woman hair freedoom!

İllüstrasyon Çalışmaları - woman hair freedoom! ...

woman hair freedoom!
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

woman hair freedoom!

Alt 10-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

woman hair freedoom!

WOMAN-HAİR-FREE-DOOM

Egemenliğin kayıtsız şartsız erkelerin elinde olduğu yeni dünya düzeninde, kadınlar için anaerkil topluma özlemin simgesidir saç. Öyle ki görünmesi veya gizlenmesi üzerine hayatlar şekillenir. Onun hapsedilmesi erkeklerin elinde bir esaret aracına dönüşürken, kadın için bazen hürriyetine giden yolda dış dünyaya açılma kalkanı oluverir. Çalışmada üç temel kelimenin sonuncusu olan “Freedoom” ilk bakışta vurguyu “Özgürlük” üzerinde toplama çabası gibi dursa da (ki bir “o” fazladır), alt metnine söylemek istediği “Free-doom” ayrımıyla anlaşılabilir. Kadınların yaşamı erkeklerin hükmüyle aptalca bir kaderi yaşamaya dönüşür. Kısaca, velev ki; woman- hair-free-doom !
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 10-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Egemenlik erkeklerde miymiş? woman hair freedoom!
Bu mesajdan alıntı yap

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 10-08-2008 #3
hı hım öyle.. ve öyle olduğu için belki de dünya bu halde woman hair freedoom!
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-08-2008 #4
İlk bakışta öyle görülebilir ama öğrneğin Anadoluda ilkçağladan beri kadın erkekten çok daha ön plandadır. Doğurganlık özelliğinden ötürü yaratıcı güç ile bağlantılanmış, kültlerin kaynağı olmuştur. Günümüzde bile, sıradan bir ailede erkek baskın-egemen görüntüsünün ardırda evi çekip çeviren, kararda etkili olan gizli şef kadındır. Arabistanda deseniz katılırdım ama Anadoluda durum farklı kanımca. Cinsel şiddet ve bağnazlığa maruz kalmalarına rağmen kadınlar çok daha baskın karekterlerdir topraklarımızda.

Ayrıca kadın egemen bir toplumun/dünyanın barış ve huzurla dolup taşacağını sanmak biraz saflık olmuyor mu? Genel olarak kadınlar iktidara/güce erkekler kadar hatta belki daha da fazla tutkundurlar.woman hair freedoom! Bu yüzden gücü ele geçirdiklerinde erkek iktidar sahiplerinden farklı olacaklarını hiç sanmam. Bunun kadın olmak-erkek olmakla ilgisi yok aslında, tamamen etik/felsefi bir meseledir kanımca. Bireyler barış ya da çatışma içinde olabilir, kadın ya da erkek farketmiyor. woman hair freedoom!
Bu mesajdan alıntı yap

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 10-08-2008 #5
anadolu'nun adından yola çıkarak iyimser bir bakış açısı getirmişsiniz.. evet geçmişte anadoluya en çok terini akıtan kadınımız, bugün ise en fazla şiddete maruz kalan yine o.. dünya üzerinde en fazla dayağa layık görülen bir neslin neferi olarak bu durumdan yine kadınları suçlayarak mı çıkmalı yoksa erkek egemen toplum olduğumuzu kabul edip bu doğrultuda kadınlara hakları geri mi verilmeli.. bakın feminist bir dürtü ile inanın yapmadım bu çalışmayı ve yazmadım bu yazıyı.. önce sorunumuzu kabul edelim ki hasta iyileşmeye başlasın! woman hair freedoom!

ayrıca (baya dolmuşum sanırımwoman hair freedoom! ) hatırladığımız tarih içinde kadın egemen bir toplum oluşturmayı denedik mi ki sonucunu bilelim?
Bu mesajdan alıntı yap
aLwayS... isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aLwayS...

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 10-08-2008 #6
doLores düzeLt butonu yok mu sizde..woman hair freedoom! fLood yapmayın Lütfen...
Bu mesajdan alıntı yap
jokermen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jokermen(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 14-08-2008 #7
yanlış düşüncelere kapılmayalım herkes özgürdür ve kadın erkek eşittir.Ülkemiz buna müsade ediyor. Belirli noktalarda görev alan kadınlarımız var mesala ben askerde kadın yüzbaşım vardı komutanım diyordum saygı gösteriryordum her ne kadar mecburiyetten olsada O YÜZDEN BU KADINLARIN ELİNDE BİRAZ ....:wink:
Bu mesajdan alıntı yap

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 24-02-2010 #8
yanlış düşüncelere kapılmayalım herkes özgürdür ve kadın erkek eşittir.Ülkemiz buna müsade ediyor. Belirli noktalarda görev alan kadınlarımız var mesala ben askerde kadın yüzbaşım vardı komutanım diyordum saygı gösteriryordum her ne kadar mecburiyetten olsada O YÜZDEN BU KADINLARIN ELİNDE BİRAZ ....:wink:

Üstünüz başınız çizilmiş kuzum woman hair freedoom!

Keşke bu işimi eklemeseydim dedim.. Amma feminist bir ruh hali ile yazmışım bakıyorum dawoman hair freedoom! Ama olsun.. Bir yere bir şey eklemişsem sonuna kadar arkasındayım..
Bu mesajdan alıntı yap
alpsecen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alpsecen

Eğitimci / Niğde

Alt 28-02-2010 #9
egemenlik erkeklerde olsaydı sen buraya bu çalışmayı koyamazdın. gayet özgürce yaptığın çalışmayı buraya koyuyorsan free sin demektir. doom ise senin beyninde. sen freedoom yap ve başı örtülü bayanlara karışma. şu laikliği bir öğrenin artık.

ayrıca tüsiadın şimdiki ve bundan önceki başkanları kim.

sen bu düşüncelerinle erkek egemenliğini peşin peşin kabul etmişsin zaten. erkeklerin ayrıca baskı yapmasına gerek yok. sen önce kafandaki doom'u kaldır.

AYRICA dinimiz kadını yücelten bir dindir.
Bu mesajdan alıntı yap
siyahpusula isimli Üye şimdilik offline konumundadır

siyahpusula(36)

Grafiker / Adana

Alt 28-02-2010 #10
sorun erkek egemen kadın egemen olma sorunu değil... sorun sistemsel bir sorundur...
arakadaşımızın bir bayan olarak çalışmasını buraya koyabilmesi kadın olarak toplumda özgür kalabildiğinin kanıtı olmaya yeterli demek ki sizin için...

ne demek" başı örtülü bayanlara karışma"
ne demek" şu laikliği bir öğrenin artık"
konuyu ne de güzel saptırmışsınız...
ayrıca konunun dinle ne ilgisi var?
bir konuda yorum yapacaksanız illa, saptırmamayıda siz öğrenin bence...

sizler okula giderken sırf kız çocuğu olduğunuz için okuldan alındınız mı?
sırf kız doğduğunuz için babanızı hiç tanımamanın ne demek olduğunu biliyor musunuz?
siz sırf cinsellikten zevk almasınlar şehveti öğrenmesinler diye sünnet edilen kız çocuklarını biliyor musunuz? ya da bir kız çocuğu olarak o ortamdan kaçırılmanın ne olduğunu?
sırf kadın olduğunuz için tecavüze uğramanın, mal gidi alınıp satılmanın, dışlanmanın, terk edilmenin ne demek olduğunu biliyor musunuz?
erken yaşta zorla evlendirilmenin?
ucuz işçi olmanın?

kadın erkek eşittir demek lafta kalan birşey... meselenin temeli erkek sorunu yada kadın sorunsalı değil... sorun sistemin bizi nasıl algıladığı... nasıl algılattığı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
freedoom, hair, woman