windows 7 grafik tablet kulanırken tıklama efekti nasıl kapatılır?

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - windows 7 grafik tablet kulanırken tıklama efekti nasıl kapatılır? ...

bolzano38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bolzano38

Eğitimci / İstanbul

Alt 18-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Windows7 de bu ayarın yapıldığı yerde "El yazısı" diye bir seçenek var. "İşaretçi seneçekleri" nin yeri yada tıklama efektlerini nasıl kapatabileceğim hakkında bilgisi olan varmı acaba?
Her tıkladığımda saçma su damlası gibi bir efekt çıkıyor, yada ctrl+shift+alt karakterlerine bastığımda imlecin altında, neye bastığımı gösteriyor. Ben zaten neye bastığımı biliyorum .
Bu efektleri w7 de nasıl kapatacağımı bilen var mı?

şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 18-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
"Denetim masası" -> "Kalem ve Dokunma" -> "Kalem Seçenekleri" penceresine gelin. Aradığınız ayarlar burada..

Sanırım sizin sorununuz, "Hareketler" sekmesinin en alt kısmındaki "Hareketler simgesini bildirim alanında görüntüle" tick'ini kaldırdığınızda çözülecek..

Umarım yararlı olur. Kolaylıklar diliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
bolzano38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bolzano38

Eğitimci / İstanbul

Alt 19-01-2010 #3
yardımınız için teşekür ederim.Ama benim sorunumu halletmedi .Benim sorunum kalemin ucunu grafik tablete dokundurduğumuzda dairesel dalgalanmalar oluyor.Tıpkı bir damlanın suya düşünce oluşturduğu dairesel dalgalanmaları gibi.BU sorunu vistada aşmak işin işaretçi seçenekleri vardı ama w7 de o seçeneğin terini el yazısı seçeneği almış ... budurumu açıklamak için aşadakiresim daha açıklayıcı olur tşkwindows 7 grafik tablet kulanırken tıklama efekti nasıl kapatılır?
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 19-01-2010 #4
Evet, aynı şey bende de var. Neyse ki, beni rahatsız etmiyor. windows 7 grafik tablet kulanırken tıklama efekti nasıl kapatılır?

Çünkü, Denetim Masasını didik didik ettim, oralarda bir yerlerde bir seçenek olmalı..

Ama bulamadım.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap