word'den yerleştirme esnasında problem yaşıyorum

InDesign - word'den yerleştirme esnasında problem yaşıyorum ...

hmalkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 06-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

..

elimde daha önce hazırladığım 200 sayfalık bir kitabın indesign dosyası var. şimdi başka bir kitabı da aynı formatta hazırlamak istiyorum. indesign dosyamdaki metin kutuları aynı konumda dursun, sadece içindeki yazılar değişsin istedim. bunun için en baştaki metin kutusuna girip yazının tamamını seçtim (beş kere tıklayarak). metni silip word'den yeni kitabın metnini kopyalayıp yapıştırdım. fakat bu şekilde yaptığımda word'deki yazının dipnotları gelmiyor; çünkü word'de tamamını seçtiğimde dipnotlar seçili olmuyor. bunu nasıl halledebirim?

place komutu ile yerleştirdiğimde ise metin kutuları istediğim konumda yerleşmiyor. bu şekilde yerleştirip eski metin kutusu konumunu koruma yöntemi varsa o da işimi görür.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alicinki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicinki

Grafiker / Ankara

Alt 06-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Daha önce hazırladığın kitapta dipnot konusunu nasıl halletmiştin?
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-02-2013 #3
onu hatırlamıyorum word'den yerleştirme esnasında problem yaşıyorum sanırım kopyala yapıştır yaptığımda dipnotlarla birlikte yapışmıştı.
Bu mesajdan alıntı yap

hmalkan

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-02-2013 #4
..

bu problemi şöyle aştım: önce place ile worddeki metni rastgele bir yere yerleştirdim. sonra yerleştirdiğim metnin tamamını seçip kopyaladım ve istediğim yere yapıştırdım. (yerleştirdiğimiz metnin tamamını seçmek için bütün metni akıtmak zorunda değilmişiz. sadece ilk sayfayı akıtıp beş kere tıklayınca bütün metni seçmiş oluyor.)
Bu mesajdan alıntı yap
nuhtufan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nuhtufan

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 01-05-2013 #5
Çok fazla anlamıyorum ama benim bildiğim kadarıyla wordden metni id'ye aktarırken place komutunu kullanıyorsun, place komut penceresi açıldığında show import options diye bir seçenek var o seçili olmalı. Sonra include bölümünde dipnotları sonnotları vs. hepsini mi diye soruyordu. Onların hepsi seçili olmalı. Formatting bölümünde worddeki puntoyu vs. belgenin özelliklerini korumak istersek preserve seçeneği seçili olmalı.

Gerçi sorun çözülmüş gibi ama yine de karşılaşılırsa diye...;-)
Bu mesajdan alıntı yap