x4 te obje seçimi

Corel Draw - x4 te obje seçimi Sponsorlu Bağlantılar corel draw x4 te içi boş bir kareyi tutmak içn sadece ortasına tıklamam yeterli oluyor. ama ben bunu böyle istemiyorum. corel 12 corel x3 kullanırken bir kutucuk vardı ...

x4 te obje seçimi
mct0033 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mct0033(31)

Grafiker / Ankara

x4 te obje seçimi

Alt 13-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel draw x4 te içi boş bir kareyi tutmak içn sadece ortasına tıklamam yeterli oluyor. ama ben bunu böyle istemiyorum. corel 12 corel x3 kullanırken bir kutucuk vardı ona tıklayınca cisimleri seçerken köşelerine tıklamam grekiyordu. iç içe olan şekillerde seçim yaparken çok zorlanıyorum. corel x4 te bunu nasıl yapacağımı bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 13-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ctrl+J yapıp options bölümüne giriyorsun orda toolbars bölümü var ordan istediğin düğmecikleri buluyorsun sonrara seçiyorsun istediğin toolbara sallıyorsun.. bu kadar..
Bulamadığın düğmecikleri de yan tarafta hemen bi dürbün simgesi var ona tıkla yaz bulsun sürükle bırak..x4 te obje seçimi
Bu mesajdan alıntı yap
mct0033 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mct0033(31)

Grafiker / Ankara

Alt 13-07-2009 #3
çpk teşekkür ederim anlatımın için
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

tools

Alt 13-07-2009 #4
corel draw x4 te içi boş bir kareyi tutmak içn sadece ortasına tıklamam yeterli oluyor. ama ben bunu böyle istemiyorum. corel 12 corel x3 kullanırken bir kutucuk vardı ona tıklayınca cisimleri seçerken köşelerine tıklamam grekiyordu. iç içe olan şekillerde seçim yaparken çok zorlanıyorum. corel x4 te bunu nasıl yapacağımı bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
tools / options / workspace / toolbox / picktool'u işaretliyorsunuz. Çıkan pencereden treat all object as filled seçeneğinden işareti kaldırırsanız anlattığınız şekilde çalışma yapabilirsiniz...

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
kayra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kayra(39)

Grafiker / İzmir

Alt 13-07-2009 #5
benimde çözemediğim bir sorundu, bilgilendirme için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 13-07-2009 #6
çpk teşekkür ederim anlatımın için
rica ederim ne demek hatta aşağıda bi arkadaş daha anlatmış o yöntemde kullanılır ama ben o butonları çok kullanıyorum..
Bu mesajdan alıntı yap