windows 7 de corel draw sorunları

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - windows 7 de corel draw sorunları ...

sfenks27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sfenks27(54)

Grafiker / Gaziantep

Alt 07-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar, xp kullanırken sorunsuz çalıştığım corel draw window 7 den sonra sorun yaratmaya başladı, örneğin "çalıştığım sayfayı "save as" yaparken tekrar isim istiyor, arial yazı karekterini bold yapınca i-ö-ş harflerini kare olarak gösteriyor. Bu sorunlar corel draw ın bütün versiyonlarında var, ayrıca x3 te publish to PDF tıkladıktan sonra açılan pdf ekranında "setting" butonu gözüküyor ama x5 te bu buton gözükmüyor, baskı için ayarlama yapamıyorum oysa xp kullanırken vardı. Konuyu yanlış yere yazdıysam özür dilerim, yardım bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 07-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhabalar, xp kullanırken sorunsuz çalıştığım corel draw window 7 den sonra sorun yaratmaya başladı, örneğin "çalıştığım sayfayı "save as" yaparken tekrar isim istiyor, arial yazı karekterini bold yapınca i-ö-ş harflerini kare olarak gösteriyor. Bu sorunlar corel draw ın bütün versiyonlarında var, ayrıca x3 te publish to PDF tıkladıktan sonra açılan pdf ekranında "setting" butonu gözüküyor ama x5 te bu buton gözükmüyor, baskı için ayarlama yapamıyorum oysa xp kullanırken vardı. Konuyu yanlış yere yazdıysam özür dilerim, yardım bekliyorum.

Hangi versiyonunu kullanıyorsunuz bilmiyorum, fakat X5 ve üstünü kullandığınızı varsayıyorum, Öncelikle Arial yazı tipini Bold karaktere çevirince türkçe karakterler Kare işaretine dönüyorsa bunun programla alakası yoktur. Mevcut seçtiğiniz karakter türkçe karakreri desteklemediğinden bu sorun oluşmaktadır.

CorelDRAW'ı daha etkin ve verimli kullanmak için SP3 ve HF4'ü yüklemeniz gerekebilir. Hotfix 4'ü Servis Pack'i yükledikten sonra yükleyiniz. . .

Pdf yaparken Ctrl + E kombinasyonunu kullanabilirsiniz açılan menüden .pdf filtresini tıkladığınızda ok'ledikten sonra mevcut Pdf Setting Ekranı gelecektir.
Bu mesajdan alıntı yap