Windows 7'de IE olmayacak !

Teknoloji Haberleri - Windows 7'de IE olmayacak ! Sponsorlu Bağlantılar Microsoft'un Ekim ayında piyasaya süreceği işletim sistemi Windows 7'nin Avrupa versiyonlarında Internet Explorer bulunmayacağını açıklandı. Bugüne kadar satışa sunulan bütün işletim sistemlerinde bulunan web tarayıcısı IE, Windows 7'nin ...

Sonay Görkem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sonay Görkem

ℂ⋆

Yrd. Grafiker / İzmir

Alt 12-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft'un Ekim ayında piyasaya süreceği işletim sistemi Windows 7'nin Avrupa versiyonlarında Internet Explorer bulunmayacağını açıklandı.

Bugüne kadar satışa sunulan bütün işletim sistemlerinde bulunan web tarayıcısı IE, Windows 7'nin Avrupa'da piyasaya sürülen versiyonlarında bütünleşik olarak gelmeyecek. Microsoft'un aldığı bu kararın Avrupa Birliği'nin haksız rekabet davaları açmasını engellemek ve olası yüksek bir tazminatın önüne geçmek için aldığı sanılıyor. Daha önce benzer durumlarda ağır tazminatlar ödemek zorunda kalan Microsoft bu sefer işi sıkı tutuyor.

Windows 7'nin sürümlerinde IE bulunmayacak ve kullanıcılar istedikleri tarayıcıyı yükleyebilecekler. Öte yandan Microsoft Türkiye'den aldığımız bilgilere göre isteyen kullanıcılar için IE yüklü Windows 7 versiyonunun da Avrupa'da bulunacağı açıklandı. yani IE'sız ve IE'li olmak üzere iki farklı Windows 7 versiyonu bulunacak.

[COLOR="Silver"]Alıntıdır.[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

derya_d13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

derya_d13

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hmm..
ben şimdiden windows7 kullanıorum ve firefox tabiki..
Bu mesajdan alıntı yap
Jack-Sparrow isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Jack-Sparrow

Webmaster / Ankara

Alt 23-06-2009 #3
Windows 7 şimdiye kadar en hızlı çalışan işletim sistemi olucak gibi görünüyor.

2 gün önce chip'in internet sitesinde okudugum kadarıyla da rekor kırılmış zaten.. Pentium 2 266 mhz işlemci ve 6 mb ekran kartı ile Windows yüklemeyi ve çalıştırmayı başamış bir arkadaşımız..

İe konusuna gelince ;

Ben İe'nin hiç bir versiyonunu sevemedim. Bana görede en iyisi Firefox.. Ve her webmaster'ın şikayetçi olduğu konu olan tasarımların ie ve firefox'da farklı çıkması konusu benide fazlasıyla rahatsız ediyor. Tüm dünya Firefox kullansa mükemmel olur. Windows 7'de IE olmayacak !
Bu mesajdan alıntı yap
fatihcee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihcee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-06-2009 #4
Ben yaklaşık 4 - 5 aydır betasını kullanıyorum çokta memnunum.
İçerisinde ie8 mevcut.
Lakin tabiki firefoxcuyuz Windows 7'de IE olmayacak !
Açıkçası olup olmaması ırgalamıyor Windows 7'de IE olmayacak !
Bu mesajdan alıntı yap
insidethefire isimli Üye şimdilik offline konumundadır

insidethefire

Grafiker / Yurtdışı

Alt 23-06-2009 #5
celeron 1000, 64 mb ekran kartina kuramadim ben 7 yi , hata veriyo sistem gereksinimiyle ilgili, nasil kurmus anlamadim o makineye
Bu mesajdan alıntı yap