yeni yetme grafiker değilim insanları taklit edecek kadar. -Ki star tv logosuyla israilin bilmem ne logosunu aynı kefeye koyan insanların bu logoyada benzer tavırda olmaları gayet normal o yüzden kesinlikle tartışmaya bile girmem sizinle. Bende bu sitede paylaşılan birçok logonun benzerini bulup koyarım buraya, zor birşey değil ama benziyor diye taklit demek çok çok ayıp ve emeğe saygısızlık. Sırf eleştiri olsun diye birşeyler yazıyorsunuz, ayıp yani.
İki logo arasında çok fark var.
1. Benim logoda pixel ve studios arasında kalp var
2. İki kalp arasında simetri + pixelleştirmede bile fark var... Görüntü olarak çok farklı (Göremeyen doktora gitsin)
3. Adamınki sadece pixellove, benimkisi pixel love studios Websitem için yaptığım 2 Logo - Pixellove

+ Son birşey eğer esinlenmiş olsam söylerdim, haberim bile yoktu bu logodan. Yine söylüyorum benzerlik var ama aynı diyemez kimse, emek verip yaptım bunu.

Nasıl bakarsanız öyle görürsünüz.

Göz doktoru konusunda yardımcı olabilirim. Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları