x4'te nesneyi sadece kenarından tutmak istiyorum

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - x4'te nesneyi sadece kenarından tutmak istiyorum Sponsorlu Bağlantılar coreldraw x4'te boş bir kareyi sadece kenarından tutup sürüklemek istiyorum, yani ortadan tuttuğumda gelmesini istemiyorum 12 sürümünde ayarı vardı ama x4 bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim, çünkü herzaman elime ...

sendemi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sendemi(37)

Grafiker / Manisa

Alt 03-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

coreldraw x4'te boş bir kareyi sadece kenarından tutup sürüklemek istiyorum, yani ortadan tuttuğumda gelmesini istemiyorum 12 sürümünde ayarı vardı ama x4 bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim, çünkü herzaman elime takılıp duruyo x4'te nesneyi sadece kenarından tutmak istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Options (ctrl+j) /Document/General sekmelerini açın. Karşınıza çıkan pencerede iki tane kutucuk çıkacak. "Fill Open Curves" seçili olmasın.
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-11-2010 #3
"fill open curves" ne işe yarıyor emin değilim ama sanırım arkadaşın istediği bu değil. Boş bir çizim misal karenin ortasına tıkladığınızda da seçiyor ve bunu istemiyorsanız (12 toolbarda vardı sonraki versiyonlarda elle ayarlamak gerekiyor) Tools/options/Workspace/Commands bölümüne gelin oradan "Tread As Filled"i (bulamazsanız dürbün resmine tıklayıp arayabilirsiniz) seçip iptal edin. Bu komutu sık sık kullanacaksanız Shortcut tan kısayol ekleyebilir veya menüyü toolbar a ekleyebilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

sendemi(37)

Grafiker / Manisa

Alt 03-11-2010 #4
"fill open curves" ne işe yarıyor emin değilim ama sanırım arkadaşın istediği bu değil. Boş bir çizim misal karenin ortasına tıkladığınızda da seçiyor ve bunu istemiyorsanız (12 toolbarda vardı sonraki versiyonlarda elle ayarlamak gerekiyor) Tools/options/Workspace/Commands bölümüne gelin oradan "Tread As Filled"i (bulamazsanız dürbün resmine tıklayıp arayabilirsiniz) seçip iptal edin. Bu komutu sık sık kullanacaksanız Shortcut tan kısayol ekleyebilir veya menüyü toolbar a ekleyebilirsiniz...
''Tread As Filled'' dürbünden aramama rağmen yine bulamadım
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-11-2010 #5
Özür dilerim "Treat As Filled"
Bu mesajdan alıntı yap

sendemi(37)

Grafiker / Manisa

Alt 03-11-2010 #6
şimdi buldum çok ama çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-11-2010 #7
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap