wordden freehand e arapça metin ekleme

Freehand - wordden freehand e arapça metin ekleme ...

ilqnur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilqnur

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar elime bazen işler geliyor wordde arapça olarak yazılmış metni aynı şekilde arapça olarak freehand a kopyalamam gerekiyor. Ancak bunu nasıl yapabilirim bir fikrim yok. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sanırım aynı konu daha önce de burada yazımıştı.. yine de cevap vereyim:

freehand'de font problemi sıkça yaşanıyor. özellikle de diğer dillerden (arapça rusça gibi) ben de bir kez arapça metni almak istedim, ama freehand 'de bunu bir türlü başaramadım.. son çare, yapabildiğim kadar zoom yapıp, Print Screen tuşu ile (PC'de) ekran resmini çektim ve photoshopta birleştirdim... uğraştırıyo ama başka bir yol aklıma gelmiyor.

Illustrator'de sanırım sorunsunzca Word'den metni alabiliyorsunuz.. eğer elinde illustrator varsa bir dene bence, oradan da freehand'e aktarabilirsin wordden freehand e arapça metin ekleme
Bu mesajdan alıntı yap
Yeliz GÖKÇEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yeliz GÖKÇEN

Grafiker / İzmir

Alt 23-07-2008 #3
fontu bulup yüklemen iyi bir çözüm sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
elkor84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elkor84

Grafiker / Ankara

Alt 23-07-2008 #4
Yeliz Gökçen'e katılıyorum.arapça font bulup bilgisayarına yüklemen lazım.word de ve freehand de aynı fontu kullanmalısın.kopyala yapıştırla sorunsuz olarak aktarabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2008 #5
ben arapça font buldum ama işe yaramadı wordden freehand e arapça metin ekleme
Bu mesajdan alıntı yap
elkor84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elkor84

Grafiker / Ankara

Alt 23-07-2008 #6
ben arapça font buldum ama işe yaramadı wordden freehand e arapça metin ekleme

ben önce wordde arapça olarak yazıyı hazırlayıp,sonra freehande kopyala yapıştır yaparak denedim.freehand ve word de aynı font kullanılabildiği için sorunsuz bir şekilde açtı.bu arad bu işlemi freehand 10 da yaptım mx te denemedim.kullandığın fontu freehand görmüyor olabilir.malum her sürümü her fontu desteklemiyor.

şimdi mx te denedim.worden arapça kopyaladım mx'e normal font olarak yapıştırdı.sanırım sorun mx'in her fontu desteklememesinden kaynaklanıyor arkadaşlar.:Sanlaşılan böyle bir durumda işinizi freehand 10 da halledeceksiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2008 #7
Word den kopyaladığınızı, MX te edit/special/paste special olarak yapıştırmayı deneyin... belki olur...
Bu mesajdan alıntı yap
hhtekin81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-07-2008 #8
ben önce wordde arapça olarak yazıyı hazırlayıp,sonra freehande kopyala yapıştır yaparak denedim.freehand ve word de aynı font kullanılabildiği için sorunsuz bir şekilde açtı.bu arad bu işlemi freehand 10 da yaptım mx te denemedim.kullandığın fontu freehand görmüyor olabilir.malum her sürümü her fontu desteklemiyor.

şimdi mx te denedim.worden arapça kopyaladım mx'e normal font olarak yapıştırdı.sanırım sorun mx'in her fontu desteklememesinden kaynaklanıyor arkadaşlar.:Sanlaşılan böyle bir durumda işinizi freehand 10 da halledeceksiniz.
evet belirtti€in yöntem PC'de sonuç veriyor fakat
ben MAC'te ne yapt›m ne ettiysem arapça yada rusça yaz›y›
copy-paste ile freehand'e alamad›m
Mac'te bu ifli çözebilen varsa yard›mc› olsun lütfen...
Bu mesajdan alıntı yap
dimur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dimur(35)

Grafiker / Ankara

Alt 20-09-2008 #9
Arkadaşlar, arapça metni freehande çizim olarak almak istiyorsanız..
Word'den direk pdf kayıt yapın, illustratorde yeni bir belge açıp file-place deyin. Daha sonra object-transparency a girilip, convert all seçeneğini işaretleyin. Oradanda kopyala yapıştır ile freehande arapça metni çizim olarak alabilirsiniz..
Bu mesajdan alıntı yap
oglak20 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oglak20

Grafiker / İstanbul

Alt 25-09-2008 #10
arkadaşlar aynı işlemi bende dün yaptım.arapça metin vardı word belgesini önce pdf e cevirdim daha sonra corel draw da convert yaptım ve convert yaptıgım belgeyi ai olarak kaydettim frehandde sorunsuz actım kullandım tavsiye ederim.kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arapça, ekleme, freehand, metin, wordden