Wordden yapıştırırken dipnotlar

Corel Draw - Wordden yapıştırırken dipnotlar Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Bu işte oldukça yeniyim. Wordden kopyalayıp, yapıştırdığım metne ait dipnotlar, corelda görüntülenmiyor. Sadece metnin kendisi geliyor. Bunu aşmak için ne yapmam gerekiyor? Paste Special özelliğini kullanarak ...

galadrim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

galadrim(40)

Grafiker / İzmir

Alt 05-09-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Bu işte oldukça yeniyim.
Wordden kopyalayıp, yapıştırdığım metne ait dipnotlar, corelda görüntülenmiyor. Sadece metnin kendisi geliyor. Bunu aşmak için ne yapmam gerekiyor?
Paste Special özelliğini kullanarak direkt olarak word belgesi olarak yapıştırmayı denedim. Ancak belki de bu doğru bir yaklaşım değildir, daha uygun bir yöntemi var olabilir diye bir bilene danışmak istedim.
İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 05-09-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben o tür durumlarda paste special özelliğini kullanırım, bu yöntemle yazıları sorunsuz aktarabiliyorum. Şayet word beldesinde çizimler, tablolar vs. varsa pdf e çevirip o şekilde de corel e atabilirsin. iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

galadrim(40)

Grafiker / İzmir

Alt 05-09-2007 #3
Evet, belgede tablolar ve grafikler de var. Az sayıda ama var.
Ben corel draw'ın pdf formatıyla bu kadar iyi geçindiğini bilmiyordum. Eh bu durumda word belgesini pdf'ye çevirme işine gireceğiz Wordden yapıştırırken dipnotlar
Bilgi için teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

N/A1(36)

Alt 05-09-2007 #4
https://www.pdfonline.com/convert_pdf.asp istersen bu adresten pdf e sorunsuz çevirebilirsin. İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

galadrim(40)

Grafiker / İzmir

Alt 05-09-2007 #5
Teşekkür ederim.
Ben de http://www.expresspdf.com/ConvertWordToPdf.aspx adresinden çeviri yaptırttım.
Ancak bu defa da pdf dosyasında türkçe karakter sorunu olmamasına rağmen Adobe readerda "select all" komutu verip kopyalayıp, corel draw'a yapıştırdığımda türkçe karakterler sorunlu görünüyor. Oldukça da uzun bir yazı olduğu için tek tek düzeltme şansım yok.
Bir de "acaba bu konuyu yeni bir başlıkta mı açmalıydım" çekincesi yaşamaktayım ki, bu acemilik yere batsın Wordden yapıştırırken dipnotlar
Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

N/A1(36)

Alt 05-09-2007 #6
pdf te yazının tamamını seçip, kopyalayıp yine corel de paste special - rich text format kombinasyonunu denedin mi ? Bu şekilde Türkçe karakterlerde sorun olmadan corel sayfasına aktarabilirsin. İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
kara kule isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kara kule

Grafiker / İstanbul

Alt 05-09-2007 #7
ben de bir arkadaştan öğrenmiştim.
pdf'dosyasını bildiğimiz NotePad üzerine yapıştır. sonra oradan kopyalayıp yapıştırmayı dene. ama tabloların görünmeyecektir. Türkçe problemin ortadan kalkar hepsi bu kadar
Bu mesajdan alıntı yap

galadrim(40)

Grafiker / İzmir

Alt 05-09-2007 #8
PDF denediğimde, hem türkçe karakter sorunu ortadan kalkmadı, hem de biçimlendirmeyi koru dediğim halde bozuluyor.
Wordden, paste special ile word belgesi olarak yapıştırdığımda ise, yanlışsız olarak alıyor, ancak yalnızca ilk sayfayı alıyor. Diğer sayfaları almıyor.
Nedir bu debdebe, ben de anlamadım.
Bu mesajdan alıntı yap

N/A1(36)

Alt 06-09-2007 #9
yazı çoksa alt menü çubuğuna sayfalar eklemiş olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

galadrim(40)

Grafiker / İzmir

Alt 06-09-2007 #10
hayır, zaten corelda kenar boşluklarını falan ayarlayıp, 50 sayfalık bi şablon oluşturmuştum. 1. sayfa kapak olacak. Kopyaladığımı 2. sayfadan itibaren yapıştırıyorum ama sadece ilk sayfa yapışıyor. Dipnotlar olmasa hiç sorun olmayacak. Tam metin problemsiz yapışıyor çünkü.
Hayır oturup sıfırdan yazacağım ama, corel draw'da da dipnot yazmak problem. Wordden yapıştırırken dipnotlar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
word corel dipnot

« coreldraw | iddaa »
Kapat
Şifremi Unuttum?