X4 de bu tarz çalışmaları nasıl yapabiliriz

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - X4 de bu tarz çalışmaları nasıl yapabiliriz ...

burakco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burakco

Webmaster / Denizli

Alt 07-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

buna benzer bir çok kablo çeşidi var çizilmesi gereken. yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 07-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
fountain fill ve bezier tools araç çubukları ile yapabilirsin araç paleti sağda başka bir ayrıntı yok zaten sadece fountain fill açılarını ayarlaman lazım oda senin hizalama yeteneğine kalmış
Bu mesajdan alıntı yap
ThorN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 07-02-2011 #3
fountain fill ve bezier tools araç çubukları ile yapabilirsin araç paleti sağda başka bir ayrıntı yok zaten sadece fountain fill açılarını ayarlaman lazım oda senin hizalama yeteneğine kalmış

Üstat yeterince anlatmış başka söze ne hacet X4 de bu tarz çalışmaları nasıl yapabiliriz
Bu mesajdan alıntı yap

burakco

Webmaster / Denizli

Alt 07-02-2011 #4
elimde bunların zaten cdr dosyası mevcut lakin üzerlerinde düzenleme yapamıyoruz o yüzden baştan çizmemiz gerekti.

en iç kısımdaki bakır görünümü ve orta kısımdaki gri zırh görünümünü yapamadım bir türlü. diğer kalanlarıda zaten dediğiniz gibi fountain fill ile ince ayarlamalarla yaptım.
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 07-02-2011 #5
onlarıda çzip aynı işlemleri yapman gerekli eğer renk aynı olsun dersen damla aracını kullanabilirsin aynı renkleri almak için onlardada farklı bir işlem yapılmamış zaten biraz uğraşacaksın sadece olmaz diye birşey yok hepsi olur ama sabırlı olman lazım
Bu mesajdan alıntı yap

burakco

Webmaster / Denizli

Alt 07-02-2011 #6
aslında bu çalışmaları baştan yapmamızın sebebi Bu Sitedeki flash dosyasına bakarsanız aynı oradaki strip özelliği gibi bi flash dosyası hazırlamak. yani katman katman kablonun özelliklerini gösterebilmek.
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 07-02-2011 #7
aslında bu çalışmaları baştan yapmamızın sebebi Bu Sitedeki flash dosyasına bakarsanız aynı oradaki strip özelliği gibi bi flash dosyası hazırlamak. yani katman katman kablonun özelliklerini gösterebilmek.
bu şekilde katman katman hazırlayacaksan corel 12 de r.a.v.e de sana yardımcı olur flash hazırlamanda corel den dirket çizmleri aktarabilirsin tabi 12 formatında kaydetmen gerekir tabi uğraşman lazım
Bu mesajdan alıntı yap

burakco

Webmaster / Denizli

Alt 08-02-2011 #8
r.a.v.e nedir hocam, cahilliğime ver lütfen?

Düzenleme : r.a.v.e nedir google dan öğrendim. v12 yi hiç kurmadığım için bilmiyorum onu. v14 var bende de onda da yok sanırım, varsa da ben görmedim şu ana kadar X4 de bu tarz çalışmaları nasıl yapabiliriz
Bu mesajdan alıntı yap

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 08-02-2011 #9
r.a.v.e nedir hocam, cahilliğime ver lütfen?

Düzenleme : r.a.v.e nedir google dan öğrendim. v12 yi hiç kurmadığım için bilmiyorum onu. v14 var bende de onda da yok sanırım, varsa da ben görmedim şu ana kadar X4 de bu tarz çalışmaları nasıl yapabiliriz
corel rave de flash animasyon tarzı tasarımlar hazırlayabiliyorsun üstlerine yazı vb ekleyebilirsin güzel bir program tavsiye ederim 12 den sonra programı bir daha çıkarmadılar 14 de yok yani
Bu mesajdan alıntı yap

burakco

Webmaster / Denizli

Alt 09-02-2011 #10
bir sorum daha olacak en içteki bakır kısım hakkında :

diyelimki 3 tane bakır tel var bunları burgu haline nasıl getirebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları