wordden yazı getirme nasıl oluyor

InDesign - wordden yazı getirme nasıl oluyor ...

nisasu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nisasu

Grafiker / Ankara

Alt 05-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar benim bi sorum var şimdi indesigna wordde yazılmış yazıları getircem indesign'da sayfa ayarlaması yaparken master page deyip sonra file - place seçince worddeki yazıları tek tek tıklayınca geliyor..Bu seçeneği biliyorum bu seçenekte yazılar stilsiz geliyor yani sade...
Bir de şu vardı worddeki yazıların hepsini kendisi tek tek yapıştırıyodu yazılar bitinceye kadar (yani elimizle yapmıyoduk ) yazıların hepsi bi seferde geliyodu ve wordde o stil neyse o şekilde geliyodu böyle bir şey vardı hatırlıyorum ama nasl yapılıyo arkadaşlar anlatabilir misiniz çok ihtiyacım var öğrenmem lazım bu yöntemi yazıları seçiyoduk Word'de indesignda bir şey yapıyoduk kopyala yapıştır ile olmadı yazıların hepsi tek seferde geliyodu bilenlerin yardımcı olmasını isterim...
Bu yöntemde de sanıtım masterpage seçili oluyordu..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 05-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Forumda bir çok yerde cevaplamıştım bunu lakin aramaya zamanım şuan için yok..
Ararsanız mutlaka resimli olarak anlatımı var..

1- Master Pages'de karşılıklı sayfalar var onlara birer yazı alanı açıp birbirine link vericeksiniz.
2- Sonra Masterden çıkıp normal sayfa üzerinde yazının gelmesini istediğiniz ilk sayfaya yazınızı place menüsü ile çekin..
3- yazı üzerindeki ayarlarınızı yapın
4- çektiğiniz yazının olduğu sayfada yazı alanının sağ alt köşesinde küçük bir kutu göreceksiniz. Buraya tıklayıp. "SHİFT" tuşuna basılı tutarak bir sonraki sayfaya link verin..
5- Yazının sonuna kadar kaç sayfa edecekse o kadar sayfayı kendi açar ve linkler..
Bu mesajdan alıntı yap