Wen designer için en uygun CMS

Web Tasarımı - Wen designer için en uygun CMS ...

slyyls isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slyyls

Webmaster / İstanbul

Alt 11-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yapacağım internet sitelerini kendim yapmayı tercih ederim. Ancak bazen zamanın kısalığından, bazen de projenin düşük bütçesinden dolayı CMS leri kullanmak daha mantıklı gelmeye başladı. (eminim bazılarınız "hah jetonu yeni düştü" diyordur. Wen designer için en uygun CMS)

Joomla eklentileri ile beğenimi kazandı ama ben tasarımda çok daha özgür olmak istiyorum. O yüzden merak ediyorum; bir web designer için tasarım önemliyse, hangi cms sistemi onun için daha uygun olacaktır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mTanriverdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mTanriverdi(30)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Joomla!
Wordpress!
Drupal

Bunları kullanabilirsin, kullanmak istediğin scrtiplerin hepsi aşağı yukarı aynı mantığı içerir. İçerik ekle, içerik çıkar, üye kayıt vs. vs. Ama işin tema kısmını biraz karıştırman gerek. Mesela joomla ile bi site yapıyorsun, tema kısmını editleyebilirsen istediğin görüntüyü verebilirsin.

Menüleri Photoshop ile tasarla veya css ile tasarla veya flash ile tasarla
Sayfanın sağ ve sol modüllerine renkli yazılar koy! photoshop veya flash ile tasarla.
Bu mesajdan alıntı yap

slyyls

Webmaster / İstanbul

Alt 12-09-2010 #3
peki bunu anlatan bir kaynak varmıdır?
Bu mesajdan alıntı yap

mTanriverdi(30)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-09-2010 #4
Biraz PHP ve CSS bilgin olması gerekiyor! Bu konuda hiçbilgin var mı? Eğer yoksa önce PHP ve CSS'den başlaman gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap
smyrnaweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smyrnaweb

Webmaster / İzmir

Alt 16-09-2010 #5
"wordpress tema yapımı" diyerek hz. google da bir arama yaparsan zirilyon tane kaynak çıkar önüne.

benim sana tavsiyem wordpress kullan joomla kadar güvenlik sorunu yaşamazsın.
Bu mesajdan alıntı yap

energy_explode

Misafir

Alt 18-09-2010 #6
bir web yazılım dili biliyorsan otur vakit ayır kendin bir cms yaz sonra ona istediğin gibi eklemeler çıkarmalar tasarım giydirmeler yapabilirsin. ben şahsen öyle yapıyorum 1 siteyi baştan sonra 2 günde felan bitirebiliyorum ( proje büyüklüğüne göre ) .
Bu mesajdan alıntı yap

slyyls

Webmaster / İstanbul

Alt 20-09-2010 #7
Aslında zaten kendim yapıyordum da , okadar cms var ki acaba boşuna amelelik mi yapıyorum diye düşünmeye başladım. Hiç e-ticaret de yapmadım. Hazır kodlar falan olunca cezbetti.
Bu mesajdan alıntı yap

mTanriverdi(30)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-09-2010 #8
Html'den başla
Javascript ile geliştir
Css ile canlandır
Php ile kolaylaştır

Offf yeni başlayan birisi eminim ki çok çok çok sıkılacaktır. Ufaktan ufaktan kendini kaptırmadan ...
Bu mesajdan alıntı yap

mTanriverdi(30)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-09-2010 #9
Html'den başla
Javascript ile geliştir
Css ile canlandır
Php ile kolaylaştır

Offf yeni başlayan birisi eminim ki çok çok çok sıkılacaktır. Ufaktan ufaktan kendini kaptırmadan ...
Bu mesajdan alıntı yap